Maraş Kararlarına Yapılan İtiraz Adalet Bakanlığı'nda

Taahhüdü ihlal denetimli serbestlik. kahramanmaraş cezaevi tahliye. Kahramanmaraş infaz Hakimi Abdullah Özer. Kahramanmaraş Cumhuriyet Savcısı Reşit YıldırımKahramanmaraş İnfaz Hakimliğinin Türkoğlu Açık Ceza İnfaz Kurumunda bulunan yüzlerce taahhüt mağduru vatandaşı denetimli serbestlik kapsamında tahliye etmesinin ardından, farklı illerden yüzlerce arkadaşımız Kahramanmaraş'a gidip teslim oldu ve olmaya da devam ediyor.

Kahramanmaraş'ın vicdanlı ve adil hakiminin, "Adam öldüren, gasp, hırsızlık, ırza geçme gibi yüz kızartıcı suçlar ve daha nitelikli suçlar işleyenlerin dahi bu yasadan yararlanır iken taahhüdü ihlal suçu gibi tazyik hapsi cezası ile cezalandırılan bu  kişilerin yararlandırılmaması kamu vicdanını yaralar" gerekçesiyle verdiği tahliye kararları, Barolar, Bankalar ve menfaat sahiplerini oldukça tedirgin etmiş olmalı.

        Adam öldüren, gasp, hırsızlık, ırza geçme gibi yüz kızartıcı suçları elleri titremen rahatlıkla kanunu gerekçe göstererek tahliye ettiren hakim ve savcılarımız, tamamı yaşamlarında kasti bir suça bile bulaşmamış fakat ekonomik krizlerle bankaların fahiş faiz talepleri nedeniyle zor duruma düşmüş borçlarını ödeyemez hale gelmiş bu vatandaşlarımıza yapılan bu büyük bir haksızlığa karşı seslerini çıkarmamışlardır. 12 bin kişilik hakim savcı mesleğinden, sadece Kahramanmaraş infaz hakimliği ve yapılan itirazları ret eden Ağır Ceza mahkemesi başkan ve üyelerinin olması oldukça manidar.

        Kahramanmaraş Türkoğlu Açık Cezaevinde bulunan taahhüt mağdurlarının da tahliye edilmesi üzerine  tüm barolar ilgili birimlere şikayete başlamıştır. Gasp, hırsızlık, ırza geçme gibi yüz kızartıcı suçları işleyenlerin, tahliye edilmesine seslerini çıkarmayan aksine potansiyel müşteriler geliyor düşüncesiyle sevinenler, tazyik hapsinden cezaevinde bulunan vatandaşlarımızın tahliye edilmesi üzerine adeta ortalığı ayağa kaldırmışlardır. Kahramanmaraş barosu her gün, gazete ve yerel kanallara, tazyik hapsinden dolayı cezaevlerinde bulunan vatandaşların tahliye edilmesinin kabul edilemez olduğunu ve ilgili birimlere şikayette bulunduklarını açıklamaktadırlar.

         Kahramanmaraş Cumhuriyet Savcısı Reşit Yıldırım, tazyik hapsine uygulanan denetimli serbestlik kararlarına itirazen Kahramanmaraş 2. Ağır Ceza Mahkemesine başvurmuş, 2. Ağır Ceza Mahkemesi itirazı ret etmiş karar kesinleşmiştir. Bunun üzerine Kahramanmaraş Cumhuriyet Savcısı Reşit Yıldırım, Kanun yararına bozma için adalet bakanlığına başvurusunu yapmış ve gelecek sonucu beklemektedir.

        Bu yaşanan olaylarda bir başka vahim durum ise, Türkiye'nin çeşitli illerinden Kahramanmaraş'a teslim olan arkadaşlarımızın mahkeme kararlarının istenilmesinde çıkarılan zorluklardır. Kahramanmaraş infaz hakimleri ilgili İcra Ceza Dairelerinden mahkeme kararlarını istemektedir fakat bir şekilde bu mahkeme kararları onlarca kez talep edilmekle Kahramanmaraş İnfaz hakimliğine gönderilmektedir. Esasen gönderilmek istenmemektedir.

         Kimi arkadaşlarımız, süresi içinde teslim olmadığı için bir müddet kapalı cezaevinde tutsak edilme sorunu vardır. Bayan arkadaşlarımızın durumu da açıklığa kavuşmamıştır, bu haksız yasanın esas mağdurlarının da bayanlar olduğunu hepimiz biliyoruz. Cezaevlerinde bizlere umut bağlamış bekleyen binlerce dava arkadaşlarımız var.

        Kahramanmaraş İnfaz Hakimliğinin vermiş olduğu tazyik hapislerine ilişkin kararlar şu anda Adalet Bakanlığındadır. Kahramanmaraş'a gidip denetimliden yararlanan ve çeşitli nedenlerle gidemeyen arkadaşlarımız için mücadele zamanıdır, gerek hakimimizin yanında olduğumuzu göstermek, gerekse bu haksızlığa dur demek için..

       Adalet Bakanlığının ilgili adresler aşağıdadır. Bu adreslere ulaşın arayın e-posta gönderin ve gönderilen e-postanızın ilgili makama sunulup sunulmadığı aşağıdaki numarayı arayarak teyit ettirin. Gönderilen e-postaların okunmadan silinmesine müsaade ettirmeyin.

Birol ERDEM           Müşteşar                0 (312) 419 13 42           berdem@adalet.gov.tr
Kenan ÖZDEMİR     Müşteşar Yard.       0 (312) 204 10 26            kozdemir@adalet.gov.tr
Hasan DUDAKLI      Müşteşar Yard.       0 (312) 418 48 94           hasan.dudakli@adalet.gov.tr
Mustafa EROL         Müşteşar Yard.       0 (312) 204 10 45           erol_mustafa@adalet.gov.tr
Sefa MERMERCİ     Müşteşar Yard.       0 (312) 204 10 28           smermerci@adalet.gov.tr
Metin KIRATLI        Ceza İşleri. G. Müd. 0 (312) 219 43 17 - 18     metin.kiratli@adalet.gov.tr

1.881 yorum:

1 – 200 / 1881   Yeni›   En yeni»
mamuli dedi ki...

değerli arkadaşlarım
gecen dediğim gibi sabah bursa adliyesine gidecem hakımda hayırlısı bakıp göreceğiz kardeşlerim  
allha emanet olun

dursun52 dedi ki...

kardeşim inşallah o hakimlerde kahraman maraş hakiminin gerekçelerini göz önüne alırlar serbest kalırsın allah yolunu izini açık etsin allaha emanet ol

fikret35 dedi ki...

Herkese Günaydın Arkadaşlar, 4 cü Yargı Paketi Tamamen PKK nın davranışları sonucuna
göre TBMM de aktif hale gelecek gibi görünmektedir. 4 cü yargı paketini bekleyemeyecek onca arkadaşımız var.Lütfen bilinçli mücadele örneği verelim.birbirimizi kırmadan incitmeden umutsuzluğa sürüklemeden ,hala 10 gündür sölediğim yerdeyim ..neden AHİM e Başvurmuyoruz,Neden fax çekmek kadar kolay AHİM e başvurmak.

Hasan Sığırcı dedi ki...

Değerli arkadaşlar hepinize günaydın diyor ve hayırlı bir gün diliyorum. Haydi arkadaşlar haydi Sayın Adalet Bakanlığı Yetkililerimize sesimizi duyuralım. Ben birazdan gönderimlerime fazlasıyla başlayacağım. Bilgilerinize ve saygılarımla. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

 

isa degirmenci dedi ki...

        Kahramanmaraş İnfaz Hakimliğinin vermiş olduğu tazyik hapislerine
ilişkin kararlar şu anda Adalet Bakanlığındadır. Kahramanmaraş'a gidip
denetimliden yararlanan ve çeşitli nedenlerle gidemeyen arkadaşlarımız
için mücadele zamanıdır, gerek hakimimizin yanında olduğumuzu göstermek,
gerekse bu haksızlığa dur demek için.

isa degirmenci dedi ki...

