Taahhütler için son haftadayız

Taahhütnameler için son haftaya gelindi, son 4 gün var, her ne kadar taahhüt verme süresi uzatılacak densede bu konuda en küçük bir işaret yok.

Taahhütname vererek infazlarını durdurmuş olan mağdur arkadaşlarımız Anayasa Mahkemesinin hapis cezalarına dur diyecek iptal kararını veya beklediğimiz ama bir türlü gerçekleşmeyen, Ceza Genel Kurulundan 01/01/2009 - 14/12/2010 tarihleri arasında oluşan yasal boşluğu bir içtihatla lehe çevirmesini bekleyecekler.

Anayasa Mahkemesi bu haksızlığa en geç Haziran ayına kadar dur diyeceğini sanıyorum, çek kanundaki bazı hükümleri iptal edecek ve karşılıksız çıkan çeklerde hapislik gibi ilkel, insan hassiyetine yakışmayan bu uygulamayı tarihe gömeceğine inancım sonsuz.

AİHM müracaatlar olacak, için Avukat Sibel SEVİNÇ pilot dosyalar oluşturuyor, 1 Nisandan sonra Çek ve taahhüdü ihlal davalarını AİHM e taşımak için çalışmalara başlayacak, AİHM e davalarını taşımak isteyen arkadaşlarımız Sibel Sevinçle irtibat kursunlar.

Bu platformda bir seneye yakındır mücadele etmeye çalışıyoruz, bu mücadelemizde amaçlarımızı gerçekleştiremedik, kazançlarımız oldu henüz çek hapisliği gibi ilkel uygulamayı yasalarımızdan çıkartamadık, biz acıları fazlasıyla yaşadık, fakat bzim yaşadığımız acıları hiç kimsenin yaşamasını istemiyorsanız, bu mücadeleyi aynı kararlılıkla göstermek zorundasınız.

Bu bir senelik zaman içinde, bizimde hatalarımız yanlışlıklarımız oldu, böyle bir platformda mücadele etmek herkes doğru olanı seçmek zordur, seçtiğiniz doğrular bu platformda mücadele eden herkes için doğru olması gerekir, fakat mücadele etmekte olan arkadaşlarımızın kendine özgü bir dünya görüşü bir siyasi yaklaşımı vardır, doğal olarak şahsımında bir siyasi inanışı var, bu kadar farklılıklar içinde olanın en ortasında yürümeye azami çaba sarfettik.

Gelinen bu aşamada, sitenin amacının dışına çıkarak siyasi bir platforma çekilmeye çalışıldığını görüyorum, bu platformda bu yaklaşımı doğru da bulmuyorum

Bu sitede bir amacınız varsa, vereceğiniz her karar herkes için doğru olmayabilir.
Doğru bir iş doğru yapıldığında kimin işine yarıyorsa onun işi doğrudur. Kimin işi doğruysa, doğru bir işin yanlış yapılması onun işini zorlaştırır.
Sizlerin burda yapacağımız tek şey, doğru işlerin sömürülmesini engellemek, onların doğru dürüst yapılmasını sağlamak olmalı ve tüm çabanız bu olmalı.

Bu hafta sonundan itibaren, gerek bir yılı aşkın süredir yaşadığım yorgunluk ve bezginlik, gerekse kendi iş hayatıma yoğunlaşma zorunda kalacağım için bu aşamadan sonra mücadelenizde bir fiil bulunamıyacağım.
Bir yılı aşkın süre boyunca sizlerle bu platformda mücadele etmekten onur duyduğumu da ayrıca belirtmek istiyorum.

Yaşanılan tüm sıkıntıların bir an önce geçmişte kalması dileğimle
Cuneyt

627 yorum:

 1. ...NE BİÇİM İNSANLARIZ BİZ YAHU...CÜNEYT AKPLİ OLDU...BU İŞİ PARA İÇİN YAPIYOR OLDU...HAPİS CEZASININ KALDIRILMAMASINA SEBEP OLDUĞU BİLE YAZILDI..NEDEN..İŞİ BİTECEK ,PARADAN OLACAKMIŞ..
  EĞER BU İŞTEN PARA KAZANDIYSA HELAL OLSUN..YAPTIĞI ONCA ŞEYDEN SONRA ...ALLAH DAHA ÇOK VERSİN..
  KENDİ ADIMA KONUŞUYORUM..3 YILDIR YAŞADIĞIM ONCA SIKINTI İÇİNDE,EŞİM CEZAEVİNDE İKEN YOLLARIMIZ KESİŞTİ..BANA YOL GÖSTEREN,DESTEK OLAN,AYAKTA KALMAMI SAĞLAYAN,BURADAKİ ARKADAŞLARLA TANIŞMAMI SAĞLAYIP YANLIZ OLMADIĞIMI BANA GÖSTEREN,MÜCADELE ETMEMİ HER DAKİKA HATIRLATAN,EŞİM,DOSTUM,AKRABALARIM SORMAZKEN HALİMİ,HATRIMI SORAN ,GECE GÜNDÜZ BİLGİSAYAR BAŞINDA YAZI YAZMAYA ÇABALAYAN,İNSANLARLA KONUŞMAYA,DERTLERİNİ ÇÖZMEYE ÇALIŞAN CÜNEYT,YA DAHA NE YAZAYIM..YAZMAMA GEREK VAR MI ASLINDA BUNLARI...


  ŞİMDİ BU VEDAYI OKUYUP ÇOK SEVİNEN VAR..BU NİYETTE OLAN HERKESİ ALLAHA HAVALE EDİYORUM...Nankörlük, kusurların en büyüğüdür ve eğer insanlar unutkan olmasalardı, hiçbir nankör olmazdı. (Gorthe)

  BALIK HAFIZALIYIZ BİZ..İNSANLARIN BUGÜNE KADAR YAPTIKLARINI,YAZDIKLARINI,SÖYLEDİKLERİNİ HİÇ YAŞANMAMIŞÇASINA ,BİR KALEMDE SİLİYORUZ,UNUTUYORUZ,SON CÜMLESİYLE HÜKÜM GİYDİRİYORUZ..YAZIK...UNUTUYORUZ...HERŞEYİ ÇOK ÇABUK UNUTUYORUZ...


  BURASI SEN OLMADAN OLMAYACAK BİLİYORSUN CÜNEYT..

  EĞER GERÇEKTEN SENİN KIRGINLIĞINI GİDERECEK BİR YOL BULAMAZ VE DÖNDÜREMEZSEK...HAKKINI HELAL ET..GERÇEKTEN HAKKINI NASILÖDERİZ BİLMİYORUM...

  BURASI SEN OLMADAN OLMAYACAK BİLİYORSUN CÜNEYT..

  ... .. ......

  ZEYNEP ASLI-İZMİR

  YanıtlaSil
 2. ARK.LÜTFEN GBT Mİ NASIL ÖGRENEBİLİRİM.BİR YAKINIMI GÖNDERDİM VERMEMİSLER.TAHADÜT VERECEM AMA HANGİ MAHKEMEDEN ARAMAM OLDUĞUNU BİLMİYOM.NE YAPMAM GEREK

  YanıtlaSil
 3. Sevgili Cüneyt,

  yaklaşık mücadelenin başından beri siteyi devamlı takip eden bir mağdur olarak çok hüzünlendiğimi belirtmek isterim.İllaki iş hayatı devam ediyor, illa ki çok yıpratıcı bir görev sorumluluğu sizin burada üstlendiğiniz. Sağduyunuzu hiç kaybetmediğiniz için, bilgi birikiminizi bizlerle paylaştığınız için, aklıma gelmeyen ter türlü katkılarınız için

  SONSUZ TEŞEKKÜRLER

  hayatta sağlık mutluluk ve başarılarınızın daim olmasını dilerim.

  YanıtlaSil
 4. her hangi bir adliyeden adli sicil kaydı al hiç bir problem çıkmıyor 5 tl para alıyorlar matbu dilekçeyi doldur ve kimliğinle beraber hemen alırsın yalnız başlığa özel işyerine gireceğim diye yaz aldın belgede hepsi var

  YanıtlaSil
 5. MRH.E DEVLETTEN BAKTIM MAHKEME SONUCU GEREKCELİ SONUÇ YAZILDI.DİYOR. BU NE ANLAMA GELİYOR

  YanıtlaSil
 6. onu öğrenmen için nerdeyse telefon açıp öğrenebilirsin

  YanıtlaSil
 7. BEN EN AZINDAN KENDİ ADIMA CÜNEYT BEY İN OLUR OLMAZ ŞEYE KIRILACAK BİR İNSAN OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM.O DA HAKLI AYLARDIR İŞİNİ GÜCÜNÜ BIRAKIP BURDA BİZLERLE UĞRAŞTI ONCA İNSANIN DERDİNİ SORUNU NU PAYLAŞMAK KOLAY DEĞİL HEPİMİZİN DERDİ ONUNDA DERDİ OLDU ÇOK BÜYÜK BİR YÜK TAŞIDI.EĞER KONU İŞ HAYATIYSA TABİ Kİ ONUNDA BİR HAYATI VAR VE DEVAM ETTİRMEK ZORUNDA BİZEDE BUNU SAYGIYLA KARŞILAMAK DAN BAŞKA BİR ŞEY DÜŞMEZ.AMA KONU BİRİLERİNE KIZGINLIKSA İŞTE BUNA ÜZÜLÜRÜM BU SİTE SADECE 2-3 KİŞİYE ÖZEL DEĞİL YÜZLERCE KİŞİNİN PAYLAŞIM ALANI VE BEN KENDİMCE O 2-3 KİŞİ İÇİN BU GERÇEÇEĞİ GÖZ ARDI ETMEZ DİYE DÜŞÜNÜYORUM.DİLERİM HEP ARAMIZ DA OLUR EĞER OLMAZSA DA BUGÜNE KADAR YAPTIĞI HER ŞEY İÇİN CANI GÖNÜLDEN TEŞEKKÜR EDERİM.HAYATININ HER ALANINDA BAŞARILAR DİLİYORUM.

  ZEYNEP

  YanıtlaSil
 8. değerli arkadaşlar


  bu yola hep beraber çıktık ve çok yol katettik cüneyt çok emek verdi bunu inkar edemeyiz...

  ancak öncelikle bu karşılıksız çek.net sitesi kimin sitesi...

  bunu sorgulamak durumundayız...neden bu site değilde o site...bu sitede bir mücadelemiz var ve eminim az evvel telefonda konuştuğum cüneyt bunu açıklayacaktır...

  sonuçta bu sitedeki bütün yetkiler kendisindedir...

  my way

  YanıtlaSil
 9. Değerli Cüneyt bey Biliyormusunuz yada farkındamısınız bilmiyorum ama bilerek bilmeyerek siz ve arkadaşlarınız my way,jenarde,arkadan Sibel hanım hep beraber bazı insanların ölene kadar unutmayacağı iyiliklerin sahibi oldunuz,sitede günlerce CÜNEYT Bey CÜNEYT Bey diye insanların feryad dolu soruları yardım istemeleri kazada bulunduğu yerde sıkışmış çıkamıyan insanların feryadı gibi tüm gelen seslere yanıt verdiniz yol gösterdiniz ışık tuttunuz ben bile çok sorularımın cevaplarımı aldım sizlerin tavsiyeleri doğrultusunda hareket ettim hatta en son kızdım avukatımla Sibel hanımı görüştürdüm Sibel hanım avukatıma iş öğretti bunların hiç biri unutulcak şeyler değil unutulmazda Değerli Cüneyt Bey vedaya benzer bir yazınızı okudum ama ben gerçekten sıkıntıyla yazılmış bir yazı olduğunu düşünüyorum,bizim tanıdığımız Cüneyt bey müthiş mücadeleci bir insan mücadeleyide bırakıp gidecek bir insan değil ÇÜNKÜ dava bitmedi yarının ne olacağı belli değil düşünün bir yardım gemisinin kaptanısınız sizden yardım bekleyen batmış bir geminin insanları deniz ortasında sizi beklerken sizin fırtınadan korkup gemiyi geri çevirmenize benzer,bu ülkede o kadar çok dert o kadar çok sorun varki ülkemizin sizin gibi mücadeleci merhametli insanlara ihtiyacı var bu yüzden ben şahsım adıma bu savaşın daha bitmediğini mağdur insanlar için hep beraber mücadele verip insanlık görevimizi yapmamız lazımdır diye düşünüyorum inanın belkide doğacak çocuğuna sizin isminizi yapmış olduğunuz iyiliklerden dolayı koyacaklarda vardır eğer çok yoruldum diyorsanız bende lütfen geriye bakınız yorgunluğunuz geçer diyorum HEPİNİZE çok çok teşekkürler ederim ama mücadeleye devam zavallı esnaflar ve onların ufacık yavruları için lütfen mücadele sahipsiz insanlarımız için lütfen mücadele kanımızı emenlerin dersini vermek için lütfen savaşa devam saygılarımla. İHTİYAR

  YanıtlaSil
 10. http://ekonomi.haberturk.com/finans-borsa/haber/503754-kredi-var-pas-veren-yok
  Kredi var, pas veren yok
  Ekonomi yönetiminin ‘kredi musluğunu açmıyorlar’ diye eleştirdiği bankacılar isyan etti: KOBİ kredilerinde ortalama yüzde 11’le Cumhuriyet tarihinin en uygun koşullu kredisini veriyoruz ama yine de talep yok
  28 Mart 2010 Pazar, 10:32:32
  Esnaf kalmadıki kredi kullandıracaksınız,limon gibi suyunu sıktınız iflahını kestiniz,cezaevlerinde süründürüyorsunuz.kredi için başvurana yok çekin yazılmış,senedinj pretosto olmuş binbir türlü bahane.Şimdi yalvarın bakalım AVM lerin önüne tezgah açın kredi kredi diye bağırın.Bankalar yolun sonuna geldiniz aynı gemideki hükümet gibi yolun sonundasınız,bu millet bitti artık para çıkmaz çıkmaz.

