Çek Kanunu'na muhalefet


Antrenör Halil Üner tutuklandı

BEKO Basketbol Ligi'nde mücadele eden Kepez Belediyespor basketbol takımının antrenörü Halil Üner, ‘Çek Kanunu'na muhalefet’ suçundan polis tarafından gözaltına alındı. Gözaltına alınan ve mahkemeye çıkarılan Üner tutuklandı.


Bugün sabah saatlerinde Asayiş Şube Müdürlüğü İnfaz Büro Amirliği ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alınan teknik adamın, karşılıksız çek verdiği iddia edildi.

‘Çek Kanunu'na muhalefet’ suçundan hakkında yakalama emri çıkarılan Halil Üner'in, 12 ayrı karşılıksız çek verdiği ileri sürüldü. Doktor kontrolünden geçirildikten sonra ifadesi alınan Halil Üner, kendisi gibi çeşitli suçlardan yakalama emri bulunan ve gözaltında olan 8 kişiyle birlikte Adliye'ye sevk edildi.

ÜNER TUTUKLANDI

‘Çek Kanunu'na muhalefet’ suçundan polis tarafından gözaltına alındıktan sonra Adliye'ye sevk edilen BEKO Basketbol Ligi'nde mücadele eden Kepez Belediyespor basketbol takımının antrenörü Halil Üner, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.http://cek-magdurlari.blogspot.com/2009/08/karsiliksizcek.html

5 yorum:

Adsız dedi ki...

Hergün takip ediyorum.Meclisi interneti bütün haber kanallarını.Paranoyak oldum diyebilirim.Sağlık elden gidiyor.Yetkililer bizlere ne yaptıklarının farkında değiller mi.Endişe ve korku insanı kemiren duygular bunu hepimiz ailelerimizle küçücük çocuklarımızla yaşıyoruz.Gelecek bu endişeli çocukların olacak unutmasınlar

Adsız dedi ki...

KAPALI… Şuur kapalı, akıl kapalı, hayâl kapalı… Gözler, kulaklar kapalı. Duygular kapalı ve en önemlisi ruh kapalı. Kalbin kapıları kapalı. Ne vardı bu kadar içine kapanacak? Bir de perdeler kapalı oralarda… Neleri kaçırdığının farkında mı oturduğu mekânlarda, yaşadığı bedende insan? Duyuyor musun, dinliyor musun beni? Hayat çağırıyor seni. Gönlünü dinle, kalbini dinle yürü, aklını dinle dur. Aç perdeleri tek tek. Önce ışığını, çok ama çok erkenden kapattığın o loş odaların, uykusuz gecelerin karanlığından çık kurtul ey ruhum. Mutluluk aradığın yerde değil, kaçmak kapanmak asla çıkar yol değil. Bir dene istersen, bir defacık olsun bir dene lütfen. Nelerin değiştiğini gör ve gül. Gül de, güller açılsın güller koksun her yanın.

Allah’ım, güzel Allah’ım. Sana gelmek ve koşmak isteyen bütün ruhların önündeki kapıları aç, ardına kadar aç lütfen… Her an yeniden yarattığın kâinata, her an yeniden bakabilen bir göz, onu, her an yeniden anlayabilen bir akıl ve her an yeniden hissedebilen bir kalp lûtfeyle.

Ey kapalı kapıların ardındaki duygular, gözler, kulaklar, kalpler, ayaklar…Aralanın, ayaklanın… Haydi ey insanlar, kalkın artık. Hoş günler geliyor; kış geçti, bahar bitti, şimdi yaz başladı. Şaşkın ruhumuzu nefsin şehvet rüzgârları kollarına almadan ve sarmadan, kalbimizi onun sahibine emanet edelim. Kalkın ey ruhlar, kalkın. Öyle bir kalkın ki yataklarınızdan, öylesine açın ki kapıları ümidiniz coşsun. Sevginiz başka yürekleri de tutuştursun. Evet, bu karanlıklardan aydınlıkları çıkarmak için kalkın, uyanın. “Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla ışığından hiçbir şey kaybetmez” diyor Mevlana.

Ey gönül ölmedinse uyan, yeter artık. Sana kapalı görünen kapıları aç artık. Göğün mavilerine, Cennetin baharlarına uç artık

Adsız dedi ki...