         Kimi arkadaşlarımız, süresi içinde teslim olmadığı için bir
müddet kapalı cezaevinde tutsak edilme sorunu vardır. Bayan
arkadaşlarımızın durumu da açıklığa kavuşmamıştır, bu haksız yasanın
esas mağdurlarının da bayanlar olduğunu hepimiz biliyoruz. Cezaevlerinde
bizlere umut bağlamış bekleyen binlerce dava arkadaşlarımız var.

fikret35 dedi ki...

Arkadaşlar Marmara Bölgesinde Bir İlde Bügün Karar Verilecek Bir taahütü ihlal talep dosyası var. Kahramanmaraş agır ceza mahkemesinin savcılığın talebine karşı verdiği red kararıda lazım ACİL....elinde bulunan  bana ulaştırırımı kararı

yıldırım dedi ki...

arkadaşlar hepinize hayırlı gunler   çalışmaya devam bu dava bitene kadar

Hasan Sığırcı dedi ki...

Değerli arkadaşlar biraz evvel Sayın Adalet Bakanlığı Yetkililerimize; başta, Kahramanmaraş kararını (ekinde yazım ile birlikte)  imza kampanyası dosyamızı, F.....Hanım ve A.O....Hanımların yazılarını ve bir dilekçeyi gönderdim. Bilgilerinize ve saygılarımla. Haydi Arkadaşlar haydi, tüm mağdur arkadaşlarımız için çalışmalara devam edelim. Unutmayınki bugünler çok önemli günlerdir çok...

fikret35 dedi ki...

DİKKATTTT !!!!!! Denetimli Serbestlikten Yararlanmak isteyen arkadaşlar kendi bulundukdukları yer İNFAZ HAKİM liklerine başvuruda bulunurken .dilekçe eklerinde muhakak  KAHRAMANMARAŞ İNFAZ HAKİM liğinin verdiği karara ek olarak..KAHRAMANMARAŞ AGIR CEZA mahkemesinin verdiği RED kararını da eklesinler... alınacak kararlar için  AGIR CEZA nın kararı çok önemli destek saglamaktadır. selamlar

isa degirmenci dedi ki...

 Ceza İşleri. G. Müd. 0 (312) 219 43 17 - 18     metin.kiratli@adalet.gov.tr aradım hakkımıdar aradım ama gönderdiğimim maileri bulamadı ağzıma geleni söyledim bayana haklısınız diyor başaka bişey demiyor  ne suçmuş bu  lanet bişeymiş 

Ramazan Aksoy dedi ki...

TÜRKİYEMİZİN BUKDAR HAKİMLERİ ARASINDAN SAYIN ABDULLAH ÖZER HIZIR GİBİ İMDADIMIZA YETİŞTİ VE ADALET BAKANLIĞINI AYAĞA KALDIRDI ÇOK YAKIN ZAMANDA NE OLACAKSA OLACAKTIR BU OLAY BİZİM BİNLERCE MAĞDURUN BAĞIRIP ÇAĞIRMASINDAN MEDYADAN GAZETE İLANLARIMIZDAN MECLİSE VERİLEN ÖNERGEDEN DAHA ETKİLİDİR ÇÜNKÜ AYNI SUÇTAN MARAŞA GİDENLER YARARLANDI DEĞİŞİK SEBEPLERDEN GİDEMEYENLER HALA MAĞDURDUR DOLAYISI İLE BU ADALETSİZLİĞİĞE ALLAHDA KULLARIDA YETKİLİLERDE RAZI OLMAYACAKTIR BANA GÖRE ÇÖZÜM ÇOK YAKINDIR ALLAH SAYIN ELİ ÖPÜLESİ HAKİMİMİZ ABDULLAH ÖZERDEN RAZI OLSUN SAYGILAR.

gkhnc dedi ki...

Değerli Karadenizli  arkadaşlar  ( Bakan bey Rize milletvekili olduğundan )

Ticaret bakanı Hayatı YAZıcı nın tel nosu 0 530 662 04 91 / 0 532 242 19 86 dır.

Arayıp tıcarette TAAHHÜT MAĞDURLARINI hapiste yatırmakla ödemelerinin daha da tıkandığını hiç ödenemediğini

hapıste yatmak için tutuklanan veya tutuklama kararı çıkarıp kaçan kişilerin  işini gücünü kaybettiğini ve daha çıkılmaz yol aldığını

EKONOMİYİ DAHA ÇOK TIKAYIP FELÇ ETTİĞİNİ anlatın sizi dinleyecektir.

aygen dedi ki...

eşim dün maraşa gitti bakalım bugün çıkacak..umarım şu lanet sorundan herkez bir an önce kurtulur.

gkhnc dedi ki...

Tansıyonlar yukselip geriliyoruz SAKIN VE SABIRLI OLALIM :)))

burcuey dedi ki...

ağır cezanın red kararını nereden bulabilirim

Lkjns_mavi dedi ki...

size bir sorum var dün sabah babam polisler tarafından evden alınıp direk savcı tarafından cezaevıne yollanmıstır ama kesınlesmıs 2 dosydan 6 ay almıstı ama kacak degıl hep evde duran kısıydı yakalama emrı cıkmıs ama eve ugruyan olmadan kagıt muhtarlıga gıtmıs ve 10 gunluk sure kullandırmamıslar hepsını anladım ama yasada ne olursa olsun 10 gunluk sure kullanılacktır dıyor ve ıhbarname muhatrlıga verılıyorsa dahı hebaerdar olmamız gerekmezmı

fikret35 dedi ki...

Metin Kıratlı  ceza işleri genel müdür biraz önce aradım.mülakatta oldugu için görüşemedim sekreterine gerekli referansları verdim. muhakkak dönücez dediler...

isa degirmenci dedi ki...

 evet haklısın ama kanun muhtara ver kabul etmiş oluyorsun yani işte böyle bir düzen

Salih Ak dedi ki...

özeellikle bayan arkadaşlarımız aile ve sosyal politikalar bakanımıza iletişim kursun bi zahmet.kendisi taahhüdün ne demek oldugunu bilmiyor ama anlatılırsa anlayacagına eminim.
Telefon
0312 422 55 00
Fax
0312 422 55 44
0312 424 01 79 Basın Müşavirliği
Adres
Akay cd. No:6 Bakanlıklar Ankara
E-Posta
fsahintbmm@gmail.com
fsahin@fatmasahin.net

fikret35 dedi ki...

Bende onu bulmaya çalışıyorum .buldugumda paylaşacagım. fifimu35@hotmail.com   mail  ve msn adresim mail adresinizi bırakırsanız sizlerede yollayabilirim

Kayı Beyi dedi ki...

İsa Bey,
Hayırlı günler. 
Ben yurt dışındayım . İhlal den cezamın kesinleştiğini biliyorum. Ancak Mernis adresimde kimse yok ve muhtara yapılan tebliğleri bilmiyorum. Bu durumda Ankara  havalimanında giriş yaparsam 10 gün süre alır mıyım. Teşekkür ederim. Saygılarımla,

isa degirmenci dedi ki...

 bu konuyu ben cevap verirsem yanlış bilgilendirme olur ama siz cüneyt beyin nosunu vereyim arayıp sorabilirsiniz

isa degirmenci dedi ki...

cüneyt beyi sorabilirsiniz red kararını 

vga1280 dedi ki...