  YanıtlaSil
 11. arkadaşlar hangi zeynep olduğunu belirtirseniz sevinirim iki zeynep var.Zeynep aslı var birde zeynep var lütfen bunu belirtin.

  YanıtlaSil
 12. Sevgili Cüneyt . Bugün yazdıklarını yeni okuyabildim . İnan önce ne okuduğumu anlamadım ve tekrar tekrar okudum.Başka cüneyt varmı diye düşündüm.ve ne yazacağımı şaşırmış durumdayım.bilemiorum . heralde şaka yapıyorsun. SENSİZ OLMAZ ARKADAŞ.
  YOLA DEVAM. AYHAN..

  YanıtlaSil
 13. Yaa arkadaş! Şu siteye ilgi duymamı sağlayan birkaç aklı başında kişiden biri idin.N'ooldu da, sona yaklaşmış olunduğunu düşündürtürken, son buldun? Yoksa sonumuz mu geldi? Di gel,böyle etme...(Bu ana kadar yazmayan,sadece okuyan (ilgili yerlere mail ve mesaj göndermekten de geri kalmayan)bana da yazdırttın ya! Di gel etme,geri dön!!!

  YanıtlaSil
 14. Şu dakika itibariyle,''giden gitsin,kalan sağlar 'hepimizin'dir '' demeye dilim varmaz,bununla beraber daha yeni yeni alıştığım bu adresten, farklı bi adrese geçmek de çok olası değil.Hele az daha bekliim...Belki döner Cüneyt? Serkan Y

  YanıtlaSil
 15. arkadaşlar cüneyt bey için yaptığınız çirkin yorumlar çok yanlış ortaya bir şey çıktıysa cüneyt bey ve birkaç arkadaşlar tarafından çıktı çok mücadele etti emek verdi ve ben kendisinin yapmış olduğu emekler sayesinde dışardayım,sonsuz teşekkürlerimi bildiriyorum,kimin işine gelmiyorda böyle atıp tutuyor bilmiyorum ama bırakın bu ikilikler yaratmayı çıksın aramızdan kötü düşünceli ve ahkem kesenler,hem at tut hemde parmagını kıpırtatma birazcık gururunuz varsa cüneyt beyin yaptıgı emege ileri geri konuşmazsınız adım ahmet metin tekerek mail adresim izmirsigorta@hotmail.com bunları yazdımki kim oldugumuz belli olsun cüneyt beye saygılar

  YanıtlaSil
 16. Bu siteyi birileri ele geçirmiş galiba..

  Cüneyt için yazdığım yazıyı yayınlamıyorlar

  Takip edeceğim...

  YanıtlaSil
 17. SN my way gemibattı derken neyi kast ediyorsunuz?iNSANLAR NEDEN KİŞİSEL ÇATIŞMALARINI MÜCADELENİN ÖNÜNE GEÇİRİR HİÇ ANLAMAM ,BU MÜCADELEDE EMEĞİ GEÇEN HERKESE ÇOK TEŞEKKÜRLER Bİ YOLA ÇIKIPTA YARIDA BIRAKMAK NEKADAR DOĞRU BUKAVGALARIN FAYDASI KİME DÜŞÜNMEK LAZIM.BANANE AKP DEN BANANE CHP DEN ONLARINDA ÇOK UMURUNDAYIZ SANKİ,BURAYI POLİTİKA TARTIŞMASINA DÖNDÜRMEK İSTEYENLER MUTLUDUR HERALDE ŞİMDİ ?BİYERİ ELİ GEÇERMENİN BAŞARISZLIĞA YÖLELTMENİN TEK YOLU İNSANLARI BİRBİRİNE DÜŞÜR YOK ET SİSTEMİDR BİZDE KLASİK OLARAK BU OYUNA GELDİK GENE, BAŞARANLARI TEBRİK ETMEK LAZIM

  YanıtlaSil
 18. Arkadaşlar herkeze merhaba;Ben Balıkesir de ikamet ediyorum,bakırköy 6. asliye ceza mahkemesinden 5.500tl çekim karşılığında aynı miktarda para cezası almıştım.3 taksite bölmüşlerdi,ilkini ödedim geri kalan iki taksiti ödeyemediğim için hapis kararı çıkmıştı.Sonra bu malum kanun çıkınca aramam durmuştu,ancak kimse bana tahhüt vermem gerektiğini söylemedi.Geçen bi arkadaşım taahhüt vermem gerektiğini söyleyince internetten araştırıp bu siteyi buldum.Site de taahhüt örneklerini buldum ve aynısından örnek hazırlayıp balıkesir savcılığı aracılığı ile göndermek için savcılığa gittim.Ancak burdaki savcı borcu faiziyle birlikte hesaplamamın daha iyi olacağını aksi taktirde taahhüdümün kabul olmayacağını söyledi.Şimdi benim burdan kalkıp istanbula gitmeye param yok,ve son günlerdeyiz.Bu sitedeki örnek taahhütnameye göre göndersem sorun olurmu?Ayrıca birde şunu sormak istiyorum,Ben taahhütnameyi bakırköy savcılığınamı vericem Bakırköy asliye ceza mahkemesi nemi?Cevaplarsanız çok memnun olurum.Malum bugün vermem lazım.Hepinize saygılar Allah işlerinizi rastgetirsin. AHMET ÇAĞLAR

  YanıtlaSil
 19. b.a.etkinlik29 Mart 2010 11:01

  sevgili my way ve sami bey ata sözünüzü bilerekmi yazdınız batan gemiyi önce fareler terkeder demek gemi batıyor cüneytte fare batan gemiyi terkediyor demek.önce onu bir düzeltin sonra fikrimi yazacağım!!!

  YanıtlaSil
 20. Günaydın! Hukuki uygulamalar konusunda tozun dumana karıştığı bu son zamanlarda, ŞİŞLİ 1 ACM hukuka güven tazeleyen bir karara imza attı; Şirket hissedarı olmaksızın, salt müdür sıfatıyla keşide ettiğim çekten dolayı açılan dava dosyasına, uyarlama yargılaması talep etmediğim ve hatta taahhüt vermiş olduğum halde BERAAT KARARI verdi. SAYGILAR
  zznz

  YanıtlaSil
 21. UMUTLARIMIZI VE DİLEKLERİMİZİ USANMADAN TEKRARLAYACAĞIM


  28.03.2010 TARİHLİ UMUT VE DİLEKLERİM

  SİTEMİZİN SAYIN YÖNETİCİ VE HUKUKÇULARI;

  BİZ MAĞDURLARA BUGÜNE KADAR VERDİĞİNİZ GÖNÜLLÜ DESTEKLERİNİZ HER TÜRLÜ TAKDİRE ŞAYANDIR.

  BİZİM ASIL MÜCADELEMİZ ŞİMDİ BAŞLIYOR.

  SONUÇ ALABİLMENİN YOLU ÖRGÜTLÜ ,BİLİNÇLİ VE HUKUKİ MÜCADELE ETMEKTEN GEÇİYOR.

  BU MÜCADELEMİZDE SİZDEN BAŞKA ÖNCÜMÜZ YOK.

  HEPİMİZ ADINA ORTAK BİR YOL HARİTASINA İHTİYACIMIZ OLDUĞUNU HEPİMİZ SÖYLÜYORUZ FAKAT ÇARESİZLİKTEN ORTAYA ÇIKAMIYORUZ.

  MÜCADELEMİZ BİREYSEL TEPKİLERLE SINIRLI KALDIĞI SÜRECE YAKINDA BU SİTEDE DAĞILACAKTIR.

  SİZLERDEN TEKRAR VE ÖZELLİKLE RİCAMIZ ŞUDUR;

  27.03.2010 TARİHLİ 183 VE 184 NOLU YORUMUMDA DA DİLE GETİRDİĞİM GİBİ ORTAK YOL HARİTAMIZIN ÇİZİLMESİNE DAHA DOĞRUSU MÜCADELENİN A SININ NE OLMASI GEREKTİĞİNDEN BAŞLAYARAK ÖNCÜLÜK ETMENİZDİR.
  EN İÇTEN SAYGILARIMLA

  E.Ç.

  YanıtlaSil
 22. 7 no ve şahsıma dair fikir beyan eden ve edecek olanlara

  eşim sitenin kuruluşundan bu yana sizlerle beraber..ben ise eşim cezaevine girdiğinden beri aktif olarak sitedeyim..ayrıca bende ,kim ne kadar mağdur diye baksak ,liste başı olacak kadar mağdur biriyim..

  bugüne kadar elimden geldiğince ,hatta çoğunlukla elimden geldiğinin fazlasıyla uykusuz kalmak pahasına,ailemi,evimi,çocuğumu ihmal etmek pahasına yapabileceklerimi sonuna kadar yapmaya çalıştım..Burada neler yapıldı listesi yapmama gerek yok.Ayrıca bu uğurda en ufak bir katkısı olana ömrümün sonuna kadar duacı olacağım..

  sanırım sami bey zeynep olarak beni kastettiniz..yeni olduğumu ve kendimi kullandırtmamamı tavsiye etmişsiniz..geriye bakıyorumda,yaptıklarıma,dahil olduklarıma,çabalarıma öyle birşey varsa da, iyi ki kullanılmış kendimi kullandırtmışım diyorum.dünyadan haberi olmadan evlerinde oturup birşey yapamayan pek çok mağdurun aksine,ya da siteden ve yapılanların farkında olupta nasıl olsa yapanlar var diyip seyredenlerin aksine ,dediğiniz gibi kendimi kullandırıp kendimce pek çok şey yapmışım..yastığa başıma koyunca bu uğurda yaptıklarım adına öyle rahat uyuyorum ki..

  bölücü,parçalayıcı olmak yerine birleştirici olmak adına yapılanlara dünden beri kimlerin ne katkısı olduğunu ise arkadaşların yorumuna bırakıyorum...düne kadar yaptıklarından dolayı yere göğe sığdıramadığımız birine,bir günde böyle bir dönüş sergilemek,bugüne kadar söylenen,savunulanların ve kişilerin samimiyeti hakkında soru işaretleri doğurduğu gibi ,bundan sonrası içinde doğurmaya devam edecektir..mücadelemize bir gram katkısı olanlar başımızın tacıdır.bunda en azından hem fikiriz sanırm..o zaman ..sizin kelimelerinizle böyle düşünmeyen korkak,kalleş ve kaypaktır..tamamen katılıyorum...herşey ortada..

  7 nolu talihsiz yorumu yapan şahıs..benim kim olduğumu ,başkası tarafından kullanılan bir nick miyim değilmiyim ,myway mail adresini vermiş..kendisine sorabilirsiniz..bana inanmıyorsanız..kendisi hakkımda gerekli bilgiyi size verecektir..esas siz isminizi vererek bu yorumları yaparsanız seviniriz..gizli saklı atıp tutmak yakışmıyor..

  dünden beri Türk atasözleriyle gelişmelere ışık tutmaya çalışan sizler,biz Türklerin nasıl insanlar olduğumuzu unutmuşuza benziyorsunuz.. gerçekten büyük hayal kırıklığı..YAKIŞMADI...

  ZEYNEP ASLI-İZMİR

  YanıtlaSil
 23. SAYGIDEĞER:
  ANAYASA MAHKEMESİ BAŞKANIMIZ DEĞERLİ ANAYASA MAHKEMESİ ÜYELERİ ÖNCELİKLE SAYGI İLE SELAMLARIMI SUNARIM.