3167 sayılı yasa 31.12.2008 e kadar TCK ya uygun hale getirilmek için gerekli düzenleme yapılmadığı için yok hükmündedir ve hapishanedeki bu kadar arkadaşımızla kaçak durumundaki binlerce insan yürürlükte olmayan bir yasa nedeniyle ya yatmaktadır yada yakalandığında yatacaktır.
işte biz böyle bir ülkede yaşıyoruz ve herkesin hak araması bundandır. yoksa kimse gidipte mecliste bizi affedin nolur biz bir hata yaptık biz ettik siz etmeyin gibi bir yalvarış peşinde değil. BU NEDENLE HAKKI HAKKINI ARAMALI HEMDE YASALARA DAYANARAK, ANAYASAYA DAYANARAK TÜRKİYE CUMHURİYETİNİM ALTINA İMZA ATTIĞI VE ÇIKACAK KARARLARI KENDİ YARGI KARARLARININ ÜSTÜNDE TUTTUĞU AHİM E DAYANARAK. AMA AĞLAMAYAN ÇOCUĞA MEME VERMİYORLAR.
2 SAAATTİR BU SİTEYİ OKUYORUM YENİ HABERİM OLDU SAĞOL ABİ SEN KAZA YAPIP BANA MESAJ ÇEKMESEYDİN HABERİM BİLE OLMAYACAKTI BÖYLE BİR YERİN VARLIĞINDAN. OH BE RAHATLIYORUM.
BU arada benim AHİM BAŞVURUM VAR BUNDAN 4 AY ÖNCE YAPILDI AVUKATIM TAKİP EDİYOR. SON ALDIĞIMIZ BİLGİLER BRÜKSELDEKİ HUKUK BÜROSUNDAN YAKLAŞIK 3 AY SONRA GÜNDEME GELİRMİŞ. YANİ AHİM BAŞVURULARI OLAĞANÜSTÜ BİR DURUM OLMAZSA 6 İLA 9 AY GİBİ BİR SÜREDE İNCELEMEYE ALINIYORMUŞ....
AMA UMULMADIK SAYIDA AYNI KONUDA BAŞVURU OLURSA BU 45 GÜNE KADAR DÜŞÜYORMUŞ BİLGİLERİNİZE.
BENİ SORARSANIZ BORÇ 267 BİN TL ARANIYORUM TOPLAM CEZA CEZA ÜST SINIRI ALACAKLARIM 400 BİN TL NİN ÜSTÜNDE AMA ALAMIYORUM HİÇBİYEREDE GİDEMİYORUM.. ÇÜNKÜ 1.5 YILDAN BERİ ARANIYORUM YANİ KAÇAĞIM. BAŞKA NE DİYEYİM
SELAMLAR

Adsız dedi ki...

BUNA DİKKAT LÜTFEN,
BU HÜKÜMET DOĞAN YAYIN GRUBUNA GİYDİRMİŞTİ VE BİZ HEPİMİZ AKP UZANLARDAN SONRA DOĞAN GRUBUNUDA TASFİYE ETMEK İSTİYOR DİYE DÜŞÜNMÜŞTÜK. HATTA AVRUPADAN BİLE BU KONULARDA SES GELMİŞTİ BASININ BAĞIMSIZLIĞI VS.VS.VS. DEĞİLMİ ?

BUGÜN BİRŞEYİ ANLADIM VE ÜZÜLDÜM.....
DEMEKKİ DOĞAN HOLDİNG BAĞIMSIZ BASIN VS GİBİ HÜKÜMLERİ BİR KENARA BIRAKMIŞ VE İKTİDARLA SESSİZ MUTABAKATA VARMIŞTIR.....

