Mağdurlar 9 Nisan Günü Mecliste Toplanıyoruz

Kahramanmaraş infaz hakimi vicdani bir karar verdi ve HSYK, Maraş barosunun şikayeti üzerine Hakimimiz hakkında soruşturma başlattı09 Nisan Salı günü saat 09:30 da TBMM de toplanıyoruz. Yakalaması olduğu için gelemeyenler, bir yakınını örneğin, eşini, çocuklarını, kardeşlerinden birini kendilerini temsilen göndersinler. Mecliste kalabalık olmalıyız, kimse nasıl olsa giden var diye düşünmesin, yoksa çok geç olabilir. Gidecek her mağdur, kendi ilinde oy verdiği vekili arasın ve bu tarihte mecliste olacağını bildirsin, vekiliyle buluşsun, Hakkını aramayanın hakkını hiç kimse aramaz, hakkını aramayan da kaderine razı olsun.

Yargıtay Kahramanmaraş İnfaz Hakimliğinin, tazyik hapislerine uyguladığı denetimli serbestlik kararlarını jet hızıyla bozmuştur. Yargıtayın Bozma gerekçesi, Disiplin hapsi: Kısmi bir düzeni korumak amacıyla yaptırım altına alınmış olan diyor! Yani disiplin hapsinde şartlı salıverme, erteleme olmaz diyor.

Ama yasa, tazyik hapsi için tanımlama yapmamış. Bunu da kıyasen tazyik hapsine uyguluyor! Hukuk dili ,bir bilim dilidir ve ceza ve infaz kanunlarında başvurulamaz. Ama Yargıtay kısmi düzen gerekçesiyle kıyas yaparak kararı bozuyor. Yargıtaya göre düzeni bozan, taahhüdünü ihlal edenler, Adam öldüren, tecavüz edenler değil! Yargıtaya göre memlekette her şeye dokun, ama sermayeye asla dokunma!

Yargıtay kararı jet hızıyla  bozdu. Mahkemenin direnme hakkını elinden alacak bir şekilde bozdu, Denetimliden faydalanlar hakkında yakalamalar 15 gün sonra tekrar başlar. Bankalar, Avukatlar, GSM şirketleri derin bir nefes alabilir. Adam bıçaklayıp 18 ay ceza alan kişinin bir gün bile hapis yatmadığı memleketimizde, nizam-ı alem için borcunu ödeyemeyen vatandaş, hiçbir infaz indiriminden faydalanmadan 90 gün içeride yatmaya devam etsin. Maksat paraların tıkır tıkır tahsili olsun, hukuk dediğin nedir ki?

Disiplin hapsi veya tazyik hapsi askeri birimler gibi hususlarda uygulanır. Vatandaşını bu uygulamaya reva gören zihniyet bu katıksız hapis misali uygulamayı, vatandaş sesini çıkarmadığı müddetçe ve bu ülkede bu lobicilik varken devam ettirir gider, ne dersek boş.

Kahramanmaraş infaz hakimi vicdani bir karar verdi ve HSYK, Maraş barosunun şikayeti üzerine Hakimimiz hakkında soruşturma başlattı. VİCDANINA ve KANUNA uygun karar veren Hakimimize vefamızı, esnafı polisten kaçmaktan, iş yapamaz hale getiren bu uygulamayı sonlandırmak, cezaevlerinde tutsak binlerce arkadaşımızı kurtarmak için 09 Nisan Salı günü saat 09:30 da TBMM de toplanıyoruz.

936 yorum:

1 – 200 / 936   Yeni›   En yeni»
bkrkcm dedi ki...

Günaydın İnşaallah iyi olur gereken destek bulunur, ben de bir yakınımı gönderiyorum,selamlar

zeki56 dedi ki...

10 günlük süreyi kullandığım için ben gelemiyorum çektiğim sıkıntılardan sonra bana güvenen beni gerçekten seven yakınımda kalmadı ama bir yolunu bulup birisini para karşılığında kesin göndereceğim en az 500 kişi olmalıyız 500....500....500....başka yolu yok artık örgütlenip bir olan her yerde kazanıyor unutmayalım.sitenin en yaşlısı olduğumu düşünüyorum 57 yaşındayım ama tek çaremiz birleşip karşı güç yaratmaktır hepimize kolay gelsin diyorum.

deniz dedi ki...

günaydın arkadaşlarım dün sabah afyon dan ati arkadaşıma bir şey söylemiştim oda sayfaya yazdı. bügün yeni asır da haber cıkıcak diye..uşaktan erdal arkadaşım la birlikte haberi çıkarttık. selamlar

deniz dedi ki...

günaydın arkadaşlarım dün sabah afyon dan ati arkadaşıma bir şey söylemiştim oda sayfaya yazdı. bügün yeni asır da haber cıkıcak diye..uşaktan erdal arkadaşım la birlikte haberi çıkarttık. selamlar herkes..

o.can dedi ki...

Merhaba,ben ve eşimde sizler gibi tahhüt magduru.Sizi hergün burdan mümtazan olarak takip etmekteyim fakat eşim ve ben de 90 ar gün ceza aldığımızdan dolayı sosyal faliyetlere katılma imkanımız yok.İnanın eşim ile yanyana bile gezemiyoruz korkudan.Bu mücadele için çaba gösteren herkeze teşekkür ederim.

zeki56 dedi ki...

benim elimde karşılıksız tam iki trilyonluk çekler var hepsi bir yolunu bulup taahhüt imzalamadığı için serbest dolaşıyorlar hatta şu anda evime her hafta polis gönderen şahsın bile bana 200 milyar borcu var ne yazıktırki devletin acımasız gücü ve adaleti sadece bana çalışıyor bu düzen değişmeli artık.

deniz dedi ki...

günaydın arkadaşlarım dün sabah afyon dan ati arkadaşıma bir şey söylemiştim oda sayfaya yazdı. bügün yeni asır da haber cıkıcak diye..uşaktan erdal arkadaşım la birlikte haberi çıkarttık. selamlar...ayrıca uşaktan erdal kardeşim dün denetimli serbestlik alan 40 kişi ile bizzat görüştü . herkes ankaraya geliyor. telefonalrını mail ile ilker e bildireceğim.

zeki56 dedi ki...

arkadaşlar yeni bir finansal fon oluşturalım bin kişi 100 er lira gönderse 100.000 tl yapar bu para bizi çok rahatlatır her hafta meclise gitme, gazete ilalanları, çok aşırı mağdur muhtaçlara yardım gibi işler yapılabilir artık toplu olmanın gücünü görmemiz lazım.gördüğünüz gibi bir sinek kadar ses getiremiyoruz.

zeki tokat dedi ki...

geçen gün beş kişinin bilet parasını bulunamadı kimsede yok var olanda vermiyor düşündügün olsadahi para vermez ama çamur atarlar bu seferde yapmadıgın halde damgayersin bunu gördük daha iki gün önce

isa degirmenci dedi ki...

s.a herkese hayırlı bir gün diliyorum

atilla03 dedi ki...

a.s isa

atilla03 dedi ki...

zaman birlik olma zamanıdır

atilla03 dedi ki...

bakın deniz arkadaş uşak ve civarından 46 kişi ayarlamış

atilla03 dedi ki...

ve bu gün yeni asır 9. sayfada haberimiz cıkmış

isa degirmenci dedi ki...

birlikten kuvvet doğar kardeş evet 30 kişide biz ayarladık ilkerin bilgisi var

atilla03 dedi ki...

biribirimizle çekişmeleri şu dakikadan itibsaren bırakalım su nalet yasaya odaklanalım

deniz dedi ki...