  BİLİNDİĞİ ÜZERE ANA MUHALEFET PARTİSİ OLAN CHP'NİN ANAYASA MAHKEMESİNE YENİ DÜZENLENEN ÇEK KANUNU İLE İLGİLİ BİR BAŞVURUSU TARAFINIZA SUNULMUŞTUR.BİZLER ÇEK MAĞDURU OLARAK VE SAYIMIZ YAKLAŞIK AİLELERİMİZ İLE BİRLİKTE İKİ MİLYON CİVARINDA'DIR.BU KADAR ÇOK NÜFUSU İLGİLENDİREN KONUYU GÜNLÜK OLARAK SİTENİZDEN ACABA ZAMAN GÖRÜŞÜLECEK DİYE TAKİP ETMEKTEYİZ.BİLİNDİĞİ ÜZERE ANAYASAMIZIN 10.36. MADDELERİNE AYKIRI OLAN HATTA İNSAN HAKLARI MAHKEMESİ KANUNLARINA GÖRE AYKIRI OLAN BU YASAYI KALDIRACAĞINIZIN BİLİNCİNDEYİZ. ANCAK GERÇEKTEN DAYANACAK GÜCÜMÜZ KALMAMAKTADIR BAZILARIMIZ HERGÜN YAKALANMAK KORKUSU İLE KARŞI KARŞIYAYIDIR. DÜNYA'DA VE ÜLKEMİZDE YAŞANAN EKONOMİK KRİZ HEPİMİZİ ETKİLEDİ ZİRA BİZLER ÇEKLERİMİZİ BİLEREK,İSTEMEYEREK ÖDEMEMEZLİK ETMEDİK BİZLERDE BAŞKA ŞAHISLAR TARAFINDAN DOLANDIRILDIK FİRMALARLA ARAMIZDA SÖZLEŞME YAPTIK ÇEKLER VERDİK FİRMALAR ORTADAN KAYBOLDU İFLAS ETTİLER ÇEKLERİMİZİ KULLANDIKLARI YERLER BİZLERİ ŞİKAYET ETTİLER BAŞIMIZA FARKLI OLAYLAR GELDİĞİNDEN DOLAYI ÇEKLERİMİZİ ÖDEMEYEDİK.BİZLER ŞU ANDA İŞ YERLERİ,EVLERİ AİLE DÜZENİ BOZULMUŞ HATTA BAZILARIMIZ EŞLERİNDEN BOŞANMAK ÜZEREDİR.BİZLER ÇOÇUKLARIMIZIN EKMEK PARALARINI,SÜT PARALARINI BULAMAZKEN EV KİRALARIMIZI ÖDEYEMEZKEN YENİ DÜZENLENEN ÇEK YASASI İLE BİRLİKTE ÖDEYEMECEĞİMİZ TUTARLARDA TAAHHÜT VERMEK DURUMUNDA KALMAKTAYIZ.DEVLETİMİZİN ÜÇÜNCÜ ŞAHISLARIN BORÇLARINI TAHSİL ETMESİNE AKLIMIZ ERMEMEKTEDİR ZİRA BİZLER ÇEKLERİMİZİ ÖDEYEMEDİĞİMİZ'DEN DOLAYI ZATEN BANKALAR VE ESNAFLARIMIZ İŞ ÇEVREMİZ VE HATTA AİLE ÇEVREMİZDEN DOLAYI CEZALANDIRILMAKTAYIZ.DEVLETİN BİZİ HAPİS CEZASI İLE CEZALANDIRMASINA MANAA VEREMEMEKTEYİZ.BİZLER BU YERYÜZÜNDEKİ ADİL OLMAYAN BU CEZANIN ANAYASA MAHKEMESİ TARAFINDAN KALDIRICAĞI GÜNÜ SABIRSIZLIKLA BEKLEMEKTEYİZ.SÜRÇÜ LİSAN ETTİYSEM LÜTFEN AFFEDİNİZ.BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLERİM.

  YanıtlaSil
 24. ARKADAŞLAR YAZMAMAK İÇİN KENDİMİ ZOR TUTUYORUM AMA GELİNEN NOKTA HİÇTE İÇ AÇICI DEĞİL.
  AMACIMIZ BELLİ ÇEK CEZALARI
  BUNCA ZAMANDIR MÜCADELE EDİYORUZ
  BUGÜNKİ NOKTADA
  CÜNEYT, MYWAY,SAMİ KAL HEPSİNİN BU MÜCADELEYE KATKILARI BELLİDİR.
  BUNDA ŞÜPHE YOK..
  ANCAK BU TARTIŞMALAR ARTIK BİTMELİ
  BİZİM KİMSEYLE DERDİMİZ YOK AK PARTİLİDE OLSA CHP LİDE OLSA MHP Lİ DE OLSA HERKESE KAPIMIZ AÇIK YETERKİ AMACI BELLİ OLSUN

  BU KONUDA KONUŞMAK HİÇ İSTEMEZDİM AMA İŞİN BİRDE HUKUKİ BOYUTUNU HEPİNİZE HATIRLATMAK İSTEDİM

  GERREK www.cekmagdurlari.com VE GEREKSE www.karsiliksizcek.net ALAN ADLARI BENİM ADIMA KAYITLI
  VE BURADA OLACAK HERTÜRLÜ HAKARETTEN DOLAYI HUKUKSAL OLARAK BEN SORUMLUYUM
  BU GÜNDEN SONRA HİÇBİR ŞEKİLDE KARŞILIKLI HAKARET VE ONUR KIRICI SÖZLERİN YAYINLANMASINA İZİN VERMEYECEĞİM. KİMSE KUSURA BAKMASIN.
  AMACIMIZ ÇEK CEZALARI İSE O KONUDA BİRBİRİMİZE YARDIMCI OLALIM YOK İŞİMİZ POLEMİKSE BUNUN BAŞKA YOLLARI VAR
  MSN ADRESLERİNİZİ VE TELEFONLARINIZI YAYINLAYIN SORUNLARINIZI O PLATFORMDA ÇÖZÜN.

  YanıtlaSil
 25. lütfen cevap :
  ben antalyadayım .uyaptan baktığımda konya a.c.m de gerekçeli karar yazılıyor. kararın ne olduğunu nasıl öğrenebilirim.birde malum sebeblerden dolayı karar tebliğatı elime ulaşamıyacak temyiz için nasıl bir yol uygulamalıyım.

  YanıtlaSil
 26. Barışçı-Mersin29 Mart 2010 12:41

  Değerli arkadaşlar; Değerli arkadaşımız (Pirimiz) Cüneyt Hocam'la ilgili yorumlarımı en kısa zamanda yapmaya çalışacağım. Saygılarımla.

  YanıtlaSil
 27. 4 aramam oldugu için almazlarmı
  birdr tahadüt yetişirmi 1 nisana

  YanıtlaSil
 28. 37 ye cavap verebilirmisiniz bilen bir akadaş lütfen

  YanıtlaSil
 29. Arkadaşlar 23 de sorduğum soruya cevap vericek yokmu,malum bugün vermem lazım taahhüdü,bilgisayarın başında sizden gelicek cevabı bekliyorum.AHMET ÇAĞLAR

  YanıtlaSil
 30. arkadaşlar tahhüt başvuru için süre uzama oldumu bugün acaba bilen varmı çünki ben verdim ama sonuç belli değil birde red olursa hahhım ölüyormu yoksa düzeltme hakkım varmı

  YanıtlaSil
 31. postaneden e şifre aldım ama uyap sayfasında kullanamıyorum yol göstermenizi rica ederim e şifre yi hangi balık altında giricem e imzaya kart soruyo

  YanıtlaSil
 32. 23 ve 41 de yazan arkadaşım msn adresini yazarmısın buraya vede acil olarak aşağıda vereceğim avukat hanıma ulaş.
  Avukat Sibel SEVİNÇ

  Tel ...: 0(212) 632 0 374
  GSM...: 0(532) 405 09 23 - 0(541) 4053235

  YanıtlaSil
 33. 37
  dosyanın bulunduğu konya... acm ni telefonla arayıp esea no ile bilgi alabilrsin,Antalya'dan nöbetçi acm kanalı ile (muhabere yolu ile) taahhüt verebilirsin.önemli olan muhabere tarihidir.taahhüyname örneği sitede sağ tarafta bulunmaktadır..kolay gelsin. AASSAA

  YanıtlaSil
 34. PTT DEN SIFRE ALDIYSAN TURKIYE GOV ADRESINE GIRIYORSON ANA SAYFASINDA SISTEME GIRIS YAZISI VAR ORAYA TIKLIYORSUN CIKAN SAYFADA E SIFRE BOLUMUNDE TC KIMLIK VE PTT SIFRENI GIR SAYFAN ACILIR HAKKIMDA ACILMIS DAVALAR BOLUMUNDE

  YanıtlaSil
 35. Bizi bırakamazsın CÜNEYT

  YanıtlaSil
 36. msn adresim alikaandemirbas@mynet.com
  Avukat hnm ı ara demişsiniz ancak inanın maddi durumum avukata müsait değil.Teşekkür ederim.
  AHMET ÇAĞLAR

  YanıtlaSil
 37. Temerrüt faizlerini bu siteye girerek öğrenin...

  http://www.mevzuat.net/fayda/faizhesapla.aspx?fid2=4

  YanıtlaSil
 38. örnek 6000 için

  6000 1/3 2.000 temerrüt faizi = toplam
  6000 2/3 4.000 temerrüt faizi = toplam

  çekin yazıldığı gün ve 31.12.2010 tarihlerini yazıyorsunuz temerrüt faizi çıkıyor.Taahhütler 2011 ve 2012 de bitiyor fakat faizler belli olmadığı için (2011-2012 temerrüt faizleri belli olmadığından hesaplanmamıştır diyorsunuz.

  Tahhütlerin ardına nüfus cüzdan fotokopısi ve tarih imza atın öyle gönderin....gönderdiğiniz tarih önemli

  taahhütlü gönderin,ptt gov ,dan takip edin

  YanıtlaSil
 39. Öncelikle bizim beklentimiz, kişilerin kendi dava dosyalarını, kendilerinin takip etmesi ve bu konuda istedikleri bilgi, dilekçe örneği gibi ne isteniyorsa kendilerine bilgimiz dahilinde site yönetimi olarak yardımcı olmaya hazır olduğumuzu bilmenizi isteriz..
  YUKARIDAKİ YAZIYI BU SİTENİN AVUKATLAR BAŞLIKLI BÖLÜMÜNDEN ALDIM.
  Şimdi sabah tan beri sorduğum soruma birtürlü cevap alamamam ve bana avukat aramam söylenmesi tezat değilmi?
  Benim bugün içinde bu taahhüdü vermem lazım ve avukata vericek param yok,olsa zaten burdan bi avukata gider bi şekilde hazırlattırırdım.İlginize sunarım.Teşekkürler.
  AHMET ÇAĞLAR

  YanıtlaSil
 40. Merhaba,
  Karşılıksız çek taahhütnamesi için 01.04.2010 perşembe günü işlem yapılabilir mi? yoksa 31.03.2010 son gün müdür ? ilginiz için şimdiden teşekkürler

  YanıtlaSil
 41. sn 49 cevabın için teşekkürler

  YanıtlaSil
 42. Ahmet Çağlar
  Savcılık ilamat servisinden mahkemeye hitaben taahhütü göndereceksin, taahhütnameyi savcıya paraf ettiriyorsun, ilamat servisinden taşra muhabere no veriliyor ve ordan faxlatacaksın, en kestirme yol bu..
  Taahhütnameyede çek bedelini yazacak altınada çekin 3/1 i olan 2.000 TL sini temerrüt fazileriyle beraber 29 mart 2001 tarihine kadar (bu tarihi daha aşağı çekersen daha iyi olur 20 mart gibi) 3/2 i olan 3.500 tl yi temerrüt fazileriyle birlikte 29 mart 2012 tarihine kadar ödemeyi taahhüt ederim şeklinde..

  Bu arada 1 nisana 3 gün var, sitedeki arkadaşlarımız tartışmak yerine yardım isteyen mağdur arkadaşlarımıza cevap niteleğinde yazı yazmaları daha insani olur..

  1 nisandan sonra herşeye bol bol vaktimiz olacaktır.

  YanıtlaSil
 43. Sevgili Cüneyt,

  Senin sesini de, sohbetini de biliyorum…
  Gayretini, desteğini de biliyorum, lâkin bir (güzel) suretini bilmiyorum..
  Yolda, bir mekânda karşılaşsak evet, birbirimizi tanımıyoruz…
  İnşallah iyi günlerde buluşacağız, tanışacağız…

  Şair diyor ki;
  Şairim,
  Şiiri gece karanlığında gelse ayak seslerinden TANIRIM,
  Lâkin;
  Ne zaman YANIK BİR TÜRKÜ DUYSAM
  Şairliğimden UTANIRIM..