NEDENMİ ? AÇIKLAYAYIM
BUGÜN MECLİSTE TÜRKİYEDE AİLELERİYLE BİRLİKTE TOPLAMDA 4 MİLYONU BULAN VE KANUNSUZCA CEZALANDIRILAN İNSANLAFRIN TEMSİLCİLERİ VARDI. BUNALRIN KISA ADI ÇEK MAĞDURLARI Kİ ARTIK İNTERNET ORTAMINDAN MECLİSE TAŞINDILAR.
NE OLDU
PRESSTÜRK HABER YAPTI
MHP SAYIN OKTAY VURAL İLE BASINN TOPLANTISI YAPTI,
CHP BAŞKANI SAYIN BAYKAL MECLİS GRUP TOPLANTISINDA VE TELEVİZYONDA BU KONUYA DEĞİNDİ HEMDE GENİŞ OLARAK,
İHA YA HABER OLARAK DÜŞTÜ,
MYNET HABERE DÜŞTÜ VA YAZILDI,
GÜNCEL-HABER.COM A DÜŞTÜ,
HABERFX.COM A DÜŞTÜ,
HABERX.COM A DÜŞTÜ,
NE OLDU
BİLİYORMUSUNUZ?

DOĞAN GRUBUNUN TÜRKİYEDE ETKİN BU KADAR GAZETE VE TELEVİZYONLARINA DÜŞMEDİ.

ÜSTELİK SAYIN BAYKALIN GRUP TOPLANTISI HABERİ DOĞAN MEDYANIN TÜM KANALLARINDA YAYINLANDI AMA BU KONU AYIKLANDI VE ES GEÇİLDİ...

NEDEN ACABA DİYE DÜŞÜNÜYORUM

SAYIN DOĞAN HAKSIZLIĞA BAŞ KALDIRMIYORSANIZ BİZ SİZİ BOŞUNA MAĞDUR BELLEMİŞİZ..

ÇÜNKÜ MAĞDURİYET VARSA SADECE MALİYE SİZE CEZA KESTİĞİNDE DEĞİL Kİ SİZ YASAL OALMADIĞINI İDDİA EDİYORSUNUZ. BİZDE GEÇERLİLİĞİ BİTMİŞ KANUNDAN MAĞDURUZ NİYE SESİNİZ ÇIKMIYOR

NASIL SİZE HAKSIZLIK YAPILDIĞINI DÜŞÜNDÜĞÜNÜZDE YANINIZDA İNSAN ARADIYSANIZ BİZDE ARADIK.
GÜN BUGÜNDÜ AMA SİZİ BULAMADIK....

NE O YOKSA ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE BANKA ALMAYIMI DÜŞÜNYORSUNUZ....

ZORUMA GİDEN NE BİLİYORMUSUNUZ SAYIN DOĞAN...

BU YASAYI ÇIKARMAK İSTEYEN İKTİDAR...

TRT İKTİDARIN TEKELİNDE(İNSANLAR BÖYLE BİLİYOR)

RTR 3 TE BİLE HABER YAPILDI... İKTİDARA RAĞMEN..

AMA NEDENSE DOĞAN GRUBU HİSSETMEDİ...
BİR DÜŞÜNÜN TRT 3 ÜN YAYINLADIĞI CHP GRUP TAOPLANTISI HABERİ, SAYIN OKTAY VURALIN DÜZENLEDİĞİĞİ BASIN TOPLANTISI HABERİ TRT 3 LE VE DİĞER BASIN YAYIN ORGANLARIYLA SİZE AYRI AYRI VE Ayıklanmış olarakmı gölnderildi.,,,
KİŞİ KENDİNDEN BİLİR İŞİ......

Adsız dedi ki...

Karşılıksız Çek Vermekten Gözaltına Alınan Yönetmen Ezel Akay Tutuklandı Karşılıksız Çek Verdiği Gerekçesiyle Antalya'da Gözaltına Alınan Yönetmen Ezel Akay, Tutuklanarak Cezaevine Gönderildi.
Karşılıksız çek verdiği gerekçesiyle Antalya'da gözaltına alınan yönetmen Ezel Akay, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Altın Portakal Film Festivali için geldiği Antalya'da bu sabah kaldığı Dedeman Otel'de polis tarafından gözaltına alınan Ezel Akay karşılıksız çek verme suçunu konu alan 3167 Sayılı Kanun'a muhalefetten Asayis Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

Daha sonra Antalya Adliyesi'ne getirilen yönetmen Ezel Akay'ın borcunu ödemediği anlaşıldı. Adliye nezaretinde sabah saatlerinden beri bekletilen Ezel Akay hakkında Fatih Adliyesi tarafından çıkarılan tutuklama müzekkeresi bulunduğu belirtildi.

Akay daha sonra tutuklanarak Antalya E Tipi Cezaevi'ne gönderildi.