ARKADAŞLAR SİTEDE YAZILAN KANUNLAR GENEL MÜD.VE MÜSTEŞARLARI ARAYIP HAL VE DURUMLARINIZI İLETİN. BEN GEREKİRSE CÜNEYT BEYDEN GELECEK MAİL İLE BİZZAT YANLARINA GİDECEĞİM.FAKAT MÜSTEŞARLARLA GÖRÜŞMEM İÇİN REFARAS İSTİYORLAR ONUDA HALLETTİM.ŞUNUDA BİLMENİZİ İSTERİM ÇOK ARAYAN VAR İMİŞ BARO AVUKAT V.S O YÜZDEN BU DURUMU GÖZDEN GEÇİRİN FIRSATI KAÇIRMAYIN BU OLAY LEHİMİZE OLURSA İYİ SONUÇLAR DOĞURUR KANISINDAYIM.

Srdrcnr33 dedi ki...

isa abı bu karar adalet bakanlıgından donme gıbı bir durum varmı acaba veya donerse bizi neler beklıyor gidenler veya bizimgibi gidemeyenler için 

vga1280 dedi ki...

Müsteşarları Bayan arkadaşlarımız arasın güzel bir üslupla bulundukları durumları özetlesinler.

ahmet yıldız dedi ki...

salih arkadaşım yorumuna katılıyorum bakanımız fatma şahine tahatüt nedir diye sorulduğunda ben bilmiyorum onu adalet bakanımıza soracam demişti inanın bana göre fatma şahin burdaki bayanları dinleyecektir selamlar

ahmet yıldız dedi ki...

arkadaşlar bugünkü gündemimiz maraş kararına yapılan itiraz olmalı buna yoğunlaşalım ve başka şeylerle burda oyalanmayalım yukarıda adresler var herkes elinden geleni yapsın mail fax tlf  ne varsa yüklenelim hani bir deyim vardır ya perşembenin gelişi çarşambadan belli olur diye işte bu yapacağımız çalışma özgürlüğn gelişi demektir kolay gelsin iyi çalışmalar

isa degirmenci dedi ki...

arkadaşlar şu anda kahraman maraş hakimliğinin infaza aradım itiraz edildi 90 gün içinde itiraz kabul görürse ne kadar yararlanaların hepsi geriye toplanır diyor yetkili olabilirmi olur onun için lütfen çalışmalarımıza devam edelim bu ucube yasayı tarihe gömelim 

vga1280 dedi ki...

Böyle bir olay daha öncede başka bir ilde uygulandı.

fikret35 dedi ki...

İSA  kardeş  kanunları dogru yorumluyarak irdeliyelim....lütfen arkadaşları telaşlandırmayalım. KAHRAMANMARAŞ 2 Cİ AGIR CEZA MAHKEMESİNİN  RED KARARI KESİN KARARDIR.  Savcılık kanun yoluna bozmaya gitmiştir. kanun yoluna bozma alınan kararları etkilemez...kimseyi panik yapmayalım... AÇIN BAKIN KANUN YOLUNA BOZMA...nasıl uygulanır.

burcuey dedi ki...

bu kararı nereden bulabilirim arıyorum ama birşey bulamadım

fikret35 dedi ki...

4 cü Yargı Paketinden Başka Hiç bir şey bizi kurtaramaz.....Herkes ona göre tedbirli olsun arkadaşlar.

vga1280 dedi ki...

İsa kardeşim böylesi kararları yalnızca yargıtay bozar.

fikret35 dedi ki...

kanun yararına bozma ;geçmişte alınan kararları etkilemez.

isa degirmenci dedi ki...

cüneyt abi ara o sana izah etsin kardeş ben karar vermiyorum

mağdurum kahretsin dedi ki...

isa ağbi insanları yanlış yönlendirme lütfen

yıldırım dedi ki...

DEYERLİ ARKADAŞLAR  GEREKEN YERLERE MAİL TEL  MESAJLARIMIZA DEVAM EDELİM İNŞ

Lkjns_mavi dedi ki...

pekala kişi yattı cezasını cektı veya af geldı karar bozuldu o kısı o borcu odemekle hala yukumlu oluyormu ev haczi gundeme gelıyormu veya odemese tekrardan sonucu ne olur ?

isa degirmenci dedi ki...

ahmet gecmiş olsun kardeş neden insanlar yanlış anlıyor ben diyorumki ne olusa olsun mücadele devam edelim ne olursa olsun 

Recep51 dedi ki...

abi bizim kararlar ne olur biliyomusun

isa degirmenci dedi ki...

 hacize devam yani herşekilde hapiste yatsan bile borç bitmiyor bu sadece korkup ödetmek için uygulanan bir yani bizler türkiyenin yüz karası gölge mahkumlarıyız

Lkjns_mavi dedi ki...

tamam anladım da haciz kalktı neye dayanarak bunu yapacak öyle olsa coktan alırlardı eşyaları 

Srdrcnr33 dedi ki...

sagol kardeşim 

Erhan Atak dedi ki...

arkadaşlar bu konuyu açıklık gelmesi lazım kahramanmaraş baş savcısının adalet bakanlığı yargıtaya yaptığı kanun yararına kanun yararına bozma itirazın RED gelirse ne gibi sonuçlar doğurur denetimden selbest kalanların akibeti ne olur bunların açıklağa kavuşması lazım yargıtay ceza dairesi kararı onarsa mesele ne olur bunları bilmekte fayda var emin şahin abimiz nerde bilen varmı inanıyorum o gerekli açıklamayı yapardı bu hukuki konuyu bilen varmı varsa yazsın lütfen bilelim

fikret35 dedi ki...

hukuk 4 cü sınıf öğrencisi nemi sölüyorsun sen bunu isa?

vga1280 dedi ki...

Red gelirse yargıtay yolu açılır .Tabi itiraz edilirse onunda geri dönmesi en az bir yılı alır .zaten verilen bu karar kesin karar.Anlayacağın denetimli bırakılanları şu an etkilemez.

vga1280 dedi ki...

Ama yinede en iyi olan şey bu olayı kökten çözmek tir .Aksine ilerde ayak bağı olacaktır.

Srdrcnr33 dedi ki...

bencede bunu bılen bırısıne sormak lazım cunku şuan yakalanmamak mumkum ama denetımlıde saten ellerınde olacaksın ters teperse kacma şansın yok ama 

fikret35 dedi ki...

Sevgili Erhan ; Emin Şahin Agbin Hukukçumu? Geçen gün ismini verdiği avukat dündar ın izmirde telefonları kapal,.baro levhasındaki.... gereksiz polemik merkezi gibi olmaya başladı burası herkes yalan yalnış kendi fikrini dikte ettirme savaşında..amacımız Birlik olup ses getirmek,bilmiyorsak  susacak bilene destek vereceğiz....Sevgili Cüneyt Bey bu işe gönül vermiş bizden fazla çaba harcayan,gerçekleri görüpte kimseyi incitmek istemeyen biri ....tekrar ediyorum lütfen araştırmadan  tabiri caizse afınıza dayanarak işkembeden yazı yazmıyalım.sırf yazı yazmak için. İzmir den selamlar.
 

fikret35 dedi ki...

Gelelim Soruna Tekrar yazıyorum...kahramanmaraş 2 ci ağır ceza mahkemenisinin aldıgı red kararı kesin karardır.temyizi yoktur.sadece cumhuriyet savcısının emri ile kanun yoluna bozmaya gidilir.kanun yoluna bozulur ise o tarihten sonra uygulanacak kararları kapsar.kanun yoluna bozma bir temyiz olayı deyildir.

mağdurum kahretsin dedi ki...

recep ara beni

fikret35 dedi ki...

Şimdi Lütfen fax, telgraf ,mail dışında gerçekçi  yapabileceklerimizi planlayalım.
herkes kalem kalem fikrini yazsın.. Onları tartışalım.
iş bölümü yapalım.....gerektiğinde hepimiz o yöne kanalize olalım...
evet daha iyi fikri olan varmı?

fikret35 dedi ki...