  Ben de diyorum ki;
  İnsan sarrafıyım,
  ADAMI sesinden, nefesinden tanırım..
  Nerede sabırlı, mutedil ve sakin bir beyefendi görsem
  İşte o Cüneyt kardeşimdir sanırım…

  Bizi bu siteye bağlayan iki şeyden ilki, bize reva görülen ALÇAKLIĞA, ZULME karşı verdiğimiz haklı kavgamızdır, diğeri ise bizleri derleyip toparlayan sensin Cüneyt kardeş…

  Sen bizlerin enkazımızdan kafamızı çıkarıp kendimize gelmemize, HAK ve HAYSİYETİMİZ için mücadele etmemize ön ayak oldun… Senin güven veren şahsiyetin sayesinde bu site bizim CAN SUYUMUZ, MORAL KAYNAĞIMIZ oldu… Bedenimizle evimizde, ocağımızda tedirgin yaşadık hep ama zihnen ve ruhen bu site ile yalnızlığımızı yendik, kendimizi güçlü hissettik…

  Bizlerin MAĞDUR ve MAZLUM olması kavgamızın ve mücadelemizin sebebini çok HAKLI kılmaktadır elbette… Ve HAKLI OLMAK TA esasen ZAFER KADAR değerlidir…

  HAKLI olmak ise kavga ve mücadele tarzının da HAKLI olmasını gerektirir... Aksi takdirde HAKLILIĞIMIZI nasıl anlatırız, duyururuz… Duyursak vicdan sahiplerini nasıl inandırırız..

  Bu yüzden haklı Hukuk mücadelemizde yol ve yöntem için; kimi zaman hababam sınıfına dönmek üzere olan bu sitede senin gibi ‘sağ duyulu’ bir kardeşimizin SINIF başkanlığına çok ve hep ihtiyacımız olacak…

  Yoksa bu sınıfın bıçkınları senin yokluğunda; BİR HUKUK DERSİ gibi yürüttüğümüz, yürütmemiz gereken, HAKLI fakat aynı zamanda NİTELİKLİ de olması gereken mücadelemizi KÜFÜR KOROSUNA çevirmek üzereler, aslında çevirdiler…

  Sevgili Cüneyt,
  Biraz dinlen… Dinlenmeye hakkın da var… Ama kesinlikle fazla uzatma, SİTEYİ boş bırakma… Yoksa SINIF olarak ‘çakarız’ tüm derslerden… Mesela ben böyle bir sınıfta (hakaret edilmektense) devamsızlıktan çakarım…

  Sağlıklı günler dileğiyle sevgilerimi sunarım…

  Murat YALÇIN


  Not : Bu mektubum 28.03.2010 günü (dün akşam)saat 22.00 siteye yazılmış fakat ne hikmetse yayımlatılmamıştır...

  YanıtlaSil
 44. soru sormak isteyen arkadaşlar sorabilirler,acele edin ama yanlışlık yapmayın

  YanıtlaSil
 45. benim 12 tane çek davam vardı hepsi kabul oldu birtek kadıköy 3 asliye cezada tarihte sorun çıkardı oda 2O /12 / 2010 ve 20/12/2011 TARİHLERİNE KABUL ETTİ O TARİHİ GEÇİRMEDİ ÖBÜRLERİNİ İZMİR ADLİYESİ ÇOĞUNLUK VE 2 TANESİ İSTANBUL ADLİYESİ HİÇ SORUN ÇIKMADI HEPSİNİ ARADIM TEYİT ETTİM HEPSİ İNFAZI DURDURMUŞ

  YanıtlaSil
 46. SEVGILI ARKADASLARIM,
  BILGISAYARIMI YENI ACTIM VE OKUDUKLARIMA INANAMIYORUM.BURDA NEYIN DAVASINI YAPTIGIMIZI UNUTUYORUZ GALIBA.OZELLIKLE USLUBUNU BOZAN KIM OLURSA OLSUN KINIYORUM.SAYIN GOKHAN BEYE DE O TUR YAZILARI YAYINLAMAMASI KONUSUNDA DESTEK VERIYORUM.
  BIRBIRIMIZE DAHA COK KENETLENMEMIZ GEREKIRKEN BU AYRILIKLAR GERCEKTEN CAN SIKICI.BIRILERININ EKMEGINE YAG SURUYORSUNUZ.UNUTMAYIN KI HANGI PARTI HANGI GORUS HANGI IRK HATTAA HANGI MEZHEP OLDUGU BILE ONEMLI DEGIL BURADA.BURADA GERCEKTEN ACI CEKEN AILESINDEN ESINDEN COCUKLARINDAN AYRI KALAN INSANLARIN MESELESI VAR.BOYLE BIR MESELENIN ICERSINDE LUTFEN HERKES KENDI YAZDIKLARINI BIR DAHA OKUSUN VE BIR DUSUNSUN.BU DAVA ILE ALAKASI VAR MI YOK MU.BU DAVA ILE ALAKASI OLMAYAN KISININ CUNEYT BEY OLMADIGI KESINDIR.BU SITENIN KURUCULARI HIC DEGILDIR.SONRADAN KATILANLAR DA ACSIN SITENIN GECMISTEKI YAZILARINI OKUSUN LUTFEN.LUTFEN SAGDUYULU OLARAK YAZDIKLARINIZIN BU DAVA ILE ALAKALI OLUP OLMADIGINI BIR DAHA OKUYUN.IGNEYI ONCE KENDIMIZE BATIRALIM KI DOGRU YOLU HEP BIRLIKTE BULALIM.UNUTMAYALIM KI BUYUK INSANLAR FIKIRLERLE UGRASIR,SAHISLARLA DEGIL.BURADAN FIKIRLERIMIZ ICIN YAZALIM.SAHISLARA YONELIK YAZI YAZANLARI BARINDIRMAYALIM LUTFEN.
  SON SOZ:SAYIN CUNEYT BEYI VEYA BU KUTSAL DAVANIN GERCEKTEN ICINDE OLAN HICBIR BIREYI KAYBETMEYE TAHAMMULUMUZ YOK...
  ENE ESNAF EL INSAF

  YanıtlaSil
 47. ARKADAŞLAR ÜMRANİYE 2 ASLİYE CEZADA KARŞILIKSIZ ÇEK DAVASI OLAN VARMI.? VARSA HAKİMANIMIN KARŞILIKSIZ ÇEK DAVALARI İLE İLGİLİ TUTUMU NASIL.? BENİM BİR DAVAM VAR 3.5 SENEDİR DERDEST.

  YanıtlaSil
 48. 61 de yazan arkadaş
  benimde birtek İzmir Adliyesinde sorun çıktı diğerleri kabul edildi sitede adresi olan avk.dahi aradım ama geri dönmedi şimdi teli kapalı yardımcı olursan sevinirim

  YanıtlaSil
 49. Ene Esnaf,

  haklısınız. bazan hem tutumlar hem eleştiriler maksadını aşabiliyor. Herkes çok hassas buda bazan tahammülsüzlük getirebiliyor.

  sanırım siz Libyadasınız değilmi ?

  YanıtlaSil
 50. 64 benim izmir adliyesinde 23 19 10 20 5 8 asliye cezalardaydı hepsini istanbul adliyesi nöbetçi mahkeme kanalıyla gönderdim geçen hafta hepsinin işlemi yapılmış hiç bir sorun yok bugün hepsini tet tek aradım teyit ettim hepsinin kararı yazılmış erteleme

  YanıtlaSil
 51. 64 de yazan arkadaş izmirde hangi adliye ve ne sorun çıktı?

  YanıtlaSil
 52. izmir adliyesinde sorun hangi adliyede çıktı yazar mısınız?

  YanıtlaSil
 53. çek davalarından dolayı ceza yattım taahhütle çıktım bugun sabıka kaydı aldım bu taahhüt verdiklerim görülüyor bunları infazdan düşüp düşmediği yada ara tahliyeler görükmüyor hoş cezaevinden saldılar ve sabıka kaydı çıkınca bayan birine baktı o öle kafayı salladı poliste gelmeyince heral bunlardan yakalama yok dedim bu sabıka kaydının yakalamaları gösteren yeri işareti varmı arkadaşlar..kemal..

  YanıtlaSil
 54. 68
  10.Asliye Ceza Mah.de sorun çıktı.Hakim kabul etmemiş avukatım göndermişti.şimdide ilgilenmiyor karar elima geçsin diyor sürede bitecek onun için yardım istedim

  YanıtlaSil
 55. 70 te yazan arkadaş ben yarın izmir adliyesinde olacağım.Dosyandan karar örneğini almaya çalışırım.Size ulaşabileceğim bir numara verin.(yaşar)

  YanıtlaSil
 56. 71
  tel no 05418384846 siz çaldırın ben ararım

  YanıtlaSil
 57. taahhütleri gönderdik sonuçları nasıl öğrenebilirim. ayrıca sorun çıkarsa avukatım yenisini göndeririz diyor. ilk giriş tarihi önemli problem çıkmaz diyor. sizcede öylemi

  YanıtlaSil
 58. cüneyt bey.. her gün siteye bir umutla bakıp moral buluyorum.en dogru bilgilere ve yorumlara sayenizde ulaşıyorum.. hayatımın en zor günlerinde herkes sırtını dönmüşken siznle hayata bağlanıyorum.. bırakmak sana yakışmaz.devam kardeşim.. çünkü mecbursun. umutsuzlugumuzun üzerine umutsuzluk katamassın. sqaygılar. dr.lokman

  YanıtlaSil
 59. 73

  sonuçları dosyalarınızın bulunduğu mahkemeleri arayarak öğrenebilirsiniz..Önemli olan başvuru tarihinizdir..siz taahhütlerinizin ulaşıp ulaşmadığını mutlaka öğrenin...

  zeynep aslı-izmir

  YanıtlaSil
 60. adli para cezasindan yurt disindan iademiz istenebilirmi arkadaslar bilen varmi??

  YanıtlaSil
 61. CÜNEYT BEY BİZİ BIRAKMA .DAĞILMAYALIM.BARTINLI EFDEN

  YanıtlaSil
 62. sevgili arkadaslar,
  cuneyt bey yazi seviyesi normale dondugu zaman donecektir.Benim inancim bu.Ama herkesin bundan ders almasi gerek.Birbirimizle ugrasmayi birakalim.Amacimiza odaklanalim.Yapacaklarimizi konusalim.Daha once de yazmistim.Hedef belirleyeip hep beraber ayni hedefe yazalim.Ses getirelim.Her kafadan cikan sese kimse kulak vermez.Ama grup olarak ayni sesi cikartirsak.Cok seyi basarabiliriz...Saygilarimla,
  Ene Esnaf El Insaf

  YanıtlaSil
 63. ARKADAŞLAR

  BU GÜNE KADAR BEN DAHİL OLMAK ÜZERE BİRÇOK ARKADAŞ VE SİTE AVUKATLARI YARGITAYDA DOSYASI OLUPTA CEZASI KESİNLEŞMEMİŞ KİŞİLERİN TAAHHÜT VERMESİNE GEREK OLMADIĞINI SÖYLEMİŞTİK.FAKAT AZ ÖNCE BİR ARKADAŞIM ARAYIP MANTIKLI BİRŞEY SÖYLEDİ VE KAFAM KARIŞTI.

  ARKADAŞIM DİYORKİ SEN YENİDEN YARGILANIP DOSYAYI TEKRAR YARGITAYA TEMYİZE GÖNDERİP 2 YIL SÜRE KAZANACAĞINI SÖYLÜYORSUN AMA TAAHHÜT VERİRSEN BU 3 YILA ÇIKAR DİYOR.ÇÜNKÜ 5941'E GÖRE TAAHHÜT VERİNCE SORUŞTURMA VE KOVUŞTURMALAR DURACAK 1 YIL DAHA DOSYA YERİNDEN OYNAMAYACAK.YANİ DOSYA ŞU AN YARGITADAN BOZULUP YEREL MAHKEMESİNE HEMEN DÖNECEKKEN OLDUĞU YERDE 1 YIL DAHA BEKLEYECEK VE SONRA KALDIĞI YERDEN BAŞLAYACAK.SİZCEDE MANTIKLI DEĞİLMİ.TAAHHÜDÜNDE HAPİS CEZASI YOK SANIRIM.SADECE ŞU VAR GÖRDÜĞÜM ADLİ KONTROLDEN YURTDIŞI YASAĞI GELEBİLİR.ZAMAN AZ KALDI BU KONUDA ACİL YORUMLARINIZI BEKLİYORUM.

  SAYGILARIMLA.