günaydın arkadaşlarım dün sabah afyon dan ati arkadaşıma bir şey söylemiştim oda sayfaya yazdı. bügün Yeni Asır da haber cıkıcak diye..uşaktan erdal arkadaşım la birlikte, gazetenin haber şefinin olmaz; yargıtay kararı var demesine ragmen haberi çıkarttık..UŞAK BARO BAŞKANI YANIMIZDA DİMDİK selamlar...ayrıca uşaktan erdal kardeşim dün, denetimli serbestlik alan 40 kişi ile bizzat görüştü . herkes ankaraya geliyor. telefonlarını mail ile ilker e bildireceğim....durmak yok. uşak baro başkanını arayıp bize destek isteyelim.... her kes iş bölümü yaparsa laf tan cok iş çıkar. herkes kimin ne yaptıgını görür. şimdiye kadar ne yazdı isem çıktı. lütfen didişmeyi bırakıp güzel günlere birlikte yelken açalım....yeniasır 9 cu sayfa

atilla03 dedi ki...

ben zeki 56 arkadaşın fikrine katılıyorum gidemeyenler gidecek arkadaşlara destek olsunlar

atilla03 dedi ki...

yeni asırdaki haberdeki çabalarınızdan dolayı teşekkür ederiz deniz

deniz dedi ki...

sagol kardeş. karınca kararınca bir şeyler yapmaya çalışıyoruz.

isa degirmenci dedi ki...

birisi bu haberi ekleyebilirmi cüneyt bey sayfayı koysun

atilla03 dedi ki...

sessiz takibi bırakında katılımcı olun yardımcı olun biraz bu yasa hepimizin zararına

deniz dedi ki...

cüneyt bey ankaraya gidecek arkadaşlara şu notu iletin lütfen KONYA icra ceza mahkemeleri hapsen tazyik cezasını alt sınırdan 10 gün olarak uyguluyor.bu bile adaletsizlik.

isa degirmenci dedi ki...

ARKADAŞLAR BU ACILIM SÜRECİNDE MUTLAKA SESİMİZİ DUYURMAK İÇİN MUTLAKA MECLİS ZİYARETİNİ YAMAMIZ GEREKİYOR CÜNKÜ BAŞBAKAN ŞİMDİ KENDİ AĞZINLA YİNE SÖYLEDİ BURASI HUKUK DEVLETİ KİMSEYE AYRIMCILIK HAKSIZLIK YOK DİYE AMA MALESEF İNSANLAR BORCUNDAN HAPSE ATILIYOR YUVALAR DAĞILIYOR

atilla03 dedi ki...

b konyadaki 10 gün ceza olayını bende duymuştum

deniz dedi ki...

konyada 10 gün cezasını açık cezaevinde çekenlerden avukatlar nasıl parasını tahsil ediyor? demekki konyadaki avukatlar memnun sesleri çıkmadıgına göre.adalet bakanımıza bunuda anlatalım

zeki56 dedi ki...

10 günlük süreyi geçirenler konyaya teslim olsa 10 günmü yatar acaba?

deniz dedi ki...

asla..senin cezan 90 gün

atilla03 dedi ki...

gene yorumlar kaışıyor

atilla03 dedi ki...

deniz şu anda kaç kişi olduk acaba

deniz dedi ki...

cumadan sonra çoğalırız, cuma günü denetimlilere imza ya gidenler koşar gelir ,sakin ol.....tüm denetimli bürolarının haberi oldu...

isa degirmenci dedi ki...

karışıklık olduğunda sayfayı yenileyin

zeki56 dedi ki...

hafta sonuda yürüyüş düzenlenebilir bütün denetimliler eşleri ile katılsa iki üç bin kişi yapar o bile ses getirir.

KAÇAK MAHKUM dedi ki...

Arkadaşlar bu yasanın çıkmaması gibi bir durum ortaya çıkarsa çoğu insan yok olacak bu ne kadar duyarsızlık, nedir bu vekillerin yargıtayın bize yaptıkları ALLAH ıslah hepsini etsin. Borcunu bilerek ödemeyen kaç kişi olabilir aramızda parası olan bu rezilliği çeker mi bugün taahhüt veren herkes ödeyemeyeceğini bildiği halde dürüstlüğünden zor durumda kaldığı için utanma duygusuna sahip olduğu için veriyor. Sonuç malum ödeyemiyor ve artık onun için kaçak hayat başlıyor gölgesinden korkar halde kaçmaya başlıyor aslına bakarsanız içerde yatandan daha fazla ızdırap ve sıkıntı çekiyor artık buna dur demenin zamanı geldi ve geçiyor bu yüzden imkanı olan herkes lütfen SALI GÜNÜ MECLİSTE OLSUN gelemiyorsa birilerini temsilen göndersin.

gyr dedi ki...

arkadaşlar izmirde bu 10 günlük süreyi almak için ne yapmak gerekiyor.işlemler ne kadar sürüyor.

deniz dedi ki...

yarım saat ta izmirde biter ... savcılık infaz kalemine 2 resimle git.bayraklı adliyesi 2 kat

gyr dedi ki...

orda hemen halloluyor değil mi başka bir yere götürmüyorlar.

zeki tokat dedi ki...

benim durumumu isa biliyor yinede gelemeye çalışacagım

deniz dedi ki...

hemen halloluyor merak etme

zeki56 dedi ki...

arkadaşlar ben amerikan vatandaşıyım türkiyede iki trilyon alacağım var toplam beni sıkan borcum 13.000lira amerikaya gitsem bu parayı orada iki günde bulur kapatırım. ama ben sizlerle bu haklı mücadeleye katılıp haklının yanında yer almak istiyorum ne olursunuz artık birlik olalım ses getirelim.

isa degirmenci dedi ki...

ZEKİ ABİARIYORUM SENİ ACMIYORSUN

KAÇAK MAHKUM dedi ki...

Sesimizi burdan izleyen duyan bir yetkili varsa biraz elini vicdanına koysun bu halk başka milletin halkı değil aileleri parçalamak yok etmek sıkıntıya sokmaktan elinize ne geçiyor , Diyeceksiniz borçlanırken bizemi sordunuz size sormadık ama siz sordunuz mu neden böyle oldu neden ,ödeyemedin diye .atın içeri demek kolay borç bitse gam yemiyecem borç faiz yemeye devam etsin vatandaş içerde çürüsün çıkınca sıkıntılara devam ya yeter artık nedir bu nasıl bir zulüm sizde hiç vicdan yokmu.ETME KULUM BİRGÜN BULUN demiş ALLAH 'ım kim bu olaylara sebep oluyorsa aynısını çekerler İNŞALLAH

gyr dedi ki...

salı günü herşey yolunda giderse tahmininiz hangi tarihte kurtulmuş olur herkes bu beladan

atilla03 dedi ki...

4 pakette muhtemel

deniz dedi ki...

tahmin mahmin yok kardeş....TBMM ye gitmeden orada ses getirmeden kurtuluş tarihin diye bir şey yok,asla da olmaz bu durumda

gyr dedi ki...

haklısınız

gyr dedi ki...

dosya sayısının bir önemi var mı

isa degirmenci dedi ki...

YOK

deniz dedi ki...

yarım saatte alırsın 10 günlük izni....

isa degirmenci dedi ki...

ARKADAŞLAR MAĞDURLAR BİRLİK OLUP BU BAHARDA AYLARINDA ACILIM ALTINDA BİZDE ÖZGÜR KALIP İŞLERİMİZE COCUKLARIMIZIN BAŞINA GEÇİP BORCUMUZU YAPILANDIRIP ALACAKLARIMIZI ALIP VATANIMIZA SAHİP CIKALIM

murat engin dedi ki...