çözüm önerinizide rica edelim..katılıyorum size.

vga1280 dedi ki...

En iyi çözüm bence meclistir.Cüneyt bey organize yapak kişiler belirlenir.Orada bu olay sonuç bulur bence...

Easyxx dedi ki...

Bu siteyi takip ederek birazcık moral buluyorum, Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah kısa zamanda 4 yargı paketi çıkar

vga1280 dedi ki...

organize yaparak

Erhan Atak dedi ki...

kardeşim burda  kişiler deil hedefimiz buradaki hedefimiz bir neticeye ulaşmakta ve bunun için de bu konu ile ilgili bilgili kim varsa ona danışmak niyetimiz tabiki cüneyt beyi ezip gecmiyoruz ama  ne kadar cok bilgi o kadar iyi sonuç düşüncesindeyim ayrıca sayfa yöneticisi olarak cüneyt beye sonsuz teşekürlerimi sunuyorum bizlere böyle bir paylaşım sayfası olanagını verdiği için

fikret35 dedi ki...

Mecliste protesto şeklinde deyilde, ellerimizde çiçekle ziyaret olmalıdır sesimizi duyurma şekli.....

fikret35 dedi ki...

                                                 ÖNERİM !!!!
Sayın Başbakandan,Bülent Arınçtan,TBMM Başkanından,CHP Genel Başkanında,MHP Genel Başkanı veya Vekilinden.   Kafi sayıda arkadaş için randevu talep edip Mecliste çiçekler ile ziyaret edelim...Alın size Medya ortamı.... hangisi talebimize sıcak bakar bileme tabiki.

mağdurum kahretsin dedi ki...

SEVGİLİ ARKADAŞLAR .....
BU SİTEYİ AMACI DAHİLİNDE KULANMAYA LÜTFEN DİKKAT EDELİM .
2 GÜN ÖNCE HAYDİ ANKARAYA DİYE YAZDIM 4 KİŞİDEN BAŞKA SES YOK HERKES ARMUT PİŞ AĞZIMA DÜŞ .
BİRDE YOK YARGITAY BOZAR YOK ÖYLE OLUR NE OLACAKSA OLSUN ÖLMÜŞ EŞŞEK ATTAN KORMAZ.
ÖNEMLİ OLAN ŞU AN ANKARAYA MECLİSE GİDİP SES GETİRMEK .
MARAŞÇILAR GELSİN KAÇAK OLANLAR EN AZ 1 KİŞİ AYARLASIN AĞBİSİ OLUR TEYZESİ OLUR.10 GÜNÜ KULANANLARDA AYNI ŞEKİLDE YOKSA BURDA BİRBİRİMİZİ YEMEKTEN BAŞKA BİR İŞ YAPMAYIZ .
100 KİŞİ ANKARADA BÜYÜK SES GETİRİR
HEM HAKİME DESTEK HEM KENDİMİZİ DİLE GETİRE BİLİRİZ .
AYRICA BU SİTEYE GİRİP İZLEYENLERE SESLENİYORUM NEDEN ÇEKİNİYOSUNUZ GİRİN İSİM YAZIN YORUM YAPIN .HEP AYNI KİŞİLER SİTEDE
UZUN LAFIN KISASI HAYDİ GÖRELİM KAÇKİŞİ ANKARAYA GİDELİM DİYOR LÜTFEN BEĞENİP YAZSINLAR

vga1280 dedi ki...

MECLİSE GİDECEK ARKADAŞLAR CÜNEYT BEYE ULAŞIP İSİMLERİNİ VERSİN .GÜN TAYİN EDELİM.KISA DÖNEMDE BU İŞİ BAŞARALIM.

Erhan Atak dedi ki...

kaç kişi çıkacak bu girişimde herkez sadece uzaktan bakıp izliyor hani nerde yüzlerce kişi maraştan kendisini kurtardı ya geri kalan binlercesi ne olacak hala sanal ortama giremeyen  köylülerimiz kacmaktan oraya buraya sığınan  insanlarımız mevcut kac zamandır bu sayfaya takılıyorum sadece  boş boş konuşan insanlar mevcut bize gerekli olan icraaat  ve neticedir şimdi hep beraber maraştan özgürlüklerini alan o kişilere seslenelim ve mücadeleye hep birlikte bir uyanış gösterelim davamızın arkasında duralım hep birlikte onurlu bir şekilde bu utanc yasasından kurtulalım  

Erhan Atak dedi ki...

BİZ NE YAZDIK YARGITAYDAN SONRA KARAR BOZULURSA GERİYE DÖNÜK İŞLER O MARARŞTA SELBEST KALANLAR CEZASININ KALAN KISMINI TUTUKLU OLARAK CEZA EVİNDE GEÇİRİR. BEN BUNU ŞAHSEN BİLİYORUM AMA DAHA SAĞLAM VE AÇIKLIYI CEVAPLARA İHTİYACIMIZ VAR SİZ BUNU ANLAMIYORSANIZ BEN NE YAPAYIM PLOMİĞE GEREK YOK BEN SADECE BU KONU HAKKINDA BİLGİSİ OLAN VARSA DİYE YAZDIM HER KİM BİLİYORSA AÇIKLASIN SİZİN BU KONU HAKKINDAKİ BİLGİNİZ BU KADARSA SÖYLENEÇEK BİR ŞEYİM YOK AYRICA AVUKAT DÜNDAR BEY BİZLER İÇİN ZAMANINDA İZMİRDEN BURSAYA 400.KM YOL YAPIP AS. TV. GİDİP CANLI YAYINDA 45. DAKİKA TAAHHÜT KALMASI PROMRAM YAPMIŞTIR. VE O KİŞİ GENE 19.03.2013 TARİHİNDE BURSA AS. TV. KAHRAMAN MARAŞ DENETİME SELBESTLİK ÜLKE GENELİNDE SONUÇLANMASI İÇİN GENE CANLI YAYINA KATILIP HAKLARIMIZI SAVUNACAKTIR. BURADA LÜTFEN AV. DÜNDAR BEY HAKKINDA RENCİDE ETMENİZİ RİCA EDERİM BENİM ADIM ERHAN ATAK BEN KİMLE TARTIŞIYORUM FİKRET35 BEY SAYGILAR

fikret35 dedi ki...

YILDIRIM NE BU AKLINCA MORAL Mİ BOZUYORSUN.. AHİM PROTOKOLUNDE  KİMSE EKONOMİK OLGUDAN DOLAYI  HÜRRİYETİNDEN ALI KONULAMAZ KARARI ALTINDA TC İMZASI VAR BU ANAYASA MAHKEMESİNİDE BAGLAR. MAHKEMELERİDE BAGLAR.

fikret35 dedi ki...

Anayasa mahkemesine protokol altındaki imza ile gidin bakalım ne karar vericek.
protokol lerdeki TC imzası kanun niteliğindedir. Protokol No: 4Strasbourg, 16.IX.1963......Madde 1Borçtan dolayı özgürlüğünden yoksun bırakılma yasağı......   Anayasa mahkemesine bunla başvurun bakalım.dayanaktan yoksun diyebilecekmi.

Erhan Atak dedi ki...

bakalım görelim yüzlerce kişiden kac kişi bu girişime destek verecek acaba cıkarmı bi 10 veya 20 kişi  bu şekilde birlik beraberliğimiz ortaya cıkacaktır verdiğimiz savaş sadece bencil mi yoksa paylaşımcılık mı sıkıntılara ortak olmak mı  göreceğiz

yıldırım dedi ki...

morel bozmuyorum   arkadaşım  bi an once  meclise gidelim derdimizi anlatalım   

Easyxx dedi ki...

"Hasbiyallahü la ilahe illahü aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabb-ül arşil azim"

Talay Cihan dedi ki...