  YanıtlaSil
 64. Arkadaşlar Merhaba ; Bu gün e şifre aldım. Bergama Asliye Ceza Mahkemesi gerekçeli karar yazıldı diyor. Ancak gerekçeli kararın yazıldığı tarih 2008 yılında ve bana bütün duruşmalar yokluğumda yapılmış acaba bu gerekçeli kararın içeriğini nasıl öğrenebilirim.

  YanıtlaSil
 65. kardeşlerim ben bu gün adliyeye infaza çıktım ben 15 ay hapis yattım bu yasada çıkınca alacaklılarla anlaşamadım devletle anlaşmak istediğimi söyledim bana dedikleri git anlaş kardeşim anlaşmıyorlar beni hiç dinlemiyorlar bu nasıl yasa bilmiyorum ne olur aydınlatın gün kalmadı lütfen

  YanıtlaSil
 66. 80 deki arkadaş
  MUHTEMELEN BÜTÜN DURUŞMALARINIZDA 35 E GÖRE TEBLİGAT YAPILMIŞTIR. EĞER GEREKÇELİ KARARI TEBLİĞ ALMADIYSANIZ İLK ÖNCE TELEFONLA MAHKEME KALEMİNİ ARAYARAK KARARIN KESİNLEŞMEYE GİDİP GİTMEDİĞİNİ ÖĞRENİN. YANLIZ ACELE EDİN.GEREKÇELİ KARARLARIN KESİNLEŞMESİ KISA SÜRÜYOR..GEREKİRSE MAHKEMEYE GİDİP KARARI TEMYİZ EDİN. ÇÜNKÜ TEMYİZ SÜRESİ KARARIN SİZE TEBLİĞİNDEN İTİBAREN 7 GÜNDÜR. MYNATAY

  YanıtlaSil
 67. 79 DAKİ ARKADAŞ
  SİZİN SUÇUNUZ KESİNLEŞTİMİ DE TAAHÜT VERİYORSUNUZ. YARGITAYDAKİ DOSYALARA TAAHÜT VERMEYİN.TAAHÜT VERİRSENİZ SUÇU KABULLENMİŞ OLURSUNUZ.TAAHÜT VERENİN VE YERİNE GETİREMENİN HAPİS CEZASI VAR. BUNUDA UNUTMAYIN. MYNATAY

  YanıtlaSil
 68. Arkadaşlar ben ltd.ştt e hissem olmadan dışarıdan atama müdür iken zaman aşımını kullanmak için bir köyevinde yaşamaktayım taahütte bulunmadım uyarlama yasası için dava açacağım diye site de hem bilgili hende avukat ablalar var rica etsem son günlere yaklaşırken bir yol gösterebilirmi lütfen taahhütte bulunmaya korkuyorum iflasımız çok büyük oldu lütfen cevap ANTALYALI

  YanıtlaSil
 69. ben 81 de soru sordum ismimi yazmayı unuttum ben çorum dan turan arslan ne olur cevap yazarmısınız cüneyt beyden ricam

  YanıtlaSil
 70. Ayrıca hiç tebligat almadım ifade de vermedim sanırım bunlarda uyarlma için kullanılabiliyor?


  ANTALYALI

  YanıtlaSil
 71. sayın 83 sizin hapis cezası dediğiniz taahhüt icraya verilen taahhüttür. çek dosyalarına verilen taahhüydün ayrıca bir hapis cezası yoktur.Kimsenin kafasını karıştırmayın lütfen

  zaman

  YanıtlaSil
 72. YENİ TAAHHÜT VERECEK ARKADAŞLAR:

  KALEMLERİ ARAYIN HAKİMİN NASIL BİR TAAHHÜT İSTEDİĞİNİ SORUN FAİZ HESABI İSTİYORMU ÖĞRENİN.
  BAZI HAKİMLER TARİHLERE TAKILIYOR MUTLAKA TEYİT EDİN.
  BÖYLECE RED OLAYINI BERTALAF ETMİŞ OLURSUNUZ.

  ZAMAN

  YanıtlaSil
 73. Sn.MYNATAY

  82 numarada soruma cevap verdiğiniz cevap için çok teşekkür ederim. Gerekçeli karar 2008 yılında yazılmış ve bana bu güne kadar bu gerekçeli karar tebliğ edilmedi. Acaba gerekçeli kararlar tebliğ edilmedende kesinleşebiliyormu. Yoksa mutlaka bana tebliğ edilmesimi gerekiyor.

  YanıtlaSil
 74. YOL ARKADAŞIMIZ CÜNEYT GEÇEN SENE OCAK AYINDA DİĞER SİTEMİZİ YENİ ANAYASAYI ŞEKER KARIŞTIRINCA CÜNEYT BEYE BEN YAZDIM İLK YEDEK BİR SİTEMİZ OLDUN BURASI KAPATILIRSA ORDA TOPLANALIM DEDİM.KARŞOLIKSIZ ÇEK İLK ÖYLE KURULDU.ARDINDAN ÇEK MAĞDURLARI SİTEMİZ OLUŞTU.O GÜNDEN BERİ YOLA DEVAM ETTİK.BEN ÇOK AZ YAZARIM. AMA

  SEVGİLİ CÜNEYT HEMŞERİMSİN BENDE O ŞEHİRDE TİCARET YAPTIM KADER BİRLİĞİMİZİ BÖYLE İPE SAPA GELEMEZ LAFLARA ALINIP BIRAKACAĞINA İHTİMAL VEREMİYORUM. EN AZINDAN BEN BÖYLE OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.İŞ HAYATINA AĞIRLIK VERMENİ ANLAMAKLA BERABER YİNEDE SADECE KIZDIM YORGANLARI YAKIYORUM DEMENİ AÇIKLAMANI BEKLİYORUZ.

  YanıtlaSil
 75. 80 gerekçeli kararı ancak mahkemede dosyasına bakıp öğrenirsin yada savcılık infaz kaleminden hakkında o dosyadan tutuklama varmı yokmu öğrenirsin ama gerekçeli karar yazılmışsa adli para cezasını dayamıştır hakim muhtemelen, ilgili mahkeme ve o dosya numarasına taahhütnameyi ver ceza çıkmamışsa bile güvence olur, ihmal etme.

  81
  çek davan varsa alacaklıyla anlaşma git mahkemeye taahhüt ver sitede taahhüt örnekleri var

  84
  taahhüt verip uyarlama yargılaması iste ikisinide aynı anda talep edebilirsin sitede taahhütname örneği var ama çek dosyaların sayısı fazlaysa yetiştirmende çok zor gözüküyor bana göre biraz bekle 1 nisandan sonra uyarlama yargılaması için talepte bulun Cüneyt kardeşimiz dışardan atanan müdürler için uygun bir uyarlama dilekçesi hazırlatır siteye yazar, en mantıklısı bu gözüküyor.
  Hasan

  YanıtlaSil
 76. adli para cezasindan yurt disindan iademiz istenebilirmi arkadaslar bilen varmi??

  YanıtlaSil
 77. 92,

  böyle bir ceza nedeniyle iaden istenmez.

  YanıtlaSil
 78. Arkadaşlar bir sorum var ve acil cevaba ihtiyacım var, yardımcı olursanız çok sevinirim.
  Karşılıksız çek davası eğer takip edilmezse muhtemelen ne kadar sürede sonuçlanır ?.
  Lütfen acil cevap.....
  Cenk Tekiner

  YanıtlaSil
 79. 94, Cenk Tekiner,

  bu mahkemeden mahkemeye değişir. 3167 saılı yasada aleyhte yargılama yapılıp dava sonuçlandırılıyordu ama 5941 e göre bu bozma gerekçesi ve hakimlerin bu konuda farklı uygulamaları var. Eğer 3167 gibi düşünen hakime denk gelirsen 2-3 celsede sonuçlanır buda yaklaşık 6 ay eder. 5941 e göre düşünen hakime denk gelirsen daha uzun sürer ama oda ifadenin alınması için hakkında yakalama emri çıkarabilir.

  YanıtlaSil
 80. 94
  3167 yürürlükteyken genelde hakim 2. duruşmada davayı bitirip cezayı veriyordu.5941 de tebligatları almanız,sizin duruşmaya katılmanız gerekiyor.
  bunları bilmeden davanın süresi hakkında birşey söylemek zor.
  Bir de davanızı takip etmezseniz temyiz süresini de kaçırırsınız.Çek davalarında temyiz size 3 yıl gibi süre kazandırabilir.
  Bizim hukuk sistemimizde hiç bir şeyin garantisi yok.Davanızı takip ederseniz lehinize olabilir.

  YanıtlaSil
 81. 94 de arkadaş benim 2 sene sürende oldu 4 sene sürende

  YanıtlaSil
 82. arkadaşlar devam eden davalara taahhüt vermek konusunda farklı görüşler var..ben bir kaç hakime danıştım dün en son istanbul 16.ACM hakimi ile de görüştüm.taahhüt vermek suçu kabul anlamına gelmez..1 yıl sonra ödeyemezsen dava devam eder, cezan çıkarsa yargıtaya gidebilirsin yine dedi..görüştüğüm tüm hakimler, devam eden davalara taahhüt vermenin Yargıtay'a başvurmayı engellemeyeceği görüşünde..Bu nedenle ben devam eden davalara taahhüt veriyorum..taahhüdüme şöyle bir ibare ekledim; "kovuşturmanın devam etmesi ve suçlu bulunmam halinde savunma ve temyiz hakkımdan feragat anlamına gelmemek üzere,5941 sayılı yasanın geçici 2b maddesinde sağlanan ödeme kolaylığından faydalanmak için bu aşamada;" sonra yukardaki taahhüte devam..bu konuda kafası karışan arkadaşlara yardımcı olma amacıyla görüşümü yazdım.son 2 gün ..hepimize Allah yardımcı olsun..

  siona64

  YanıtlaSil
 83. 94 eskiden ortalama 8 ayda sonuçlanıyordu ama şimdi ifade alınmadan ceza verilemeyecek, bu sebeple süre belli olmaz.kayamen.

  YanıtlaSil
 84. sayın 89
  GEREKÇELİ KARARLAR 2-3 AY İÇİNDE KESİNLEŞİYOR . ADLİ PARA CEZASI İLE CEZALANDIRILIYORSUNUZ. VE BU ADLİ PARA CEZASINI 1 AY İÇİNDE ÖDEMEZSİNİZ HAPİS OLARAK GÜNLÜĞÜ 100TL DEN CEZA ALIYORSUNUZ. MYNATAY

  YanıtlaSil
 85. SAYIN CENK TEKİNER
  KARŞILIKSIZ ÇEK DAVALARI NORMALDE MAHKEMEYE GİDERSENİZ 1-2 DURŞMADA KESİNLEŞİYOR. FAKAT DURUŞMALARA GİTMEZSENİZ VE TEBLİGAT YAPILAMAZSA (35 E GÖRE YAPILSA BİLE) DAVANIN GEREKÇELİ KARAR YAZILMA SÜRESİ 3SENE SÜRÜYOR. MYNATAY

  YanıtlaSil
 86. İş dünyasından Başbakan`a öneri
  Bir saat süren görüşme sonrası açıklama yapan Hisarcıklıoğlu, Erdoğan’dan sonra CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi ziyaret edeceklerini söyledi. Ziyaretin ise Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu (YÖİK) süreci sonrasında başlatılan teknik bir çalışma olduğunu söyleyen Hisarcıklıoğlu, toparlanma sürecinin kuvvetlendirilmesi için gerekli gördükleri yasal mevzuat değişiklikler hakkındaki önerilerini Başbakan’a ilettiklerini kaydetti. Hisarcıklıoğlu, şöyle devam etti:

  “Birincisi Meclis’in gündeminde bekleyen 60 maddesi görüşülmüş Türk Ticaret Kanunu. İkincisi Borçlar Kanunu. Üçüncüsü Hukuk Muhakemeleri Kanunu. Dördüncüsü Ticari Sır ve Kişisel Sırlara İlişkin Düzenlemeler. Sayın Başbakana Türkiye’nin bu değişen dönemde ön plana çıkarabilmesi için gündemimize bunların alınması gerektiğini ifade ettik dedi

  YanıtlaSil
 87. ben derdimi anlatamadım heralde ben 15 ay ceza yattım bu yasadan yararlanarak çıktım şimdi alacaklılar anlaşmıyorlar ben ne yapacağım ne olur çok bunaldım neolur bi yol gösterin

  YanıtlaSil
 88. arkadaşlar selam ben bugün taah verecem ama hala nereye vermem gerektiğini anlamadım. izmirdeyim adliyede savcılığa verince yakalanmam var sorun olur mu bide davalarımın sadece esas noları var karar ve ilamat noları yok. e-devlet te yazmıyo sorun mudur

  YanıtlaSil
 89. 39

  ben şimdi izmir adliyesinden taahhüt verip geldim..bugün 22.asliye ceza nöbetçi..dilekçelerinizle buraya gidiyorrsunuz..muhabere yapıcam diyorsunuz..onlar işlemler yapıldıktan sonra başvurularınızı havale yapacaklar.önemli olan bir an önce başvurunuzu yapmanız.ilamat nosuna gerek yok.bende de yoktu.

  ayrıca hiçbir güvenlik problemi yaşamadım..ne girişte ne işlemler sırasında..

  dosyalarınız nerede ise ....asliye ceza mahkemesine gönderilmek üzere izmir nöbetçi asliye ceza mahkemesine diye başlkla taahhütnamelerinizi hazırlayın

  zeynep aslı-izmir

  YanıtlaSil
 90. 84 ve 86 yazıları için avukat ablalar bilgi verirmisiniz lütfen?