şimdi kafama takılan şu biz 26 kişi maraştan denetimli serbestlikten yararlandık imza atıyoruz karakola diğer her şeyi yapıyoruz bu ne olçak

deniz dedi ki...

yargıtaydn kararlarınız dönene kadar serbestsiniz.

deniz dedi ki...

başbakanlık özel kalem müdüresi filiz hanım 9 nisan için dilekçe istiyor. kim gidecek ise güzel bir dilekçe yazalım. bana ulaştırın acele pd72@mynet.com.
eger olumlu olursa randevu verecekler ,dilekçe açık ve net olsun. bilginize

zeki tokat dedi ki...

agzına saglık benimde 650bın tl alacagımvar alamıyorum ödedigimiz paraya yine hapislik çıkartılar o çocugu av beni dolandıran bir piç varıdı mahkemeye verdigim ve davalarımı kazandıgımı gördü ve giti trmlige para verip temlik almış bana santaj yapıyor davalardan vazgeç diyor bene bende boyun egmedim şimdide rodos kırması dükan sahibide dolandırıcıyla beraber olup marmarisin en iyi 12yıldır alibaba halk lokantasını bu gün tahliye etirdiler para hırsı olan vijdansızlara isyanım

zeki tokat dedi ki...

bir örnek yazında ona benzer bizde yazalım.

isa degirmenci dedi ki...

kardeş o arkadaşlarına söyle izinleri btmek zere toplanıp bir an önce salıya kadar mecliste haklarımızı arayalım kimse borcundan aps yatmayacaktı dyenlerden

HAKAN dedi ki...

herkeze selam arkadaşlar biraz önce Başbakanlık Özel Kalemi Filiz hanıma Başbakanla görüşme için RANDEVU talebemizi ilettim .Durumu analattım.telefon irtibat bilgilerimi verdim.Durum kendilerine iletilecek ve dönüş yapacaklarını söylediler. Bu konuyla alakalı deniz arkadaşımızda aramış ve dilekçe istenmiş.Bu konuda eğer olumlu olursa anakara başbanımızla konuşacak durumu anlatacak ağzı laf yaban bir sözcü arkadaş seçmemiz lazım.bilgilerinize

deniz dedi ki...

tarık ssamancı arkadaşımın dikkatine, seni bu site çok seviyor ,sayıyor. önemle bir şeyi belirtmek istiyorum. yargıtay bozmasından dolayı seni arayan arkadaşlarımıza kazanılan hak geri alınmaz diyormuşsun... sakın böle bir düşüncen olmasın...en yakın hakim e kararı okut..ve yalnış bilgilendirme ankaraya gidecekleri..seni çok seviyoruz aramıza katıl ...

HAKAN dedi ki...

Aynı zamanda genel sorunumuzu anlatan geniş bir dilekçe ile başbakanımıza elden iletilebilir.

deniz dedi ki...

tarık ssamancı arkadaşımın dikkatine, seni bu site çok seviyor ,sayıyor. önemle bir şeyi belirtmek istiyorum. yargıtay bozmasından dolayı seni arayan arkadaşlarımıza kazanılan hak geri alınmaz diyormuşsun... sakın böle bir düşüncen olmasın...en yakın hakim e kararı okut..ve yalnış bilgilendirme ankaraya gidecekleri..seni çok seviyoruz aramıza katıl ...yalnış bilgi almışssın

zeki tokat dedi ki...

marmaristen 3 kişi biz varız. bir kişide antalyadan ankaraya gelecez

deniz dedi ki...

bizim hakkıızda yakalama çıkar mı

deniz dedi ki...

yargıtaydan döndükten sonra cıkar en az 30 gün sonra

HAKAN dedi ki...

herkeze selam arkadaşlar biraz önce Başbakanlık Özel Kalemi Filiz hanıma Başbakanla görüşme için RANDEVU talebemizi ilettim .Durumu analattım.telefon irtibat bilgilerimi verdim.Durum kendilerine iletilecek ve dönüş yapacaklarını söylediler. Bu konuyla alakalı deniz arkadaşımızda aramış ve dilekçe istenmiş.Bu konuda eğer olumlu olursa anakara başbanımızla konuşacak durumu anlatacak ağzı laf yaban bir sözcü arkadaş seçmemiz lazım.bilgilerinize

HAKAN dedi ki...

isa kardeş selam burdamısın?

murat engin dedi ki...

dün maraştan bir avukatla görüştüm denetimli serbetliğe girenleri etkilemiyecek diyor bundan sonra olanlara maraş hakimliği veremez diyor verse bile üst mahkeme yani maraş ağır ceza mahkemesi ret eder diyor yargıtay gerekçi kararını 2004 teki yazısında dan alıntı olarak vermiş fakat diğer bir yargıtayın diğer bir dairesi de kişi vermiş olduğu taahhüdünü bilerek mi ödememiş diye mahkemenin araştırması lazım diyor bu nasıl biz çelişkidir ya aynı kurum ayrı karar biri başka söylüyor biri mahkeme cezayı vermeden önce kişi çalışıyormu mal varlığı varmı diye araştırlmasını istiyor yargıtayın 15. dairesi

deniz dedi ki...

Denetimli den yararlanan arkadaşalar ,bazı kimseler tarafından yalnış bilgilendiriliyor. yargıtay icra ceza mahkemesi kararının uygulanması diyor... kanunsuz kazanılan hak hak deyildir diyor? bu kadar mı duyarsızsınız ya..biri arasın şu tarık ı anlatsın..herkese engel oluyor

isa degirmenci dedi ki...

evet burdayım tek cözüm meclisssssssssss

HAKAN dedi ki...

Bunu diyen arkadaşlar bir avukata yada mahkemeye danışsın bakalım

armat dedi ki...

arkadasım bizde aynı durumdayız sen marastasın biz uzzaktayız maras infaza veya mahkeme kalemine git bir sor sana zahmet bizede bilği ver hop oturup hop kalkıyoruz slm lar

HAKAN dedi ki...

aynen doğru meclise zaten gidilecek ama başbakanımızla bu konuda kim görüşebilir bunu belirlemek lazım..

murat engin dedi ki...

o zaman dosyalar maraştan yargıtaya gidecek tekrar geri geleçek ordan da bağlı bulunduğumuz infaz savcılıklarına yazı gidecek haberimiz olmadan küt içeri şimdi maraş infazı aradım ordaki memur 3/4 ayı bulur dedi murat engin 0532,443,01,91 samsun

deniz dedi ki...

offfff yaaaa offff

KOBİ dedi ki...

Sayın Cumhurbaşkanım,

Adalette çarpıklıklar had safhaya ulaştı. İnsanlar ekonomik
darlığı unuttu “Adalet! Adalet!” diye bağırmaya başladı.

İnsan hakları ile ilgili uluslar arası sözleşmelere imza
atılıyor (taahhüt veriliyor).

“Taahhüt yerine getirildi” desinler diye Anayasa’ya aynı
maddeler aktarılıyor (millete ve AB'ye taahhüt veriliyor).

Yetmiyor bir de balkon konuşmalarında “Benim vatandaşım
bundan böyle borcundan dolayı hapis yatmayacak” diye Ulus’a taahhüt veriliyor.

Öte yandan yasalarda gerekli uyum yapılmıyor suçlu olmayan
ama borçlu olanlar hapse atılıyor!

Yetmiyor, “Devlet’e karşı suçları affederim, kişiye karşı
suçları affetmem” deniyor….

Yolsuzluk yapan müteahhit kişiye karşı suç işlemedi mi?

Elektrik çalanların kaçak elektrik bedelini vatandaş
ödemiyor mu?

Eşine şiddet uygulayanlar, katiller devlete karşı mı suç
işledi.

Gerçek suçlu herkes affedildi, suçlu olmayan (kötü ekonomi
nedeniyle) borçlu olan esnaf, esnafın ailesi ve çevresi milyonlarca insan inim
inim inliyor!

Bu milyonlarca mağdurdan, imkânsızlıklar nedeniyle sadece
birkaçı, hatta bazılarının 15 yaşında çocuğu büyük zorluklarla meclise geldi,
seçimde herkesin ayağına giden, Ramazan’da, bayramlarda gösteri olsun diye bazı vatandaşların evine konuk olanlar bu insanlardan “işim var” diye kaçtı. İşleri
millete hizmet değil de başka neydi…?

Sadece adalet!!!!! diye bağırıyorum, daha başka da bir şey
demiyorum……

murat engin dedi ki...

size şunu söylim arkadaş yaşım 34 inannın icra ve tahhüt konusunda avukattan fazla bilgi sahipi oldum sabah işyerine geldiğimde işim güçüm4 yargı paketi ve taahhüt le ilgi ve yargıtayın kararlarını okumak çok kişi bilgilendirmek
bir şey sormak isterseniz araya bilirsiniz

deniz dedi ki...

ankarayı baltalamaya çalışma murat engin ne soracaksan bana sor...yalnış bilgilendirme

deniz dedi ki...