Kardeş sen doğru söylüyorsun; şunu söylemeliyim ki şu an dünyadaki en zor günlerimi yaşıyorum 50  kişi çalışan firmamdan sadece bana kalan sekiz tane taahhüt ve geriye dönük pişmanlıklar hayatta ticaret yaparken kimseye güvenmeyeceksin. Ben bir bayanım ve Kayseri organize san. bölgesinde 5000 m2 fabrikam vardı dönen müşteri çekleri şu bu derken onlarca taahhüt verdim ama her tarafa işçi maaşlarına yetişemeyince üretim aksadı ve sonunda icra dosyalarından biri makinalarımı da kaldırınca ortada kaldım 8 tane taahhüdüm var insan ödemek istemezse taahhüt verirmi!!! bir dolandırıcıya, Allah'tan korkmaza taahhüde kimse imza attıramaz. Bu işin mağdurları ;bir; bu konuyu bilmeyen ve ileriye dönük borcumu öderim diye düşünen insanlarımız kardeşlerimiz iki; esnafımız ve düzeni olan insanlar Sonradan işleride umduğu gibi gitmeyen kardeşlerimizin  düzenini de bu ucube yasa tümden bozuyor Allah yardımcımız olsun Bu 8 dosyamdan 24 ay yatar çıktı halim ne olur bilmiyorum Dualarım hepimiz için Hakimler sanki otomotik pilota bağlanmış gibi kayseri de direkt 3 ay veriyorlar; her meslekte olduğu gibi Maraşta ki hakim gibi bir insan çıkıpta bu böyledir dediğinde menfaati sarsılanlar da sivri sinek gibi adamın üzerine üşüşüyor İnşaallah sorun çıkmadan bu ucube yasa kalkar da herkes Alnı açık bir şekilde borcunu öder  saygılarımla kardeşlerim..

mağdurum kahretsin dedi ki...

hanımefendi tlf var sa yazın lütfen

mağdurum kahretsin dedi ki...

HAYDİ ARKADAŞLAR KAÇ KİŞİYİZ  ANKARAYA GİDECEK YÜREKLERİ MANGAL GİBİ KAÇ ARKADAŞIZ .....

fikret35 dedi ki...

kahramanmaraş agır ceza mahkemesinin kesin olan karırını muhakkak ekleyin,itiraz dilekçenize.

fikret35 dedi ki...

bunu yazınca TBMM ye daha çabukmu gidiliyor merak ettimde.

burcuey dedi ki...

05433841610
Subject: [cekmagdurlari] Re: Maraş Kararlarına Yapılan İtiraz Adalet Bakanlığı'nda - Taahhüt Mağdurları

mamuli dedi ki...

arkadaşlar bildiğiniz üzere gecen pazar dedğim gibi salı günü bursa infaza gideceğimi söylemiştim ve gittim

Çiçek dedi ki...

inşallah bir haber gelir de olumlu ya da olumsuz ben de yazarım buradan.

Okan dedi ki...

evet mamuli kardeşim seni dinliyoruz

alpeeren dedi ki...

cüneyt bey  daha önce yazmıştım benim mahkemem 1 kasıda sonuçlandı ama  hiç biryerde aranmam yok bugün kardeşimi  adliyeye gönderdim yakalamam olmsdıgını söylemişler dünde avukat infazdan baktırdı birşey çıkmamış bende bugün muhtara gittim herhangi bir evrak yok ama kalemden araması çıkmıştır demişler ama kalemde gözükmüyor  bende maraşa gidecem ama aranıyormuyum vem,in degilim ne yapabilirim lütfen yardım edin sizi telefonla arasam olurmu iyi akşamlar

mersinli dedi ki...

sonuc

gkhnc dedi ki...

ee horoz kardeşim anlat gerisini LAZ fıkrası gibisin

atilla03 dedi ki...

sonuç

atilla03 dedi ki...

 geldiğine göre seni salmışlar

atilla03 dedi ki...

 valla gülserr kardeş bizlerde sen gibiyiz kardeşin bi itiraz dilekçesi versin bakalım denetimden yararlanmak için ne olcak

Okan dedi ki...

evet atilla afyon

Recep51 dedi ki...

mamuli sadece gitmiş kapıdan içeri girmemişki adam ne diyo gittim diyo söz verdi ve yaptı 

alpeeren dedi ki...

cüneyt bey  daha önce yazmıştım benim mahkat infazdan baktırdı birşey çıkmamış bende bugün muhtara gittim herhangi bir evrak yok ama kalemden araması çıkmıştır demişler ama kalemde gözükmüyor  bende maraşa gidecem ama aranıyormuyum vem,in degilim ne yapabilirim lütfen yardım edin sizi telefonla arasam olurmu iyi akşamlar

mersinli dedi ki...

ya ınsanlarala oyun oynama uzerınıze yok yok ben bursaya gıttım geldım ya neyse soylesene dalgamı gecıyosunuz ayıp ya mıllet en ufak bıse gonul baglıyor dalganın zamanı degıl

atilla03 dedi ki...

 bu bela sanadamı illet oldu

Okan dedi ki...

atilla msn eklesene o_karapinar@hotmail.com

atilla03 dedi ki...

 gerisini yarınmı söyleycen

atilla03 dedi ki...

 sen telini yazda ben seni ararım okan

atilla03 dedi ki...

 benm msn yok

Okan dedi ki...

atilla kardeş aşağıya yazdıklarımı okumadınmı?

Cüneyt dedi ki...

Avukatın, Adliye infazdan değilde karakoldan gidip sorgulasın, burada da çıkmaz ise Adliye infaz kalemi yakalama vermeyi daha doğrusu ilamatı atlamış olabilir, bu durumda savcılık ilamatı olmayacağı için Maraşa'da gitseniz yapılacak bir şey olmayacaktır.

Ozer 75 dedi ki...

arkadaşlar benim 10 tane dosyam var. maraş a 3 atda bir gitmeye razıyım ama sıkıntı olurmo 30 ay yapıyor .bilgisi olan varmı tşekkürler

Cüneyt dedi ki...

Abiniz kaza geçirdikten sonra nafaka ödeyememişse bu kabul edilebilir makul sebeptir, Nafaka cezası veren icra ceza mahkemesine raporları sunmaz iseniz mahkeme nereden bilecek abinizin kaza geçirdiğini? İcra ceza mahkemesine raporları, tutanakları gerekli itirazları yapmalısınız

alpeeren dedi ki...

evet ama karakol sorguladıgı zaman varsa kişiyi alıkoymak zorunda başka bir yol varmı acaba

§ibeLLa dedi ki...

hayır arkadaşım kaç dosyan olursa olsun teslim olduğun için tüm yakalamaların kalkıyor 1 dosyadan denetimli oluyorsun infazın sırayla 3 ay hiçbir sorun yok...sonrası allah kerim diyeceğiz maraş kararı sıkıntıya düşmez ise gidip gelinecek artık...ama şuan 10 dosyan bile olsa gidip 3 ay denetimli olabilirsin

atilla03 dedi ki...

 okan bende msn yok ama sen teli yaz ben sana çağrı atarım

Cüneyt dedi ki...

Avukatınız gidip öğrenebilir, vekaletin fotokopisini alırlar kayıt ederler o kadar

Ozer 75 dedi ki...

açıklama esindir umarım çünkü gidip teslim olacağım. teşekkürler

atilla03 dedi ki...

 isimle yapabiliyorlar

alpeeren dedi ki...

tesekkür ederim

murat dedi ki...

insanlarla dalgamı geçiyosun benim 1 dosyam var  ben de bursadayım avukatım sordu  böyle bişey yok gittinde ne dediler sölede herkes boşuna umut etmesin

§ibeLLa dedi ki...

babam dün sabah teslim oldu ve bu akşam tahliye oldu...dediğim gibi 1 dosya için alıyorsunuz 3 ay denetimlisiniz sadece bazı arkadaşlar karıştırıyor ve hepsi için sanıyor ama değil bunu bilin sadece

Ozer 75 dedi ki...

anladım arkadaşım . mağlum dosya sayısı çok olunca insan korkuyor.

ayşe gülşen dedi ki...

 gözün aydın canım

Coskuncagan dedi ki...