  YanıtlaSil
 91. 103 de ki arkadaşım alacaklıyla anlaşmak zorunda değilsin sen devlete tahhahüt vereceksin bu senin kanuni hakkın

  YanıtlaSil
 92. sayın turan aslan

  alacaklınızla anlaşamamanız bir engel değil..anlaşmasanızda taahhüt verip yasadan faydalanabilirsiniz.sitedeki anasayfanın sağ tarafında bulunan taahhütname örnekleri bölümündeki örneğe göre dilekçenizi hazırlayın..bulunduğunuz yerdeki adliyeye gidip,eğer dosyanız oraddaysa direk hangi asliye ceza ise oraya,şehir dışında ise nöbetçi asliye ceza mahkemesine başvurun.muhabere yapmak istediğinizi söyleyin.işleminizi yaptırın

  zeynep aslı-izmir

  YanıtlaSil
 93. sayın 84 86

  nacizane fikrimi söyleyeyim..biz dosyalarımız için ilk önce taahhütname verip bu hakkı kaçırmama yolunu seçtik.daha sonra uyarlamalara gideceğiz..taahhütname vermeniz daha sonra uyarlama yapmanız için bir engel değil..
  durumunuz ve yazdığınız gerekçeler ise uyarlama yoluna gitmek için kullananılabilecek gerekçeler..
  yine de karar sizin..ama taahhütnameler için yarın son gün..bir an önce artık bir fırsat olarak gördüğümüz bu süreci kaçırmayın

  zeynep aslı-izmir

  YanıtlaSil
 94. çek bedellerini yazmadan da taahh kabul olur mu acaba

  YanıtlaSil
 95. 103
  yeni yasadan faydalanıp çıktım diyorsun,eğer öyle ise zaten taahhütneme verdinde çıktın sende hiç bir sorun yok,alaçaklı ister anlaşsın ister anlaşmasın, sen zaten taahhüt vermişsin ödemek istiyorsan taahhüdünde yazdığın ödeme tarihinde ödemelerini yap,yani şu an sen hiç bir işlem yapmayacaksın.AASAA

  YanıtlaSil
 96. 110

  açıkçası bu durum taahhütnamenizi verdiğiniz asliye cezanın hakimine kalmış bir durum..benim çek bedellerini yazmadan kabul olan başvurularım var..ama bir kaç tanesinden bedel yazmadığı için geri döndü.siz elinizdeki bilgilerle bir an önce başvurun.önemli olan ilk başvurunuzu 1 nisandan önce yapmanız..red gelirse süre geçsede gerekli düzeltmeleri yapıp tekrar gönderebilirsiniz..

  zeynep aslı-izmir

  YanıtlaSil
 97. süper bir insansın teşekkürler

  YanıtlaSil
 98. 103

  111 de yazan AASAA nın dediği gibi taahhütname verip çıktığınız dosyanız içinse sorularınız,şu an bir işlem yapmanız tabi ki gerekmiyor..EĞER çıktıktan sonra sonuçlanan bir dosyanızdan bahsediyorsanız,süresini kaçırmadıysanız zaten temyiz hakkınız var,ama kaçtıysa ve yeni bir dosya ise bu o zaman taahhütname vermelisiniz.

  zeynep aslı -izmir

  YanıtlaSil
 99. ARKADASLAR SU BILGIYI SIZLE PAYLASMAK ISTIYORUM YARGITAYDAKI TUM CEK DAVALARI ICERIGINE BAKILMAKSIZIN YEREL MAHKEMELERE GERI GONDERILIYOR YENI YASA GEREGI BUNU YARGITAY 1O.MASA KATIBINI ARAYIP TEYIT EDEBILIRSINIZ DOLAYISIYLA YEREL MAHKEMEYE GELMESI HAKIMIN BAKMASI TEKRAR YARGITAYA DONMESI CIDDI BIR ZAMAN ALACAKTIR.BUDA ZAMANASIMI UMUDU OLAN LAR ICIN BENCE ONEMLI ANCAK YARGITAYDAKI DOSYANIZA TAHUTTE BULUNURSANIZ ZAMAN ASIMI ISLEMIYECEK ASKIYA ALINACAK 5941 YASADA ACIK TAHUT ZAMAN ASIMINI ENGELLER O YUZDEN YARGITAYDAKI DOSYASI ICIN TAHUT VERECEK OLAN 2 KERE DUSUNSUN.... HAKKI

  YanıtlaSil
 100. CNBC-E DE ÇEK YASASI DAHA AĞIRLAŞMALI DENIYO ARKADAŞLAR BUYRUN SEYREDİN....

  YanıtlaSil
 101. TAAHUT VERILDIGI ZAMAN ZAMAN ASIMI ISLEMEZ YASADA ACIK CEK DAVALARINDA ZAMAN ASIMI CEKIN YAZILDIGI TARIHTE YANI SUC TARIHINDE BASLAR SONU ISE EGER TEMMIZ EDILDI ISE YARGITAYDAN ONANMASI ILE SON BULUR .CEK DAVALRINDA ZAMAN ASIMI 7 YIL 6 AY DIR

  YanıtlaSil
 102. YARGITAYDAN DOSYA SORGULAMA BOLUMUNE GIRIP BILGILERINIZI YAZARAK DOSYANIZIN AKIBETINI OGRENEBILIRSINIZ TELEFONLA DOSYA SORMANIZI TAVSIYE ETMEM CUNKU SORDUGUNUZ DOSYAYI ONE ALABILIRLER. NULL YAZISI GORDUGUNUZ DOSYALAR DAHA HIC ISLEM GORMEDI ANLAMINA GELIR. EGER DOSYANIZA YARGITAY ESAS NOSU VERILMISSE DOSYANIZA BAKILIYOR ANLAMINA GELIR HAKKI

  YanıtlaSil
 103. BENCE YARGITAYDA DOSYASI OALNLAR TAAHUT VERMEK YERINE YENI YASAYA GORE FAYDALANACAKLARI BIR DURUM VARMI ORNEGIN ERKEN IBRAZ- VEKALETEN IMZA -MUDUR OLARAK IMZA-CEKTE SEKIL OLARAK BIR YANLISLIK V.G.KIMLIK VARMI KARALAMA VARMI GIBI YADA SIKAYETTE BULUNANIN CE KIN ARKASINDA CIROSU VARMI GIBI HAKKI

  YanıtlaSil
 104. ALLAH HEPIMIZIN YARDIMCISI OLSUN HAKKI

  YanıtlaSil
 105. Sayın arkadaşlar heskes arayıp aynı soruyu sorduğu için tekrar yazıyorum. yargıtaydaki dosyalara devam eden dosyalara taahhüt vermiyorsunuz. yargıtaydaki dosyalar yerel mahkemelere uyarlama için iade ediliyor ve mahkemenin uyarlama sonucu vermiş olduğu karar Ceza Genel Kurulunun kararına göre hüküm mahiyetinde sayıldığından temyiz edeceksiniz dolayısıyla taahhütle kazanacağınız 1 seneyi yargıtay aşaması ile 2-3 sene kazanmış olacaksınız. hiç bir ödeme yapmadan bu süreyi kazanma hakkınız varken taahhüt verilmesi isabetsiz olacaktır. devam eden doslar içinde aynı şey geçerli yine temyiz hakkınız var.
  Av. Neslihan BENLİER

  YanıtlaSil
 106. arkadaşlar bir sorunum var bilen birisi cevap verirse sevinirim icra ceza mahkemesinde adıma hakikate muhalif beyanda bulunmamak suçuna istinaden bir alacaklım dava açmış. Daha önce ödenmemiş sermayem varmı diye icra dosyasından yazı gelmişti ödenmemiş kısmını bize ödeyin diye benimde ödenmemiş sermayem olmadığı için yoktur diye cevap vermiştim. sanırım bununla alakalı bir şey ama bunun sonuçları nedir ne ceza alabilirim. ve kendimi nasıl savunmalıyım bir bilen varsa yada daha önce başına gelen varsa bilgilendirirse sevinirim.

  YanıtlaSil
 107. iki tane zaman aşımı var.(01.05.2005 tarihine kadar yazılan çekler için)Dava zaman aşımı;
  1-suç tarihinden itibaren 7 yıl 6 ay,
  2-En son mahkumiyet kararı veren yerel mahkeme'nin karar tarihinden itibaren 5 yıl.
  Hangisi lehinize ise onu kullanabilirsiniz.
  01.05.2005 ten sonraki yazılan çekler için yeni kanun geçerli olarak ;yerel mahkeme mahkumiyet kararı başlangıçlı 8 yıl suç tarihi başlangıçlı 12 yıl Hayati

  YanıtlaSil
 108. Ayrıca verilen taahhütler yerine getirilmediğinde taahhüdü ihlal suçu oluşmamaktadır. Taahhüdü ihlal suçu İcra İflas Kanununda düzenlenmiştir. Ceza mahkemeleri ile alakası yoktur. taahhüdü yerine getirmediğiniz taktirde aynı cezanız gündeme gelecektir. başka bir yaptırımı yoktur.
  Av. Neslihan BENLİER

  YanıtlaSil
 109. yeni borçlar yasasında isviçre kanunları baz alınacakmış.
  zeynep

  YanıtlaSil
 110. Arkadaşlar yani borçlar kanunun da zaman aşım süresi 20 yıla çıkıyormuş bilginiz olsun henüz tasarı yasalaşmadı.

  YanıtlaSil
 111. zeynep hanım ve cevap veren arkadaşlar hepinize sonsuz teşekkürler bazen heyacandan isim yazamıyorum ben taahüdü verdim çıktım 15 aydan sonra alacaklılar anlaşmıyor ben şimdi para cezasını devlete 1 yılın sonunda 3/1 ini mi ödeyeceğim yoksa daha öncemi ödenecek turan arslan

  YanıtlaSil
 112. sayın turan aslan

  taahhüdünüzü zaten alacaklınıza ödemek üzere verdiniz.yani devlete değil alacaklıya ödeme yapacaksınız..verdiğiniz taahhütnamede ne zaman ve hangi şartlarla ödeyeceğinizi mutlaka belirtmişsinizdir..üzerinde yazılan zamanda ve ya zamanlarda ..

  zeynep aslı-izmir

  YanıtlaSil
 113. ARKADAŞLAR 2004 DE KESİNLEŞEN BİR CEZAM VARDI DÜN ADSLİYWYW GİTTİK SAVCILIK DOSYAYI GERİ İSTEMİŞ TUTUKLAMAM KALKMIŞ SİZCE SEBEBİ NE OLABİLİŞR TAAHÜTTE FALAN BULUNMADIM ZAMAN AŞIMINA UĞRAMIŞ OLABİRMİ.... ADANALI3434

  YanıtlaSil
 114. zeynep hanım cezaevindeyken taahüdü verdik çıktık ama alacaklılar şimdi anlaşmaya yanaşmıyorlar işi hep yokuşa sürüyorlar çıldırmak üzereyim ben ne yapatım sizide çok meşgul ediyorum ama ne olur bi yol gösterin

  YanıtlaSil
 115. Arkadaşlar siteyi yeni gördüm bir sorum olacak çeklerden kesinleşmiş tutuklamalarım var ben sirket müdürüyüm ortaklıgım yok avukatımla görüştüm hem müdürlük için dilekçe verdik hemde taksitlendirme için aynı anda.Birbirini etkilermi taksitlendirme için verdigim için müdürlük için olan haklarım yok edermi.bilgilendirirseniz sevinirim
  Ankaradan Erdal

  YanıtlaSil
 116. turan bey

  taahhütnamenizi verip çıkmışsınız..artık alacaklınızla muhatap olmanıza gerek yok..taahhütnameniz üzerinde yazan ve kabul olan ödeme şeklini alacaklınız zaten kabul etmek zorunda..devlet size anlaşmadan taahhüt verip ödeme yapma şansını vermiş oldu.

  sizde verdiğiniz taahhütnamenin bir nüshası vardır.üzerinde neyi, hangi şartları ,hangi ödeme planını kabul ettiğinize dair bilgiler zaten var..siz onlara bakın..hangi günlerde ise o günlerde yapabiliyorsanız ödemenizi yapın.

  bundan sonra alacaklınızla anlaşma yapmak zorunda değilsiniz

  zeynep aslı-izmir

  YanıtlaSil
 117. arkadaşlar herkese iyi günler
  bu yeni çek yasasına göre taahhüt verme süresi 1 nisanda doluyor. bende taahüt vermiyorum dosya yargıtayda olduğu için. aklıma şu takıldı . bu süreyi geçirsem bile alacaklıyla taksitli ödemeler halinde anlaşırsam (atıyorum temmuzda benle anlaştılar) taahhüt süresi geçtiği için kabul etmezlermi bu taahüt alacaklıyla mı yoksa devletletmi ? alacaklıyla ne zaman anlaşırsam anlaşayım kabul oluyomu yoksa alacaklı borcu ödemiştir diye davayı geri almak zorundamı bu konuda beni bilgilendirirsen sevinirim.