HERKES ANKARAYA........ ÇÖZÜM ANKARADA

murat engin dedi ki...

dilekçe nasıl yazacaz deniz hanım yada ne diyeçez dilekçede

armat dedi ki...

ankaradayız kardesimm hep beraberizzz

isa degirmenci dedi ki...

denetimlilerin yerleri adresleri tespit edildikacış yolları yok fırsat varken kendinizin ve bu insanların haklarını mecliste arayalım artık bırakın onu bunu tek cözüm meclistir

ahmet yıldız dedi ki...

fikret bey tarık arkadaşım böyle bişey yapmaz gidene engel olmaz aksine bu işin bayraktarlığını yapar size bilgi aktaranlar yanlış bilgilendirmiş olabilir. yanlişda olsa tarık beyin kendi fikri olabilir ama bu mücadeleye kesinlikle engel olmaz bu işe gövdesini koyar ben kendisiyle dün görüştüm yanlış anlama saygılarımla

osman_ture33 dedi ki...

HERKES ANKARAYA...

deniz dedi ki...

murat bekir keskin arkadaşıma açık ve net bu şekilde sledi.

HAKAN dedi ki...

AYNEN KATILIYORUM BU İNSANLARI ANLAMIYORUM.KARDEŞİM YAKINDA HEPİNİZ YAKALANIP İÇERİ ALINACAKSINIZ ŞURDA SÜRE VARKEN NE YAPACAKSAN YAPALIM SONRA İŞ İŞTEN GEÇECEK.EL FATİHA..

osman_ture33 dedi ki...

ÖNERİ : MECLİSİN ÖNÜNDE KENDİMİZİ ZİNCİRLERLE ASMA KİLİTLE DEMİR DİREĞE KİLİTLEYELİM. DEMİR MAKASI GELİNCEYE KADAR BASINA MANŞET OLURUZ...

ahmet yıldız dedi ki...

fikret bey kendi fikridir

isa degirmenci dedi ki...

size şu an verilen fırsatı gidip cumhurbaşkanına yalvarsanız bile 1800 kişiye izin cıkmaz fırsatı kaçırmayın haklarınızı arayalım

deniz dedi ki...

daltonların hapis kıyafetleriinden diktirelim 10 kişi

isa degirmenci dedi ki...

benim bu konuda 10 kişi fikrimiz var

deniz dedi ki...

10 kişi daltonların hapis kıyafetini giysin ankarada

HAKAN dedi ki...

KAÇ GÜNDÜR BURDAN BAĞIRIYORUZ.DENETİMLİ ARAKADAŞLAR MARAŞ KESİN DEĞİL BU KARAR BOZULABİLİR DİYE KİMSEDEN SES ÇIKMIYOR.İŞTE DEDİĞİMİZ ÇIKTI.BAKIN YAKINDA İLK SİZLER GİDERSİNİZ LÜTFEN ÇAĞRIMIZA KULAK VERİN ARKADAŞLAR..

ahmetmert dedi ki...

denetimli yasadan faydalanan arkadaşlar bu site sayesinde bu yasadan faydalandılar unutmayın sayın hakimimiz çıgır açtı vefa borcununu ödeme zamanı salı günü ya tamam denicek yada herkes kaderine razı olucak başka çare yok birlik zamanı .isa kardeşim allah razı olsun allaha emanet ol

isa degirmenci dedi ki...

bak kardeşim kimsenin fikri falan değil şu an cıkmazdayız 1.2.3.4.5.6 dosyası olanları bir düşün şu an izindeler gibi onun için kimsenin mebaliyle oynamayın yarın bu insanlar firar olarak aranacaklar hapisten kaçmış gibi

HAKAN dedi ki...

olabilir maksat basının herkezin dikkatini çekmek.adam kendimi yakacam diyor haber oluyor..

isa degirmenci dedi ki...

bak kardeşim kimsenin fikri falan değil şu an cıkmazdayız 1.2.3.4.5.6
dosyası olanları bir düşün şu an izindeler gibi onun için kimsenin
mebaliyle oynamayın yarın bu insanlar firar gibi

isa degirmenci dedi ki...

hapisten firar etmiş sayılacaklar teslim olmazlarsa

zeki56 dedi ki...

zincirlerle kilitleme ses getirir bunun için 10 kişi yeter.diğerleri ellerinde pankartlarla destekler.

isa degirmenci dedi ki...

hah şöyle kardeşim anlayın artık ya üzmeyin bizleri biz kimsenin kötü olmasını istemiyoruz

deniz dedi ki...

tarık arkadaşımı biri arayıp bilgilendirsin lütfen....gerceği....

ahmetmert dedi ki...

isa kardeşim habertürke k.maraş hakiminin verdigi kararı jet hızıyla yargıtayca bozuldugunu yazdırabilirmiyiz.saygılarımla

isa degirmenci dedi ki...

ilker ve ahmet yıldız kardeşim bu fikri dünden beri aramızda konuşmuş ve desteklemiştir şimdi bu 10 ayrı kişiyi bulmak şu 2 kişi gönüllü varmı başka

zeki56 dedi ki...

bunlarda olmazsa ankarada bir parkta çadır kurup AÇLIK GREVİ YAPMAKTIR ARKADAŞLAR.bizler isyan etmiyoruz hakkımızı arıyoruz.

isa degirmenci dedi ki...

ahmeti aratırayım

ahmetmert dedi ki...

hasan bey nasılsınız k.maraş kararının yargıtayca jet hızıyla bozulmasını akfikir başta olmak üzere tüm medyaya mail yoluyla gönderebilirmisiniz.saygılarımla

deniz dedi ki...

CUMHURBAŞKANININ ELİNDE MAHKUMLARI AF YETKİSİ VAR BİLİYORSUNUZ DİMİ.

atilla03 dedi ki...

arkadaşlar çiftçi borçlarına bile af çıktı mecliste

atilla03 dedi ki...

belirli sayıda

isa degirmenci dedi ki...

tahüdüne cıktımı kardeş

Hasan Sığırcı dedi ki...

Değerli arkadaşlar hepinize günaydın diyor hayırlı bir gün diliyorum. Aranızdayım, gözlemciyim ama, iki gündür katılımcı olamadığımı ifade ederek, şu anda; TAAHHÜDÜ İHLAL CEZALARI bakımından dolayı benden daha çok çaba sarf eden, çalışan, emek veren tüm arkadaşlarıma saygılarımı iletiyorum. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

atilla03 dedi ki...

takiplerin dondurulduğu söyleniyor ama

atilla03 dedi ki...

yeniden yapılandırma ve ilk taksitte 2015de

isa degirmenci dedi ki...

icrayla alakası yok kardeş yanılma tarım kredi kop olanlar

Hanife Celik dedi ki...

ÜLKE MIZDE HAK ADALET KANUNU NERDE? - BUYRUN "23 NISAN DÜNYA COCUK BAYRAMI GELIYOR; -19 MAYIS ULUSAL VE EGEMENLIK BAYRAMI GELIYOR ; - BAYRAMI KUTLAYACAK HER COCUK ; HER GENCLIK ---- SIRTINI DAYADIGI, GÖGSÜNÜ SIPER GERDIGI, ONUR DUYDUGU ; - (BIR ÜLKESI ;BIR AILESI;VE BASLARININ DIK,OMUZLARININ DIK DURUSUYLA (AY YILDIZLI BAYRAK) LARINI TASIMAK ISTER ) DOGRUMU ?AMA BIZIM COCUKLARIMIZ BIZ YANLARINDA OLMADAN YAZIK BU BAYRAMLARI NASIL HANGI MUTLULUKLA KUTLAYABILECEKLER ? SORUYORUZ? SAYIN DEVLET BÜYÜKLERI BU ÜLKE BIZIM HEPIMIZIN SIZI SIZIN ICIN DIYIL GELECEK NESIL ICIN SECIM HAKKIMIZLA BASA GETIRIYORSAK BU GÜNDE NESILLERIMIZIN HAKKINI KORUMAK SORMAK HAKKIMIZA SAHIBIZ: (TEK SORUYLA ) ADALET NERDE VARMI TÜRK TOPLUMUNUN GÜVEN CESI VAR MI? BIZCE YOK GIBI GÖRÜNÜYOR. - BU DURUMDA BU BAYRAMLARIMIZA ( DÜNYA COCUKLARI-DÜNYA GENC LIGI BÜYÜK IHTIMAL DAVETLIDIR) TABLOMUZ GÜZEL .
GEREGINI DÜSÜNELIM BAYRAMLARIMIZIN, LÜTFEN BIZ HALKIZ .HEPIMIZ BIR BÜTÜNÜZ.
SAYGILARIMIZLA

deniz dedi ki...