21 kişiden biri olduğunu  söyleyen arkadaşım sizden bir ricam var lütfen bu emsal kararınızı bize yayınlarmısınız burada yada bir fotokopi ile  beyanda bulunabilirmisiniz...

mersinli dedi ki...

mamuli eger surası sıte olmasa sana ıkı kelıme ederdımde işte site yazkkı sızın gıbı nametrtlerın yuzunden oluyor ne oluyorsa

mamuli dedi ki...

arkadaşlar ne daLGA GEÇMESİ BİZİMLE DALGA GECİYOLAR HABERİNİZ YOK SİZİN 
BURSA İNFAZDAN BENİ ATTILAR DIŞARI ARANMAN YOK GİT BURDAN DİYE 
BENİM 3 AY ONCE MAHKEMEDEN 90 GÜN KESİLMİŞ CEZAM VAR NE İŞ BENDE ANLAMADIM :)))

Erol GUN dedi ki...

Cüneyt bey merhaba
Tarayıcınız yokmuş Size bir tarayıcılı klavye hediye etmek istiyorum.
Adresinizi bana mail atarmısınınız?
Ürün bu beğenirsen eğer www.keyscan.com.tr

mamuli dedi ki...

ARKADAŞIM BEN SİZE BİRŞEY ANLATMAYA ÇALIŞIYORUM 
HANİ BİZ KORKU İLE GEZİYOZ YA BELKİDE BİR ÇOĞUMUZU POLİS ARAMA BİLE ARAMIYO ARKADAŞLAR YEMİNLE DİYORUM 3 AY ÖNCE MAHKME 90 CEZA VERDİ BANA AMA BİŞEY YOK İNFAZ MEMURU POLİS TC İLE SORGULADI YOK DEDİ BİŞEY GÖDERDİ

mamuli dedi ki...

NET GİTTİ YAZAMADIM KUSURA BAKMAYION 

mamuli dedi ki...

KORUPARK TA OTURUYOM KARDEŞİM MADEM BURSADASIN BU TARAFA GELİRSEN GÖRÜŞÜRÜZ MURAT 

Avukat MAğduru dedi ki...

Çok Garip Nerelisin Peki Sen 

mamuli dedi ki...

CÜNEYT BEY BU DURUM NORMALMİ YOKSA BELLİ BİR SEBEPTEN ASKIDAMI TUTUYORLAR???

Cüneyt dedi ki...

Arkadaşım çok teşekkür ederim tarayıcım var fakat o sırada bulunduğum yerde yoktu
ince düşünceniz için tekrar teşekkür ederim.

Yalnız şunu söyleyebilirim, Maraşa gitmek isteyi,e maddi nedenlerle gidemeyen aylardır evlerinden dışarı çıkamayan arkadaşlarımız var, annelerimiz demek daha doğru olur.

Bende size
Bu yönde katkıda bulunmayı teklif ediyorum, otobüs bileti almak gibi..

mamuli dedi ki...

ulan terbiyesizlikyapma ben tutuklanma pahsına adliyeye gittim emsal bir karar çıkması için sen ne konusuyorsun fare gibi saklan başkaları çözecek senin işini 

boş boş konuşuyon sen misin mert olan 

Okan dedi ki...

http://www.cekmagdurlari.com/2013/03/kmaras-2-agr-c-mahkemesi-taahhudu-ihlal.html

Cüneyt bey bu kararı tam olarak anlayamadım.. anlatırmısınız maraşa gidebilecekmiyiz.

atilla03 dedi ki...

 okan acele etme belki beraber gideriz

Cüneyt dedi ki...

Ağır ceza mahkemesi yapılan itirazları red ediyor, infaz hakimliğinin kararı doğrudur diyor ve kararlar oybirliğiyle çıktığı gibi savcı mütalaasıda bu yönde, sorun yok

Okan dedi ki...

atilla şehir dışında işlerim var çıkamıyorum elim kolum bağlı.. afyonda 10 günlük izinde yokmuş. maraşa uygulamaya takılmadan ulaşabilirsek faydalanmak istiyorum

mamuli dedi ki...

Arkadaşlar bu yasa sadece bir rant kapısı aslında avların para kazanması için olan birsey bu yüzden boyle başka bir sebebi yok yoksa ödemek istemeyen  veya düşünmeyen zaten taahhüt vermiyo 
ama şunuda bilmenizi istiyorum  bügün öğrendiğim şey nedenini bilmiyorum ama yakalama çıkartmıyorlar sadece eskiler var benim çoktan yakalamam çıkması lazımdı  06.11.2012 mahmemenin karar verdiği tarih aradan üç ay geçti ve yakalamam yok bu sizce normalmi?

atilla03 dedi ki...

 arkadaşlar kavgaya gerek yok bazan ilamatlar takılabiliyor ama savcıllık kalemde çıkıyor

atilla03 dedi ki...

 ben aldım 10 izin ve aradan 60 gün geçti yani senin anlayacan ben maraşa gitsemde 18 gün yatacam

mamuli dedi ki...

artvin

mamuli dedi ki...

ama bursada yasıyrum

Unknown dedi ki...

18 gun yatacak hapis arladasi araniyorrr ilanen duyrulur gac gac nereye yatamda cikam bari.

Okan dedi ki...

inşallah yatmadan çözülür herkes rahat bir nefes alır

atilla03 dedi ki...

 senindemi banka

Erol GUN dedi ki...

Cüneyt bey;
Yardım için çok uğraşıyorum ancak durumum iyi değil. Sadece elimde bir iki adet vardı paylaşmak istedim. Elimden bir şey gelmiyor fazlaca Türkcell ile olan patent davam bu hafta netleşecek eğer kazanırsam yardım edebilirim ancak.

atilla03 dedi ki...

 murat avuktlara bu konuda güvenme zaten en büyük kozu onları tazyik hapsi

Okan dedi ki...

benim ki şahıs keşke banka olsaydı

Okan dedi ki...

yakın bir arkadaşımın 85 bin tl bankaya kredi kartı borcu var. mal varlığı yok evine icra geliyor bişey götürmuyorlar.. anlayacağın adam çok rahat yaşıyor. 

atilla03 dedi ki...

 bu borç olayının hepsi aynı berbat bi şey senin alacaklı seni şikayet edebilir gördüğü yerde ha buna dikkatet

Cüneyt dedi ki...

Çok teşekkür ederim, bu kelimeleri yazmanız bile her şeye bedel
yarın arayabilirseniz sizinle görüşmek, tanışmak isterim

§ibeLLa dedi ki...

sağol ablamm

aak60 dedi ki...

iigeceler  arkadaşlar 25/03/2013 de mahkemem var ne yapmam gerektiğini bilmiyorum yardımcı olurmusunuz.
 ayrıca 4.cü yargı paketi diyorsunuz takip ettiğim kadarıyla,  ama  onunla ilgili bi gelişmede göremiyorum . nedir durum bana vilgi verebilirmisiniz

mamuli dedi ki...

arkadaşım mahkemeye git yada av tut kendini savunma hakkını kullan ödeme gücünün olmadığından vs durumunu anlat hakim kanat kullanır beraat bıle edebılırsin etmessen ceza alırsan sonrasını konusuruz lap diye içeri almıyolar ama muhakkak kendini savun 
unutmaki en kötü savunma bile savunmamaktan iyidir

mamuli dedi ki...

av av av ulan o av yazdıkları şeyleri bi oku hukuk nette maraş hakiminin kararı için onlarmı seni savuncak  ellerinden gelse ipe asarlar bizi 

mamuli dedi ki...

arkadaşlar inanın elimden geleni yapıyorum yarın gene gideceğim bakalım biri vasıtasıyla görüşme yapacağım eğer derdimizi anlatabilirsek belki ikinci maraş olur burası  

sonrisaxn dedi ki...

cüneyt bey ben otobüs biletlerini alabilirim.sadece iş bankası olursa iyi olur.

sonrisaxn dedi ki...

mail adresim sonrisatr@mynet.com

ahmet kara dedi ki...

 bende bursalıyım 10 gun verdıler teslım olmadım suanda arıyorlar  ısın aksı 7 sınde baska bankadanda mahkemem var bursada ne yapacagımı sasırdım esnafız bıde kacak yasıyoruz

fikret35 dedi ki...

arkadaş,biraz ayıp olmuyormu.... kendine gel.forum burası

fikret35 dedi ki...