  YanıtlaSil
 118. ERDAL BEY ŞİRKETTE ORTAKLIĞINIZ YOKSA BERAAT EDERSİNİZ. BERAAT ETTİKTEN SONRA TAAHHÜDÜN BİR ANLAMI KALMAZ.KANAATİM TAAHHÜT VERSENİZ BİLE
  YENİ YASADAN LEHE OLAN HÜKÜMLER ÖNCELİKLİDİR. AVUKATINIZ İŞİ SAĞLAMA BAĞLAMAK AÇISINDAN TAAHHÜTTE VERMİŞ. KAYAMEN

  YanıtlaSil
 119. İnegöl 1. ACM şirket vekaletiyle imzaladığım
  çekte kesinleşmiş dosyamda,(2004) yılına ait yeniden yargılamayı kabul ederek infazı durdurdu.
  Hukuktan yana tarafsız tüm hakimlere sonsuz teşekürler. KAYAMEN

  YanıtlaSil
 120. ARKADAŞLAR ŞİMDİ ALT YAZI GEÇTİLER BLOOMBERG DE
  RIFAT HİSARCIKLI OĞLU YENİ ANAYASA PAKETİNDE KARŞILIKSIZ ÇEKTE HAPİS KALKACAK.. SİSTEM DAHA ŞEFFAF BİR HALE GELECEK... DEDİ....BİLGİLERİNİZE...

  YanıtlaSil
 121. 136 haber doğru , bakalım altından ne çıkacak.

  YanıtlaSil
 122. Kanunun çıkışı 1927'dir. Bugün hukukun ucuz ve hızlı işleyebilmesi, öteki taraftan Erzurum'daki bir mahkeme ile Trabzon'daki bir mahkemenin aynı konuda farklı sonuçlar vermesi, maalesef kafamızda karışıklar oldu. Bunu giderecek bir yasa tasarısı... Dördüncüsü de Ticari Sır ve Kişisel Sırlar Kanunu ki şeffaflık düzeyinde eğer karşılıksız çekin hapis cezasının kaldırılması söz konusu ise özellikle sanayi alemine, özellikle firmalar hakkındaki protesto olan senetler, karşılıksız çekler ne kadar etkisinin olduğunu...

  Açık ve şeffaflık getirecek bir düzenleme içeren bu dört tane yapısal meselenin Meclis'in gündemine gelmesini talep ettik.''

  -''SİYASETÇİLERDEN 'KATKI SAĞLARIZ' YAKLAŞIMI GÖRDÜK''-

  Burada büyük bir anlayış gördüklerini, bundan da çok büyük bir mutluluk duyduklarını belirten Hisarcıklıoğlu, şöyle devam etti:

  YanıtlaSil
 123. http://www.ekotrent.com/haber/20100330/Is-verenler-issizlik-icin-toplandilar.php?ref=f5haber.com

  YanıtlaSil
 124. HISARCIKLIOGLU...
  Borçlar Kanunu ki bu da Meclisimizde mutabakat içerisinde hazırlanmış, Medeni Kanundan sonra en önemli kanun olan Borçlar Kanunu'nun da gündeme gelerek, borçlar ve alacaklar konusunda bugünün anlayışına göre düzenleyen bir yasa tasarısı ki bu da 80 yıl önce çıkmış. Üçüncüsü, Hukuk Muhakemeleri Usulü Kanunu. Kanunun çıkışı 1927'dir. Bugün hukukun ucuz ve hızlı işleyebilmesi, öteki taraftan Erzurum'daki bir mahkeme ile Trabzon'daki bir mahkemenin aynı konuda farklı sonuçlar vermesi, maalesef kafamızda karışıklar oldu. Bunu giderecek bir yasa tasarısı... Dördüncüsü de Ticari Sır ve Kişisel Sırlar Kanunu ki şeffaflık düzeyinde eğer karşılıksız çekin hapis cezasının kaldırılması söz konusu ise özellikle sanayi alemine, özellikle firmalar hakkındaki protesto olan senetler, karşılıksız çekler ne kadar etkisinin olduğunu...

  Açık ve şeffaflık getirecek bir düzenleme içeren bu dört tane yapısal meselenin Meclis'in gündemine gelmesini talep ettik.''

  YanıtlaSil
 125. Öncelikle Rahmi Ofluoğlu ve Cüneyt Bey'e bu hareketin kurucuları olduğu için çok teşekkür ederim .
  Dün sabah 9.00 civarı evden çıktım taahhütnamelerimi vereyim hakkımdaki tutuklama yakalamalar birazda olsa kalksın işime gücüme bakayım derdi var bende, hala sektörüm elektrik aydınlatma malzemeleri satıyorum aynı zamanda ufak bir yemek hanede toplu yemek satışı yapıyorum neden çocuğuma bakmak ailemi kimseye muhtaç etmemek ve borçlarımı ödeyecek güce tekrar sahip olmak için peki bunları başarabiliyor muyum bu soruyu ben cevaplarsam eğer sadece hayatımı idame ettirebiliyorum pek fazla iş yapamıyorum insanları ziyaret edemiyorum bulunduğum ilçeden dışarı çıkamıyorum çünkü yer gök polis olmuş o polis kıyafetlerini çıkarın asker kıyafeti giydirin alın size darbe tabii ki polis görevini yapacak gerçek suçluları yakalamak için çalışacak katili hırsızı kaçakçıyı benimde limited şirketim vardı iyi ciro yapıyordum işim gücüm yerinde idi bana verilen çek karşılıksız çıkınca yardımda bulamayınca ve tecrübesizlikten dolayı o dönemden sonra çeklerimi ödemekte zorlanmaya başladım ve sonra sonra ödeyemedik biraz önce bahsettiğim suçlularla aynı yere hapishaneye bile girdim ben çıktım kardeşim girdi ailemi dağılmasın diye 2 senedir annem babam dahil onlar yaşlı insanlar onlarda ben bakıyorum babam simit satıyor kardeşim cezaevinden çıktıktan sonra ona bir haller oldu artık berduş serseri bir hayatı var 18 aylık bir oğlum var bahtı güzel olur inşallah ailemle beraber cinayet zanlısı gibi terör örgütü üyesi gibi yaşıyorum kaçak ve bir daha cezaevine girmek istemiyorum ,ben içeride iken onları düşündükçe çıldırıyorum. Gelelim bu sabaha tanıdık bir avukata gittim dosya başı 270 lira alırım dedi hakkımda açılmış 20 tane dosya var icra dosyalarını çıkarsak geriye 9 tane karşılıksız çek keşide etmek suçu kalıyor 9×270 3000lira gibi bir para sadece taahhütnameleri vermek için olmaz dedim çıktım en yakın adliyeye gittim 9 tane dosya farklı adliyelerde korkuyorum ki adliyelere giderken yada adliyenin kapısından girerken gbt yaparlarda tutuklanırım diye çünkü vergi borcumdan dolayı hakkımda 1 ay hapis cezası var onu kaldırmam için 2500 lira lazım 15 gün süre istedim vergi dairesinden olur dediler parayı getir hakkındaki tutuklamayı düşürmek için sana bir evrak vereceğiz düşümünü gider yaparsın diye yani yakalanmadan tüm taahhütnameleri tek adliyeden vermek için gittim en yakın adliyeye Allah’tan ordada bir tanıdık buldum ve derdimi anlatım beni müracaat savcısının odasına götürdü savcı bey yoktu katibine derdimizi anlatık oda uyaptan baktı ve benim vergi dairesinden tutuklamam olduğunu gördü ve bana burayı hemen terk etmemi iyiki savcı beyin orda olmadığını yoksa tutuklanacağımı ve bu işleri bir avukata vermemi söyledi .Ve ben tekrar anlaşamadığım o tanıdık avukata gittim ona 5000lira teminat seneti verdim istediği 3000 lirayı kabul ettim 2-3 taksit ile ödedikten sonra seneti geri verecekmiş şekilde anlaştık vekaletname çıkardım ve verdim .ŞİMDİ SORUYORUM BU MUDUR ADALET getirilen düzenlemede tahüttname bile vermek bu kadar zor ise adliyelerin birbirinden haberi yok iken biri başka karar veriyor bir dahada başka yemin ediyorum aynı adliyenin 3 ve 7 asliye ceza mahkemesi bu düzenlemeyi bile farklı uyguluyor .Aslında yazılacak konuşulacak o kadar çok şey varki yinede lafın sonu ALLAH bize yardım etsin tüm borçluları korusun.Eğer bu senede bole giderse uzun zamandır düşündüğm şeyi gerçekleştireceğim çünkü bir şeyleri halledemiyorsam karımı cocuğumu alıp gezmeye götüremiyorsam bir parka bile hiçbir şeyin anlamı yok ARTIK. Umut İNCEGÜL5372107408

  YanıtlaSil
 126. DOĞRUMU BU 136 EMİNSİN DEĞİLMİ

  YanıtlaSil
 127. arkadaşlar akp'yi mail bombordımanına tutalım nede olsa bu yasa refarandua gidecek bizde baskı kuralım siz bunu koyun bizde destekleyelim gibisinden birisi öncü olsun şu iş nerdesin cüneyt bey nerdesin myway sami kal barışcı mersin ismini sayamadıklarım ortak bir karar alalım acilen

  YanıtlaSil
 128. ark mahkemelerim telefonlarını nereden bulacam 22 tane dava acılmış hepsi baska mahkemede

  YanıtlaSil
 129. 143

  internetten mahkemelerin olduğu adliyeleri bul..iletişim bilgilerindeki telefonlardan adliye santralını ara..istediğin asliye cezaları bağlarlar..

  zeynep aslı-izmir

  YanıtlaSil
 130. BAKIN BENDE SİZİN GİBİYİM...ADLİYEYE GİTTİM.. DİREK SAVCIYA ÇIKTIM...NEDEN TAAHHÜT VERMİYORSUN DEDİ...BENDE AYNEN ŞÖYLE DEDİM... EFENDİM BEN DAHA ÖNCE ÇEK İMZALADIM TAKIR TAKIR ÖDERKEN YANLIŞ POLİTİKALAR VE PİYASALARIN KÖTÜ GİDİŞ HATTINDAN SOLAYI ÖDEYEMEDİM.. BU BENİM ÇOK ÜZÜCÜ BİR DURUM OLMUŞTUR... BEN 2001 KRİZİNDE DE ESNAFTIM 2008 DE.. BEN 2001 KRİZİNDE BU KADAR ETKİLENMEDİMM...2008 BENİ YIKTI EFENDİM DEDİM.. BEN BİR DAHA ÖDEYEMEYECEGİM BİR KAGIDIN ALTINA ASLA İMZA ATMAM EFENDİM DEDİM.. SONUÇU İSTERSE ÖLÜM OLSUN...SAVCI HOŞ KARŞILADI SAGOLSUN.. DÜŞÜNMEM İÇİN BANA FIRSAT VERDİ... HALEN VERMEYİ DÜŞÜNMÜYORUM TAAHHÜT... HANGİ PİYASADA MEVCUT BORCUMU 3 KATI NASIL ÖDEYECEM... BUNUN KREDİSİ VAR BANKASI VAR SENEDİ VAR ELDEN PARALARIM VAR.. HANGİ BİRİNE YETİŞTİRECEM... BU OLAY GÜVEN ORTAMIDIR.. ALACAKLIMDA BANA GÜVENECEK SON BİR KEZ DAHA BORÇ NASIL ÖDENİYORMUŞ GÖRECEK... GÜVENMEZSE ANA PARASINI EN SON ALACAK.. KİM HAKKIMDA NE KARAR ÇIKARTMIŞSA CEKTEN GERİYE ALACAK BANA GÜVENECEK BENDE ÇALIŞIP ÖDEYECEM.. BUNU ÖTESİ YOK..