Boçlarımıza yapılandırma isteyelim bizde... 2015 ilk taksit..

deniz dedi ki...

denetimli serbest arkadaşlar , yargıtay kararının gerekçeli açıklaması aşagıdadır. avukatlarınıza iyi okutun ve ankaraya acil toplanın

Yargıtay Ceza Genel Kurulu'nun 18.09.2007 tarih ve 214-181 sayılı ve 17.04.2004 tarih ve 32-97 sayılı kararlarında belirtildiği gibi infaza ilişkin hususların kazanılmış hak oluşturmayacağı cihetle,
İncelenen dosya içeriğine göre kanun yararına bozma istemine atfen düzenlenen ihbarnamedeki düşünce yerinde görüldüğünden Kahramanmaraş 2. Ağır Ceza Mahkemesinin 08/02/2013 tarihli ve 2013/131 değişik işsayılı kararının 5271 sayılı CMK’nun 309. maddesi uyarınca BOZULMASINA,

Kahramanmaraş İcra Ceza Mahkemesinin 11.10.2012 gün ve 1392-1622 sayılı kararın aynen infazı için dosyanın Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına TEVDİİNE, 21.03.2013 gününde oy birliğiyle karar verildi.

deniz dedi ki...

infaza ilişkin hususlar ( denetimli serbestlik) kazanılmış hak oluşturmaz diyor...... daha ne bakıyorsunuz

isa degirmenci dedi ki...

4 kişi daha oldu zeki tokat aradı gerekirse otobüs tutacağım tolayıp gidelim diyor ilker nerdesin kardeş

isa degirmenci dedi ki...

dağ başına duman almış yüreyelim arkadaşlar TBMM YE

isa degirmenci dedi ki...

İZLENİYORUZ ARKADAŞLAR

deniz dedi ki...

denetimli serbest arkadaşlar , yargıtay kararının gerekçeli açıklaması aşagıdadır. avukatlarınıza iyi okutun ve ankaraya acil toplanın

Yargıtay Ceza Genel Kurulu'nun 18.09.2007 tarih ve 214-181 sayılı ve 17.04.2004 tarih ve 32-97 sayılı kararlarında belirtildiği gibi İNFAZA İLİŞKİN HUSUSLARIN KAZANILMIŞ HAK OLUŞTURMUYACAGI cihetle,
İncelenen dosya içeriğine göre kanun yararına bozma istemine atfen düzenlenen ihbarnamedeki düşünce yerinde görüldüğünden Kahramanmaraş 2. Ağır Ceza Mahkemesinin 08/02/2013 tarihli ve 2013/131 değişik işsayılı kararının 5271 sayılı CMK’nun 309. maddesi uyarınca BOZULMASINA,

Kahramanmaraş İcra Ceza Mahkemesinin 11.10.2012 gün ve 1392-1622 sayılı kararın aynen infazı için dosyanın Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına TEVDİİNE, 21.03.2013 gününde oy birliğiyle karar verildi....

deniz dedi ki...

nfaza ilişkin hususlar ( denetimli serbestlik) kazanılmış hak oluşturmaz diyor...... daha ne bakıyorsunuz

isa degirmenci dedi ki...

BENİM KİMSEYLE ALIP VEREMEDİĞİM BİŞEY YOK GELİN BİRLİK OLALIM

baha dedi ki...

felaket habercisimisin be arkadasım herkesi kendinden soğutuyosunn yapılacak seylerden bahsett yeter yaaaaaaaaaaa

deniz dedi ki...

saçın uzunmu senin arkadaşım? ne diyorsun sen?

Cüneyt dedi ki...

CMK. 309 maddesi uyarınca yapılan kanun yararına başvuru üzerine verilen bozma kararlarına karşı ilk derece mahkemelerinin direnme hakları yoktur. Dolayısı ile kazanılmış hakta söz konusu değildir. Anlayacağınız Maraş süreci yok hükmünde kişi maraşa gitmeden önce hangi durumdaysa o na geri dönüyor, savcılık yakalama kararını yeniden başlatacak. Bu yakalama kararı tahminen 15 gün sonra verilir. 15 gün zaman var, yasada düzenleme, erteleme ne olacaksa olmalı buna gayret göstermek gerekiyor

deniz dedi ki...

teşekkürler cüneyt bey... umarım anlarız.

ahmetmert dedi ki...

isa kardeşim sabır gerçek mazlumların hatrına

ahmetmert dedi ki...

allah razı olsun cüneyt bey.saygılarımla

ahmet yıldız dedi ki...

tarık samancı arkadaşımla şimdi görüştüm kendisinin kimseyle maraş kararı hakkında görüşmediğini söyledi bir yanlış anlama var olduğunu dile getirdi selamlar

HAKAN dedi ki...

sağoolun Cüneyt Bey Umarız herkes anlamıştır ARTIK

deniz dedi ki...

sence anlamışlarmıdır...aşagıda benim yazıma ... yazan yukarıda aynı yazıya teşekkür ediyor...

HAKAN dedi ki...

ŞU ANA KADAR ANKARAYA GİDECEK KİŞİ SAYISI KAÇ OLDU NET OLARAK??

deniz dedi ki...

46 kişi benim sorumluluğumda hakan

deniz dedi ki...

bekir keskin ile konuştu aydından....açık ve net bir isim sana

ahmetmert dedi ki...

tarık kardeşimize öncelikle geçmiş olsun müsait oldugunda sitemizde görmek isteriz.saygılarımla

murat engin dedi ki...

Denetimliği serbestliğe girenlerin dahi kazandıkları bu hak iptal olmuş oldu maraş taki 1800 dosya uyap sistemiyle yargıtaya gitti kararlar yazılıp tekrar maraşa geri gönderiliyor ve aynı gün yargıtaydan uyap sistemiyle yakalamalar çıkıyor imzaya gidildiğinde polis alıyor kısaca her şey boşa gitti ya para yataçak yada ankara gidecez yargıtay kararında son pragrafda kazanılış hak oluşturmayacağı diyor aynı
zamanda 4 yargı paketinde de yok
şu anda 20 gün süremiz var yargıtayın 11 ceza dairesinin bu kararınına 12.ceza dairesine itiraz edilir mi edilirse maraş tan mı ve ya maraş hakimliği mi itiraz edecek bunu araştıralım

dursun52 dedi ki...

işte arkadaşım boş konuşuyorsun bu borç ertelemesi tarım kredi özel bir kuruluş kendi bünyesinde çiftcilere ödeme kolaylığı sağlamış buda tarım krediye borçunu ödeyemeyenlere kolaylık sağlıyor borçunu tahsil etmek için bazı kazançlarından feraget ediyor oda fazilerden düşüş yapıyor o kanunu az önce ben okuttum evet icralık olan çiftcilere ödeme kolaylığı sağlıyor icra haciz durdurulmuş taahhütü tazyik cezası alan tarım krediye borçu olanların cezasıda ertelenmiştir.yani bu bizleri ilgilendiren konu değil.biz işimize devam edelim.

ilker_68 dedi ki...

herkse hayırlı günler arkadaşlar

isa degirmenci dedi ki...

ağzına sağlık anlamayan arkadaşlar cok iyi anlamıştır şimdi

HAKAN dedi ki...