Cümleten Hayırlı Sabahlar, Tüm Arkdaşlara Umut Dolu, Güzel Bir Gün Diliyorum..

ahmet dedi ki...

Benim amcam 05/03/2013 tarihinde teslim oldu maraşa. Öğleden sonra irtibak kuramadık bakalım bekliyoruz bizde hayırlısı olur inşallah

Hasan Sığırcı dedi ki...

 Bir terslik olmazsa bugün akşam üzeri çıkar. Saygılrımla.

dursun52 dedi ki...

siz laz fıkrası ahmet fıkrası diye insanları gır gıra almanız ne kadar yanlış kelime siz burda arkadaşlarımızın bu taahhüt ihlal cezası alanların dertleri ile uğraşma yerine insanları rençide ediyorsunuz buda sizlere yakışmaz

Hasan Sığırcı dedi ki...

Değerli arkadaşlar hepinize günaydın diyor hayırlı bir gün diliyorum. Evet değerli arkadaşlar, kaçak durumda olan; Kahramanmaraş'a ulaşabilip, özgürlüklerine kavuşabilen, denetimli serbestlikten yararlanan arkadaşlarım, elbetteki bu imkanları kullansınlar ama; asıl ve esas meselemiz, şu anda Kahramanmaraş ilimizin dışında olan illerin açık cezaevlerindeki tüm arkadaşlarımızın, özgürlüklerine ulaşabilmeleri için gayret gösterip, mücadele etmeliyiz.

Haydi arkadaşlar haydi, TAAHHÜDÜ İHLAL CEZALARINDAN DOLAYI, NUH'un gemisinin güverte bölümünde (Açık Cezaevleri)  olan arkadaşlarımızında karaya çıkmalarını sağlayalım. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Saygılarımla.

Uşak Tur dedi ki...

hasan abi hala bekliyoruz ama hiç umudum kalmadı ne yapacağımı bilemiyorum durumla ilgili bi acıklama yapın yoksa içim karartdı 

yıldırım dedi ki...

deyerli  arkadaşlarım   hepineze  hayırlı bır gun diliyor  bu taahud belasından herkes kurtulana kadar mucadeleye  devam  diyorum allah  yar ve yardımcımız olsun diyorum

mehmet a dedi ki...

yakalaman olup olmadıgını nereden ögrendin benim de 13-12-2012 de mahkemem sonuçlandı mahkeme kararı geldi ama gel teslim ol gibi bir yazı gelecek falan dediler bi şey yok mahkemeden sonra edevlet te o dava yok oldu öbür davaları görüyorum onu göremiyorum kendim de gidip soramıyorum başkasına bilgi vermezler diyorlaar.Başka bir yolu varmı sorgulamanın

Resul dedi ki...

 CÜNEYT BEY MERHABA DÜN ÇIKAN DENETİMİ SERBESTLİK TAHAHÜDÜ İHLALİ KAPSAMIYORMU?

fikret35 dedi ki...

resul dün nerede çıktı?açıklarmısın

Resul dedi ki...

AKŞAM HABERLERDE BİR ŞEYLER AÇIKLIYORDU AMA TAHAHÜDÜ İHLALDEN BAHSETMEDİ

Resul dedi ki...

O YÜZDEN SORDUM RESMİ GAZETEYİ İNCELEDİM YİNE ANLAYAMADIM

fikret35 dedi ki...

resmi gazetede ki açıklamayı kopyalarmısın..linki

bahadır ay dedi ki...

hasan bey rahatsız edıyorum yardımcı olursanız sevınırım,hasan bey 3tane dosyam toplam 270 gun cezam var,yakalmam 14 eylulude cıktı,sukur su ana kadar yakalanmadım,sayet yakalanırsam 10 gunlluk sure verırlermı yoksa dırekt cezaevıne mı alırlar,

Resul dedi ki...

 resmigazete@basbakanlik.gov.tr

Cüneyt dedi ki...

Bu yönetmelik Denetimli serbestlik hizmetlerine ilişkin burada kurallar belirleniiyor

Bu yönetmeliğin kimlerin denetimliden yararlandırılacağı değil, denetimliden yararlananların yapması gerekenleri düzenliyor.

Mahkemenin kanununa göre denetimli derbestlik kararı vermesi ayrı şey, denetimli serbestlik kararı verilen kişilerin denetimli şube müdürlüklerince hangi kurallara uyması gerekeceği ve bunları düzenleyen yönetmelik ayrı şey.

Hasan Sığırcı dedi ki...

 On günlük süre meselesi ne yazık ki, ilden ile değişik uygulanıyor. Bazı yerler direk cezaevine gönderiyor, bazı yerler ise 10 günlük süreyi veriyor. Bulunduğunuz yer neresi ise, bir başkasıyla o yer adliyesinden ön bilgi aldırın. Saygılarımla.

Sayinhaliyikama dedi ki...

bugun istanbuldan marasa gidecek varmı beraber gidelim

yıldırım dedi ki...

K.MARAŞ 2. AĞIR CEZA MAHKEMESİDEĞİŞİK İŞ NO: 2013/202 D.İş DEĞİŞİK İŞ KARARBAŞKAN : TURGAY ATEŞ 36460ÜYE : ALİ ŞEFİK ALAGÖZ 24279ÜYE : HÜSEYİN PEKŞEN 39729KATİP : ENES ŞAVKILI 152816K.Maraş İnfaz Hakimliğinin 13/02/2013 tarih ve 2013/386-377 esas ve karar sayılı kararına itiraz eden Cumhuriyet Savcısı Reşit Yıldırım in 14/02/2013 tarihli dilekçesi ile itini/» konu dava dosyası mahkememize gelmiş olmakla;C.Savcısı yazılı görüşünde; Usul ve yasaya uygun olarak verilen karara karşı yapılan itirazın reddi yönünde mütalaada bulunmuştur.Dosya incelendi; GEREĞİ DÜŞÜNÜLDÜ:K.Maraş İnfaz Hakimliğinin 13/02/2013 tarih ve 2013 386-377 esas ve karat sayılı kararındaki gerekçeye göre kararda bir isabetsizlik bulunmadığından Cumhuriyet Savcısı Reşit Yıldırım tn itirazının reddine dair aşağıdaki şekilde karar vermek gerekmiştir.Açıklanan nedenlerle:KARAR :1- K.Maraş İnfaz Hakimliğinin 13/02/2013 tarih ve 2013386-377 esas ve karar sayılı kararma itiraz eden Cumhuriyet Savcısı Reşit Yıldırım' ın itirazının reddine, 2-Dosyasının mahkemesine iadesine, 3-Kararın mahkemesince C Savcısına tebliğine.Dair dosya üzerinde yapılan inceleme neticesinde görüşe uygun oy birliği ile kesin olarak karar verildi. 05/03/2013Başkan 36460 Üye 24279 Üye 39729 Katip 152816

eslm dedi ki...

 kardeşim git maraşa hallet gel işini niye duruyorsun anlamıyorum.Özgürlüğüne kavuştuktan sonra içeridekiler içinde mücadele vermeye devam edersin.