Taahhüdü İhlal edenlerin son umudu TBMM'de
29 Mart 2013, 18:47
12
14
16
18

BAŞYAZI akfikir@akfikir.com
Adalet Komisyonunda kabul edilerek görüşülmek ve oylanmak üzere TBMM'ye gönderilen 4. Yargı Paketinden umutlarını yitirmeyen TAAHHÜDÜ İHLAL cezası alarak yuvalarını terkeden ve mağdur olarak nitelendirilenler şimdi son umutlarıyla başbaşa kaldılar.

Avukatların baskısı sonucu icra dosyasına ''Borcumuzu taksitlerle ödeyeceğiz'' taahhüdünde bulunan fakat ödeyemeyen borçlular İİK'nun ilgili maddeleri gereğince yargılanmakta ve her dosya için 3 ay hapis cezasıyla cezalandırılmaktadırlar.

Bu davalar Başbakanın ''artık evlerinizdeki eşyalar haciz edilmeyecek'' dediği tarihten önceye rastladığından dosyalar yargıya intikal etmiş ve yasa gereği her dosya için 3'er ayla cezalandırıldıklarından kaçmak zorunda kalmışlardır. Kaçak olarak çalışanlar aldıkları az ücreti çoluk çocuklarına ulaştırarak geçimlerini sağlarken borç ödeyebilecek parayı arttıramamakta böylece bu durum sürüp gitmektedir.

Böylece borç ödenmemekte, zaman aşımını doldurmak için kaçmaya devam etmektedirler, şu anda adeta bir kaçak ordusu oluşmuş bulunmaktadır. Bu mağdurlar TBMM'den çıkacak bir ek madde ile özgürlüklerine kavuşturulmayı istemektedirler. Bir formül bulunmalı ve bu mağdurlar da, alacaklılar da memnun edilmelidir. Örneğin özgürlüklerine kavuşmaları bir şarta bağlanmalı ve SGK ve de Vergi borçları nasıl yapılandırıldıysa alacaklıların hakları da benzer bir yapılandırmayla çözüm getirilebilinir. Son çağrımız olsun ve mağdurlar ordusu özgürlüğüne kavuşsun, diyoruz

isa degirmenci dedi ki...

ahmet kardeş cizgili dalton kardeşler ne zaman olacağız

HAKAN dedi ki...

arkadaşlar aAKFİKİRDE ÇIKAN HABERİMİZ

zeki56 dedi ki...

arkadaşlar cüneyt beyi anladığımızı zannetmiyorum hala 46 kişiyiz çoğalalalım hiçkimsenin elinde sihirli deynek yokki bizi kurtarsın. zaten sayın başbakanımızda bizden yana olduğunu defalarca söylüyor ama bankaların baroların kobilerin baskısı olduğu aşikardır.şu aşamada hangi taraf fazla bastırır ve kılıfına uygun kanunları çiğnemeden baskı yaparsa o tarafın kazanacağı belli oldu saygılarımla.

isa degirmenci dedi ki...

evet sağ olsunlar destekleni esirgemediler

deniz dedi ki...

nasıl yani benim buldugum insanlardan başka kimse yokmu?

ilker_68 dedi ki...

hayır kardeşim bendede var şu an deniz seble benimkinin toplamı 27 kişi de bende var

deniz dedi ki...

ilker ara beni müsait zamanda

ilker_68 dedi ki...

arkadaşlar 13 kişide bende hazır bekliyoruz

deniz dedi ki...

ahmet aramışssın, aradım meşgulsun

ahmet yıldız dedi ki...

bekir ile günde 5 defa görüşüyor sabah karrarı almış savcıya gidip elindeki karraı göstermiş olumlu yanıt almış bekirle paylaştığı konu bu selamlar bekirle 1 dakika önce bende konuştum böyle bişey yok

dursun52 dedi ki...

.....

isa degirmenci dedi ki...

teşekkürler

HAKAN dedi ki...

5 YILA KADAR OLAN HAPİS CEZALARINA ERTELEME

Kasten işlenen suçlarda 3 yıl taksirle işlenen suçlarda 5 yıl ve altındaki hapis cezalarını Cumhuriyet Başsavcıları erteleyebilecekler.

02 Aralık 2012 Pazar 19:18

Ertelemeden disiplin veya tazyik hapsine mahkûm olanlar.(Ödeme şartının ihlali” taahhüdü ihlal” mal beyanına zorlama v.s.gibi tazyik hapsi cezaları ile disiplin cezaları ertelemeden) yararlanamayacak.

Aynı şekilde terör suçları, örgüt faaliyetleri çerçevesinde işlenen suçlar ve cinsel dokunulmazlığa karşı işlenen suçlardan mahkûm olanlar, mükerrirlere özgü infaz rejimi uygulamasına karar verilenler ertelemeden yararlanamayacaklardır.

mağdur dedi ki...

takibe düşmüşmü olması gerekiyor. yoksa hepsine varmı

zeki56 dedi ki...

arkadaşlar birkaç saatliğine ayrılıyorum hedefimiz 500 kişi artı 10 zincirle bağlanmış mağdur olmalı.

dursun52 dedi ki...

arkadaşlar otla samanı birbirine karıştırmayalım bu çiftcilere çıkan af tarım kredi özerk olduğundan kendi bünyesinde yapmıştır.hazine sadece af edilen faizlerinin ödemesini tarım kredi ve ziraat bankasına yapacaktır.burda bizleri ilgilendiren bir konu yoktur kimse buna aldanmasın yani yine bizler mağduruz.bizleri ilgilendiren bir konu değildir. bilgilerinize

deniz dedi ki...

hakan tazyik hapsi özel bir hapis yöntemi?

isa degirmenci dedi ki...

helal kardeşim sana çok doğru

murat engin dedi ki...

ŞİMDİ GELELİM DİĞER KİŞİLERE YANİ SİZLERE

Denetimde selbeslikden faydalana kişiler içinde sizlerin elinizde GEREKÇELİ BİR KARAR VAR (aslı veya fotokopisi veya denetim şubesinde var ) bu kararda sizin denetimde serbestlikten faydalandızya orada bir tarih var o sizin başlangıç tarihiniz DİKKAT şimdi sizler için infaz savcısı infaz hâkimliğine dava açacak ( tek tek herkez için ) çıkan kararı k.maraş ağır ceza hâkimliğine gidecek gene savcının kararı ret olacak gene Yargıtay’a gidip karar onanacak o karar tekrar infaz hâkimliği tarafından düzeltilim ağır ceza gidecek ağır ceza konu hakkında gerekçeli kararını değişik işle düzeltim infaz savcılığına verecek bu işlemler açık konuşayım 2. ay 3. ay geçer zaten o vakte kadar sizlerin denetimde süreniz dolup cezanız infaz oluyor.

Bu benim okuduğum Yargıtay kararında anladığım konu?

deniz dedi ki...

herkes kendi grubundaki denetimli arkadaşları ikna etse bu iş biter.

NOYAN35 dedi ki...

arkadaşlar slm


denetimli serbestlikten yararlayorken imzalanmış tahütler ne olacak

HAKAN dedi ki...

KENDİNE MAHSUS ÇOK ÇOK ÖZEL BİR HAPİS SİSTEMİ 5 YIL ALAN ERETELENİYOR .3 AYA YOK KARDEŞ YATACAKSIN.NERDE BU ADALET ??

isa degirmenci dedi ki...

Cüneyt Yönetici • 32 dakika önce


CMK.
309 maddesi uyarınca yapılan kanun yararına başvuru üzerine verilen
bozma kararlarına karşı ilk derece mahkemelerinin direnme hakları
yoktur. Dolayısı ile kazanılmış hakta söz konusu değildir. Anlayacağınız
Maraş süreci yok hükmünde kişi maraşa gitmeden önce hangi durumdaysa o
na geri dönüyor, 18 gün kapalıda yatanlar nezarette kaldıkları günde
dahil 19 gün infazından düşer, hepsi bu.. Savcılık yakalama kararını
yeniden başlatacak. Bu yakalama kararı tahminen 15 gün sonra verilir. 15
gün zaman var, yasada düzenleme, erteleme ne olacaksa olmalı buna
gayret göstermek gerekiyor BU YAZI HEP YUKARDA KALACAKTIR EĞER YUKARIYA YAZARSANIZ SİLİNİCEKTİR BUNU BİLESİNİZ TAAHÜD MAĞDURLARI SOSYAL SİTESİ SAYGILARIMLA

HAKAN dedi ki...

KATILIYORUM HEDEF BUDUR..

isa degirmenci dedi ki...

isa degirmenci Yönetici • birkaç saniye önce


Cüneyt
Yönetici

32 dakika önce

CMK.
309 maddesi uyarınca yapılan kanun yararına başvuru üzerine verilen
bozma kararlarına karşı ilk derece mahkemelerinin direnme hakları
yoktur. Dolayısı ile kazanılmış hakta söz konusu değildir. Anlayacağınız
Maraş süreci yok hükmünde kişi maraşa gitmeden önce hangi durumdaysa o
na geri dönüyor, 18 gün kapalıda yatanlar nezarette kaldıkları günde
dahil 19 gün infazından düşer, hepsi bu.. Savcılık yakalama kararını
yeniden başlatacak. Bu yakalama kararı tahminen 15 gün sonra verilir. 15
gün zaman var, yasada düzenleme, erteleme ne olacaksa olmalı buna
gayret
göstermek gerekiyor BU YAZI HEP YUKARDA KALACAKTIR EĞER YUKARIYA
YAZARSANIZ SİLİNİCEKTİR BUNU BİLESİNİZ TAAHÜD MAĞDURLARI SOSYAL SİTESİ
SAYGILARIMLA

HAKAN dedi ki...

NEREYE YAZACAZ PEKİ?

ilker_68 dedi ki...

Yargıtay Ceza Genel Kurulu'nun 18.09.2007 tarih ve 214-181 sayılı ve 17.04.2004 tarih ve 32-97 sayılı kararlarında belirtildiği gibi infaza ilişkin hususların kazanılmış hak oluşturmayacağı cihetle,
İncelenen dosya içeriğine göre kanun yararına bozma istemine atfen düzenlenen ihbarnamedeki düşünce yerinde görüldüğünden Kahramanmaraş 2. Ağır Ceza Mahkemesinin 08/02/2013 tarihli ve 2013/131 değişik işsayılı kararının 5271 sayılı CMK’nun 309. maddesi uyarınca BOZULMASINA, arkadaşlar buradan kimi akadaşlar bu bizim kazanılmış hakkımız diye yaygara yapıyor yapmasınlar çünkü yarkıtay kazanılmış hak olarak görmüyor bu dedi koduyu çıkartarak ankaraya gitmemize engel olmaya çalışanlara duyrulur. en geç 15 güne kadar denetim alanların yakalaması çıkacaktır bundan dolayı tek çıkış tbmm bunu böyle bili ya kurtulacaksınız yada demir parmaklıklar sizi bekliyor seçim sizin

NOYAN35 dedi ki...

yaptığımız sözleşmeler ne olucak bütün sözleşmelerde cezai şartlar var

dursun52 dedi ki...

takipe düşmüş olanlara ve icralık hacizlik birde taahhüttü ihlaladan ceza alan çiftcilere var yani normal borçlara yok yanılma ilker kardeşim.

isa degirmenci dedi ki...

3 DOSYADAN ADAM ÖLDÜRMÜŞ GİBİ 9 AY YAT YADA 10 DOSYADAN 30 YAT BU NE YA ADAM ÖLDÜMÜŞ KATİL GİBİ BUMU ADALET KALKINMA

mağdur dedi ki...

ben uzun süredir siteyi takip ediyorum. ama bişeyler yazmıyordum. geneline baktığım zaman herkez bi öneride bulunuyor. ama nedense sağlıklı bi şekilde uygulanmıyor. en son meclis olayında olduğu gibi. gelecem diyen insanlar yan çiziyor. neyse asıl konuya gelelim.


şimdi yapılan işlemlerde medyada ilan verildi , meclise gidildi , kahraman maraş hakimimiz manşetten haber yapıldı. ama hiç bir yetkili dönüpte siz kimsiniz demedi. aslında bizim kim olduğumuzu biliyorlar. görmemezlikten geliyorlar.


bizim ulaşmamız gereken bir insan var . BAŞBAKAN. bunun dışındakilerin ben ce bize bi faydası olmaz. diyeceksiniz ki başbakanın bu medyadan ve olaylardan haberi yokmu. var . ama bizi sözünü yerine getirmeyen insanlar diye biliyor. biz başbakana sözümüzü yerine getirmek için bu beladan kurtulmak istediğimizi bi şekilde ulaştırmalıyız. yoksa bana göre diğerleri boş.

HAKAN dedi ki...

çok doğru katılıyorum sana kardeş

isa degirmenci dedi ki...

YA O SÖZLERİ VERENLER

isa degirmenci dedi ki...

Cüneyt Yönetici • bir saat önce


CMK.
309 maddesi uyarınca yapılan kanun yararına başvuru üzerine verilen
bozma kararlarına karşı ilk derece mahkemelerinin direnme hakları
yoktur. Dolayısı ile kazanılmış hakta söz konusu değildir. Anlayacağınız
Maraş süreci yok hükmünde kişi maraşa gitmeden önce hangi durumdaysa o
na geri dönüyor, 18 gün kapalıda yatanlar nezarette kaldıkları günde
dahil 19 gün infazından düşer, hepsi bu.. Savcılık yakalama kararını
yeniden başlatacak. Bu yakalama kararı tahminen 15 gün sonra verilir. 15
gün zaman var, yasada düzenleme, erteleme ne olacaksa olmalı buna
gayret göstermek gerekiyor

isa degirmenci dedi ki...

Yargıtay Ceza Genel Kurulu'nun 18.09.2007 tarih ve 214-181 sayılı ve
17.04.2004 tarih ve 32-97 sayılı kararlarında belirtildiği gibi infaza
ilişkin hususların kazanılmış hak oluşturmayacağı cihetle,
İncelenen
dosya içeriğine göre kanun yararına bozma istemine atfen düzenlenen
ihbarnamedeki düşünce yerinde görüldüğünden Kahramanmaraş 2. Ağır Ceza
Mahkemesinin 08/02/2013 tarihli ve 2013/131 değişik işsayılı kararının
5271 sayılı CMK’nun 309. maddesi uyarınca BOZULMASINA, arkadaşlar
buradan kimi akadaşlar bu bizim kazanılmış hakkımız diye yaygara
yapıyor yapmasınlar çünkü yarkıtay kazanılmış hak olarak görmüyor bu
dedi koduyu çıkartarak ankaraya gitmemize engel olmaya çalışanlara
duyrulur. en geç 15 güne kadar denetim alanların yakalaması çıkacaktır
bundan dolayı tek çıkış tbmm bunu böyle bili ya kurtulacaksınız yada
demir parmaklıklar sizi bekliyor seçim sizin

mağdur dedi ki...

borcundan dolayı kimse hapis yatmayacak sözüne diyorsun galiba isa abi. ama benim demek istediğim bizi borçlu olarak görmüyor. bizi sözünü tutmayan insanlar olarak görüyor. biz bu farkı kendisine anlatmamız gerekiyor. asıl çözüm bu.

isa degirmenci dedi ki...

YANITLA OLARAK YAZIN YUKARDAKİ KARARI HERKES GÖRSÜN HAKAN

ilker_68 dedi ki...

evet gelecem diyerek gelmiyenleri gördük ve halen buradan yazı yazıyorlar

isa degirmenci dedi ki...