Ahmet dedi ki...

Arkadaşlar amcam dün teslim olmuştu telefon izni vermişler biraz öce telefon açtı içerde 3-4 gündür bekleyenler varmış.Akıbetin ne olacağı belli değil allah yardımcımız olsun.Ama şunu anlıyorum ki gidip aynı gün veya ertesi gün salıverme olayı yok

Hasan Sığırcı dedi ki...

Değerli arkadaşlar; Sayın Alim IŞIK Milletvekilimizden gelen mesajı sizlerle paylaşıyorum. Bilgilerinize:

Bugün TRT 3'te saat: 15.10'da GLI'de Yapılan Kömür Satışları Hakkında Gündem Dışı konuşma yapacağım. Bilgilerinize.

Hasan Sığırcı dedi ki...

 Değerli arkadaşım genelde, iki gün içerisinde işlemler tamamlanıyor. Amcanızın işlemlerinde bir takılma vardır. Saygılarımla.

fikret35 dedi ki...

kim diyor bunu ya? ne saçmalıyorsun ahmet.

isa degirmenci dedi ki...

arkadaşlar cok yoruldum fazla katılımcı olamıyorum artık rahatsızlanmaya başladım sağlığım bozuldu  siteye fazla katılmasamda sizlerleyim herkese saygılar

fikret35 dedi ki...

10 günü gecenler 18 gün yatıyor....şu an maraşta eski hükümlü yok

Ahmet dedi ki...

kim diyor değil ben diyorum amca şuan maraşta içerde ben görüştüm telefonla asıl sen saçmalama fikret

kemallll dedi ki...

bu nasıl bir paketmiş anlayan varsa beri gelsin, ismi var cismi yok piyasada.anlaşılan herkesi paket yaptıktan sonra ortaya çıkaracaklar..

Ahmet dedi ki...

benim söylediğim amcamın telefonda şuan 30 35 kişiklik bir koğuştayız ve burada 3 -4 gündür bekleyen insanların olduğunu söylüyor

buhara58 dedi ki...

kardeş aynen benim amcamın oğlu dün teslim oldu 3 veya 4 gündür kalanlar olduğunu söyledi sözde bu gün çıkması gerkirken burası türkiye bu kalitede adaletli hakimler olduğu sürece bu ülkede yıkım olmaz dua edelimde yargıya böyle bir konu için banka ve zengin olan avukatlar bavulla dolarları bir yere bırakıp müdahale ettirmesinler.ALLAH yar ve yardımcıları olsun

Recep51 dedi ki...

arkadaşım pazartesi teslim olan herkes dün akşam üzeri çıktı içerde kalanların suçu başkadır

bahadır ay dedi ki...

sagolun hasan bey allah razı olsun

Unknown dedi ki...

Evt herkez birbir gidiyorr birkac kidi kalicak sonra artik herkez paket filan iste moralimiz bozuluyor.

Hasan Sığırcı dedi ki...

 Değerli arkadaşımız bazen kişiden kişiye değişmeler oluyor. Evrakların Uyap üzerinden gidişi gelişi v.s. bazı arkadaşlarımız için sıkıntılara sebep olabiliyor. Ancak; genel anlamda işlemler iki günde bitiyor ve kişi tahliye oluyor. Zannederimki amcanızda bugün tahliye olacaktır. Biraz sabırla bekleyin. Saygılarımla.

Armat dedi ki...

slm arkadaslar   dün ben gittim geldim herhangi bir sıkıntı yok  yalnız sabah erken orda olmaya calısın bayanlar mutlaka sabah erken gitsinler  benim esim bu durumdaydı gittik geldik herkeze cok tsk ler. 5339313447

Ahmet dedi ki...

İlginiz için çok teşekkür ederim inşallah dedğiniz gibi olur.

yasin dedi ki...

ARKADSLAR DUN CIKTIM BILGİ ALMAK ISTEYEN  0533 094 40 58

Unknown dedi ki...

Numarani yazion tel kapali nasil olcek bu is

vga1280 dedi ki...

Tekrarda geçmiş olsun....

§ibeLLa dedi ki...

geçmiş olsun

dursun52 dedi ki...

ya fikret35 görüyorum izliyorum insanları hemen tersliyorsun kardeşim insanlar artık kınağa gelmiş her haberler onların için umut olmuş 4.yargı paketinden medet umar halle gelmişler her okuduklarından duyduklarından medet umar hale gelmişler bırakalım onları kendi haline inşallah en kısa süreç içersinde dilekleri yerine gelir.eğer fikret5 arkadaşlara yardımcı olmak istiyorsan nazikce dertlerine derman ol saygı değer kardeşim bilmem anlatabildimmi ayni icra avukatları gibi sanki arkadaşlar suçluymuş gibi muammeleye tabi tutuma zaten lobilerin sinesini yemişler birde bizlerin silesinimi yiyecekler.onlar anlayamadıklarını anlamak için yazıyorlar umut dünyası inşallah yüce rabbim bu insanlarımızın çektikleri çileleri görür onların bu dileklerini yerine getirir.saygılarımla

Kard4 dedi ki...

CÜNEYT BEY
Adlİ Para Cezasi içinde geçerlimi lütfen cevap ?

Hasan Sığırcı dedi ki...

 Değerli arkadaşımız geçmiş olsun. Allah bir daha bu durumları yaşatmasın. Darısı, tüm mağdur arkadaşlarımızın başına. Saygılarımla.

Baytek_46 dedi ki...

arkadaşlar maraşta denetimliden faydalandım bir gece yattık işlemler uzun sürdü ve çıktık 19 kişi idik sadece bir kişi on günlük süreyi aşdıgı için 18 gün yatıp açıkceza evine geçecek sonra denetimliden faydalanıp çıkacak yakalananlar on günü geçirmaden maraşa gitsin bi sıkıntı yok şimdilik şu an bu hakimle çok ugraşıyorlar özellikle avukatlar barolar baslı yapıyor savcı yargıtaya baş vurmuş iptali için ugraşıyor durumu uygun olanlar bir an önce gitsin maraşa birde muglanın bir ilçesindede bu uygulama var diye duydum ama emin degilim bide gidecek olanlar toplu girmeyin osmaniye üzerinden gitmeyin kayseri üzeri gidin osmaniyede sürekli denetim var bilginize herkese saygılarımı sunuyorum allah yardımcınız olsun

Hasan Sığırcı dedi ki...

 İnşallah.

mağdurum kahretsin dedi ki...

ahmet bey amcanız başka bir suç tan girmiş olmasın çünki orada her koğuşun önünde telefon var ve serbest

§ibeLLa dedi ki...

biz muğlayı bir tanıdık vasıtasıyla aramıştık ama kesinlikle yok demişlerdi...1 hafta oldu tabi bilemem yeni bir karar varmıdır

§ibeLLa dedi ki...

müsait olan arkadaşlar haydi yine twitterda örgütlenelim...

Salih Ak dedi ki...

yeni katılan imzalamayan atsın imzasını.http://imzakampanyam.com/suclu-degil-borcluyuz-imza-kampanyasi …

Salih Ak dedi ki...

varmı belirli bi hedef ben müsaitim

§ibeLLa dedi ki...

#TaahhuduihlalHapisCezasinaSon tagı kullanarak medya vekil başbakan herkese yazalım...benim adresim @taahhuduihlal 

Ahmet dedi ki...

yok taahhüt ihlalden girdi 90 gün kesinleşmiş başka suçtan değil

Cüneyt dedi ki...

Doğrudan verilmiş adli para cezası ise hayır
Hapisten çevrilme adli para cezası ise hapse çevrilmesini talep edip denetimliden faydalanabilirsiniz

«En Eski ‹Eski   1 – 200 / 1881   Yeni› En yeni»