KARDEŞİM BİZİMDE BORCUMUZ VAR O YÜZDEN BU DURUMDAYIZ PARAMIZ YOKKİ SÖZÜMÜZÜ TUTALIM

ilker_68 dedi ki...

kopyala yapıştırrr haaaaaaaaaaaaa

mağdur dedi ki...

aynen isa abicim . bu durumu başbakana ulaştırmak zorundayız. "borçluyuz, söz verdik . ve bunu yerine getirmek için imkan istiyoruz" diye.

ilker_68 dedi ki...

09 Nisan Salı günü saat 09:30 da TBMM de toplanıyoruz.ilanen duyrulur son şansınız

isa degirmenci dedi ki...

DENETİMLİ SERBESTLİKTEKİ ARKADAŞLAR GÖRMESİ İÇİN KARDEŞ

deniz dedi ki...

Çok Önemli MERSİN den , ( mersin, ahmetmert ,baha )değişik isimleri ile sayfamızı ziyaret eden 0532 173 08 01 nolu telefonu kulllanan ve bazı magdurlara salı günü tbmm deyim yargıtaydayım. bekleyin diyerek,yine bazı magdurlara bokları büyük,üçkagıtçı tahhütçüler diyerek mesaj atan.mersinli ahmet bal efe isimli şahıs a dikkat edin... benimle birlikte ,mesut çavdar ve ilker arkadştan bazı teyidleri alabilirsiniz yaptıkları hakkında.siteyi provoke etmesine izin vermeyin.

ilker_68 dedi ki...

şaka ettim zaten abi

deniz dedi ki...

Bakın arkadaşlar, dün yargıtay kararı olmasına,yeniasır gazetesinin haber şefinin muhalaefetine ragmen bügün 9 cu sayfada sesimizi duyurduk.sabah BAŞBAKAN ın özel kalemi Filiz hanım dilekçe bekliyor, uygunsa randevu verebiliriz dedi. bir dilekçe dahi yazamadık. hadi arkadaşlarım lütfen uygun bir dilekçe yazarak halimizi anlatalım. Cüneyt bey buna yardımcı olursanız fax ı bekliyor özel kalem.. konuşmaya gidecek ismin adı soyadı ve teli de yazılacak. maili pd72@mynet.com a atarsanız saat 17 00 ye kadar fax çekilcek lütfen hemen atın ve beni arayın.ben dışarıya cıkıyorum işim var....teşekkür ederim

salih ak dedi ki...

arkadaşlar salıya 5gün var birşeyler yapalım alanya baro başkanı uşak baro başkanı bizi destekliyorlar salı günkü programa destek olabilirler görüşebilirsek

ahmetmert dedi ki...

ahmet mert adını kim yanlış işte kullandıysa onu allaha havale ediyorum kimki garip gurabanın mazlumun ahını aldıysa cenabı hak iki cihanda yüzünü güldürmesin.ben istanbulda ikamet etmekteyim gerçek magdurum başta cüneyt bey olmak üzere davamızda emegi geçen herkesten allah razı olsun sitede telefonla görüştügüm tek kişi cüneyt beydir.ALMA MAZLUMUN AHINI ÇIKAR AHESTE AHESTE..BİLGİLERİNİZE

ilker_68 dedi ki...

arkadaşlar bana gelen telefonlarda arkadaşlar bu siteden yazılanlardan dolayı rahatsızlıklarını dile getiriyorlar konu şu arkadaşlar neden ankaraya sadece denetimlikten faydalananların çagrıldıgı konusunda sıkıntıları var ben buradan şu açıklama yapma ihtiyacı duydum yorum yapan ve ankaraya davet eden arkadaşların dikkatine bizler buradan sadece denetimli serbestlikten faydalananları degil tüm tahaddüt magdurlarını yakalaması olupta gelemeyen lerin akraba eş dostlarını davet ediyoruz bilgilerinize sunarız ankaraya devet eden ve bu işe öncü olan arkadaşlar davetlerini bu yönde yapsınlar lüfen

ilker_68 dedi ki...

ve unutmayın sadece denetimli serbestlik alanlar madur degil yaklaması olanlarda madur kendileri gelemiyorsa yakınlarını göndersinler

Tarik Samanci dedi ki...

merhaba cüneyt bey...bu sabah bazı arkadaşlar benim haskkımda aslı olmayan bazı cümleler kullanmışlar...çok üzülerek haber aldığımı bildirmek isterim...ben kimseye görüşmelerimde ankaraya gitmeyin vb şeyler söylemedim....isteyen gider isteyen gitmez...lütfen o yazıyı yazan arkadaşlara bunu bildiriniz...saygılarımla....

Tarik Samanci dedi ki...

bak arkadaşım ben bekir ile böyle bir şey görüşmedim...bunu herkes böyle bilsin...

ahmetmert dedi ki...

deniz beyin dikkatine uyardıgınız için çok teşekkür ederim allah sizden razı olsun.SAYGILARIMLA

dursun52 dedi ki...

kardeşim o zaman bizlerinde sorma hakkı yokmu sayın başbakanımız tüm insanlarımızın önünde artık ülkemizde kimseler borçundan dolayı hapis yatmayacak demiştir.doğru lobiciler bu vatandaşı kandırır zaten sayın başbakanımızda deti bundan sonra kimseler borçundan dolayı hapis yatmayacak sözünü hatırlatarak bizlerden bilmeden taahhüt imzaları alarak ceza almaması sağladılar.biz bunun hakkını arıyoruz biz sayın başbakanımıza güvenmek istiyoruz çiftci kardeşlerimiz alınmasınlar onlara destek verip taahhütü ihlal cezalarını erteleme çıkartıyorlarda bizleri hiçmi insan yerine koymuyorlar bizlerde bu ülkenin insanlarıyız.bizler lobicilerin oyununa gelip borçumuzu ödeyemeyeceğimizi bile bile bizi kandırarak imza alıp sonradan hapis cezası aldıran bu lobicilerin hiçmi suçu yok her zaman her yerde galipmi gelecekler.biz borçlu olmayla bu toplumun bireyleri olmaktan çıktıkmı bizlere bu ülkede özgür yaşama hakkı yokmu bizi nasıl sözünü tutmayan insanlar olarak görüyorlar bizi kandıran bizi bu duruma düşürenlerden asıl hesap sorulmalı biz lobicilerin kurbanlarıyız bunu bilmeyen hiç bir birey kaldımmı asıl bizlere sahip çıkılması gerekirken önümüz kapanmaya çalışılmaktadır.evet arkadaşlar bu durumlarıda sayın başbakanımız görsün anlasın lobiciler bizleri karalamaktadır.biz borçluyuz biz sözümüzü yerine getirmeyen bireyler değiliz.

ipek20 dedi ki...

arkadaşlar bende mağdurum bugüne kadar sizlere e mail lerle yardımcı olmaya çalıştım ankaraya gelemiyorum ama telefonla destek olabilirim emeği geçen herkese teşekkür ederim

ilker_68 dedi ki...

gelemiyorsanız yakını nınızı gönderin

dursun52 dedi ki...

ilker bey öyle bir yazı dile getirmişsinki özürüm olsun sanki sitenizde ayrımcılık varmış gibi size bilgi aktarmışlar ben öyle bir ayrımın olmasına karşıyım öyle bir ayrım yapan kişiyide takip ettiğim kadarıyla görmedim.nitekim burda herkes mağdur herkes birlik içinde bu ucube yasanın kalkması için mücadele veriyor.siz bildiğiniz gibi haraket ettin kimselerin sözüne kulak asmayın doğru bildiğiniz yolda mücadeleye devam.saygılarımla

ipek20 dedi ki...

abi yakınımızmı kadı düşenin dostu varmıki benim durumum çok farklı 23 yaşında hamile bi bayanım yeni evliyim derdimi kime anlatabilirm mağdurluğum baba evinden kalma

atilla03 dedi ki...

salih belki beyi bile bilmiyor durumunu

ilker_68 dedi ki...

anladım bacım allah yardımcınız olsun

«En Eski ‹Eski   1 – 200 / 936   Yeni› En yeni»