  HABERE GELİNCE AKP DEN DEĞERLİ BİR BÜYÜGÜMÜZLE KONUŞTUM... BU KONUYU 1 SAAT ÖNCE ....RİFAT HİSARCIKLI HABERİNİ İLK BEN DYURMUŞTUM SİTEDE YİNE BİR İLKE İMZA ATAYIM BARİ...

  DİREK RECEP TAYİP ERDEGAN AGZINDAN ÇIKAN BİR KELİME... BU PAKET HERKESİ KAPSIYOR... KİMİN NE SORUNU VARSA BU YASA ÇÖZECEK...HER KES ÖZGÜRLÜĞÜNE KAVUŞAÇAK...

  BEN ÇEKTE HAPİS CEZASININ KALKACAGINA İNANIYORUM ARKADAŞLAR.. SAYGILAR...

  YanıtlaSil
 131. 144 OCEAN BLUE sitede son günlerde esen siyasi yazı yazmama ricasına uyup kaç gündür yazmıyordum ama senin önerine karşılık yine yazmak zorunda kaldım.akepe li vekilleri gelecekte olası bir yüce divan yargılamasından kurtarmak için yapılan anayasaya ne destek veririm ne mail atarım,yargıyıda ele geçirdilermi geriye ne kalacak memleketimden söyle bana.Dünyada eşi benzeri olmayan ilkel çek yasasından dolayı yaşadığım kabir azabı günleri ben unutmadım ailemde çoluk çocuğumda unutmayacak.Anayasaya neden dokunulmazlıkların kaldırılmasını koymuyorlar,nerede bunların dürüstlükleri.Böyle bir anayasa referanduma gidersede tüm ailem çevrem 7 ceddim sülalem etrafımda kim varsa hayır oyu atması için canla başla çalışacağım.Şahsi çıkarlarımdan önce canım kadar sevdiğim vatan ve Sevgili ATAMA daha ilkokulda verdiğim söz gelir.İnsan sözünde durur.

  YanıtlaSil
 132. tskler zeynep hanım

  YanıtlaSil
 133. http://www.ekotrent.com/haber/20100330/Is-verenler-issizlik-icin-toplandilar.php?ref=f5haber.com

  lütfen yukarudaki habere yorum yazalım..karşılıksız çekle ilgili hapis cezası KALKSIN.. AASAA

  YanıtlaSil
 134. Teşekkürler Aa çok güzel ifade etmişsin, fikirlerinin tamamına katılıyorum.

  YanıtlaSil
 135. selam arkadaşlar.emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.AİHM ne müracaat varmı yosa etmemiz gerekmiyormu?bilgisi olan lütfen aydınlatırmısınız

  YanıtlaSil
 136. tam köşeye sıkışmışız.nüfus cüzdanı bile değiştiremiyoruz.adrese dayalı kayıt sisteminde ikametimiz yok çünkü.kaydolabilmek hem zor hem tehlikeli.hastanelerde kabul etmezmiş,adres olmadığı için.bu durumda naıl çalışacağız.denizlili

  YanıtlaSil
 137. AK Parti'nin Anayasa'nın Bazı Maddelerinde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi, TBMM Başkanlığı'na sunuldu. AK Parti tarafından hazırlanan kanun teklifinde 3'ü geçici olmak üzere toplam 29 madde bulunuyor.

  Teklifte, Anayasa'nın 10, 20, 23, 41, 51, 53, 54, 69, 74, 84, 94, 125, 128, 129, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 156, 159. ve 166. maddelerinde değişiklik öngörülüyor. Teklifle, geçici 15. madde yürürlükten kaldırılması da yer alıyor.

  YanıtlaSil
 138. Arkadaşlar boşuna sevinmeyi,Hisarcıklıoğşlu sizi de kandırmiş anlaşılan.Çeke hapis cezası zaten yok neden anlamak istemiyorsunuz.Dolambaçlı yoldan ADLİ para cezası hüllesi ile insanları içeri tıkıyorlar.Örneğin,Anayasada çeke hapis cezası kaldırıldı,bundanböyle çek yazana hapis yok diye net ve açık bir hüküm bile koysalar,ADLİ PARA cezası yine var olacak.Anlaşılmayan nokta bu zaten.Ha Ali Veli ha Veli Ali...zaten onların yapmak istedikleri de bu insanları uyutmak,çekte biz hapis cezasını kaldırdık,içeri girenler kimbilir neden girdiler,dolandırılıktan mı acaba v.s gibi soruları insanların kafasında oluşturarak konuyu başka yöne çekmek.Adli Pra cezasını yapıştırıp içeri göndermek.Ama siz vatandaşa neden içerde olduğunuzu anlatamazsınız.Vatandaş derki kardeşim çeke hapis cezası yok ki kimbilir kimi dolandırdı da attılar içeriye diye düşünür.İşte yapılmak istenen budur.Boşuna heveslenmeyin zaten çeke hapis cezası yo kiiiii.

  YanıtlaSil
 139. kayamen bilgilerin için teşekkür ederim
  erdal

  YanıtlaSil
 140. OCEON BLUE
  BİR ÇOK KONUDA SANA KATILMAMA RAĞMEN BU KONUDA KATILMAM MÜMKÜN DEĞİL,ANAYASA PAKETİNİN İÇİNDE ÇEK HAPİSİ DİYE BİR ŞEY OLMASI MÜMKÜN DEĞİL.
  ÇÜNKÜ BSAİT BİR YASA İLE KALKMASI GEREKİYOR(TAM ALDATMA VE KANDIRMA PARTİSİ CAMBAZLIĞI)

  ANAYASA PAKETİNİN İÇİNDE VATAN,MİLLET,DEVLET V.S HİÇ KİMSENİN HAYRINA BİR DURUM YOK,SADECE KENDİLERİNİ YÜCE DİVANDAN KURTARMAK,MAHKEMELERE KENDİ YANDAŞLARINI ATAYACAKLAR,DİŞ GEÇİREMEDİĞİ ORDU VE YARGI VARDI ONLARI TESLİM ALMAK VE ÖZLEDİKLERİ REJİME ADIM ATMAK,HANİ SEÇİM YASASI,HANİ DOKUNULMAZLIKLAR,

  YENİ ANAYASA PAKETİ İŞSİZLERE İŞ,AÇ OLANLARA AŞ MI VERECEK

  608 ADET YOLSUZLUK,KALPAZANLIK,SAHTECİLİK,HORTUNCULUK VB.DOSYALARININ HESAPLARINI VERMEMEK ADINA BİRİLERİNİN PAKETE EVET DEMELERİNİN HESAPLARINI ÇOK İYİ YAPMAK DURUMUNDALAR,BİZİ AKP ZİLLETLERİ AFFETSE BİLE EVLATLARIMIZ,TORUNLKARIMIZ AFFETMEZ.

  8 YILDIR İKTİDARDA OLANLAR MİLLETİN ESAS GÜNDEMİNDEN BAŞKA NE VARSA ONLARLA MEŞGULLER.

  KARTAL YENİÇAĞ

  YanıtlaSil
 141. HİSARCIKLIOĞLUNUN HABERİNE HİÇMİ HİÇ İTİBAR ETMİYORUM.

  İKTİDARIN YANDAŞLARININ SÖZLERİNİN BİR KURUŞLUK DEĞERİ YOKTUR,TAMAMEN ÇIKARLARININ VE MENFAATLERİNİN GEREKTİRDİĞİ SÖYLEMLERDİR.DAHA DÜN CEZANIN DEVAM ETMESİ TARAFTARI O MALUM KİŞLİ DEĞİLMİYDİ
  ŞİMDİDE KÜÇÜCÜK BEDYNİ İLE İNSANLARIN AKLINI ÇELİP AKP DENİLEN ZİLLETLERE EVET OYU ÇALIŞMALARINA SOYUNMUŞLAR BELLİKİ

  KARTAL YENİÇAĞ

  YanıtlaSil
 142. SAYIN Aa YAZDIKLARININ TAMAMINA KATILIYORUM

  ONLARIN AMACI ÜLKEYİ ELE GEÇİRMEK VE İYİCE ZIRHA BÜRÜNÜP ARENADA SİLAHSIZ KORUNMASIZ VATANDAŞI KAHKAHALARLA HANÇERLEMEK.BEN BUNLAR KADAR ACIMASIZ KAYIRMACI VE YÜZSÜZ ADAMLAR GÖRMEDİM.OYUNA GELMEYELİM BIRAKIN HAPİSİ ÖLECEĞİMİ BİLSEM DESTEKLEMEM BUNLARI.

  SAYGILARIMLA.

  YanıtlaSil
 143. arkadaşlar en fazla yatar kaç yıl eskiden 3 tü galiba dimi eski yasaya göre?

  YanıtlaSil
 144. sevgili Aa yine bir ilke imz attın bizleri sevinirdin'de bunların ağızların çkanların hangisine inanacaksın ben bunların ağzına biber süreyim

  YanıtlaSil
 145. 146 yazan isimsiz arkadaşım,sen sanırım bu siteyi yeni takip etmeye başladın yada gündemi yeni takip ediyorsun.Bilirmisin yalan ne tatlı şeydir.Yalanı ağzına alan bir daha çıkaramaz o kadar tatlıdırki.Adı yalancıya çıkan artık doğruyu söylesede kimseyi inandıramaz.Sen hala inanıyormusun bu yalanlara.akepeli kaç milletvekili çek olayı bitti dedi biliyormusun geçen sene.Bunların yalana borçlu oldukları saadet gerçek saadet değil yolun sonu göründü artık bunlara. körüne inanıyorsunuz madem inanın diyecek bir şeyim yok ama tescilli yalancıların yalanını burada yazmaya hakkınız yok.Uymayın yapmayın.Yalancılardan medet beklemeyin hala.Dünya ülkelerinin vatandaşlarına 17 - 18 YY da tanıdığı haklarınızı yalvararak isterseniz bunlardan bunlarda kendilerini bişi sanır.Özgürlük benim hakkım ve istiyorum bunu öyle taahhüd vs.şartı olmadan hemde.Bankaları zengin ettiler dünyada en karlı bankalar ülkemizdekiler oldu.Şimdi avukatları zengin ediyorlar.Sitede bulunan avukatlarımız yok hayır desin ya bu yazdığıma.Sen hala değerli büyüğünden medet bekle.O değerli büyüğün bu milletin vekiliyse çıksın kendi söylesin bunu korkusu kimden.Yada yeni anayasa taslağında çek için ne var hadi sen göster deki bu var.Bulmuşsunuz bir bilgisayar klavye oturmuşunuz başına yazın durun bakalım.O demiş bu demiş.Yazık yaa.

  YanıtlaSil
 146. Böylesine herşeyin birbirine karıştığı bir zaman diliminde,böylesine mertçe düşüncelerinizi paylaştığınız için gönül dolusu selamlarımı iletmek isterim.Ben de sizin gibi ekonomik krizin etkisiyle işleri bozulan ve daha da kötüsü dövizli kredi kullanan bir vatandaşım.2008 den beri milletimiz çok zor günler yaşıyor,sanki yasalar tuzak kurmuş bizler de bu tuzağın ortasındayız sadece ekonomik değil her alanda bir kuşatmanın eşiğindeyiz bu tuzakların sonu yok gibi görünüyor ancak tarihin altın sayfasından gelen apaydınlık bir asker var ki muhteşem sesiyle haykırıyor:Hiç kimse kalmasa bile bayrağımı Ankara nın tepesine dikip son damla kanımı verinceye kadar çarpışacağım diyen Anlı ve Şanlı Büyük ATAMızın büyük inancı İşte böyle bir ahval içinde her daim onun inancını yüreğimizde taşıyarak galip geleceğimizi,bu uğurda çektiğimiz sıkıntıların da çocuklarımızın önünü açacağını onlara bela gelmesin bize gelsin diyerek onlar için bu mücadeleyi sürdürmemizi ,yüreği kanayan artık çektiği sıkıntılara katlanamayacak duruma gelen arkadaşlarımıza yalnız değiliz hepimiz aynı gemideyiz ya beraber batarız ya da çıkarız diyerek herkese gönül dolusu selamlarımı iletmek isterim.
  hulya

  YanıtlaSil
 147. Arkadaşlar karşılıksız çeklerin banka güvence bedellerini istemenin yasal bir süresi varmı?

  YanıtlaSil
 148. 125
  zaman aşımı 20 yıl olursa zaten borçlu kimsenin kalmayacağını sanıyorum.

  YanıtlaSil
 149. Barışçı-Mersin30 Mart 2010 19:33

  Değerli Arkadaşlar; herkese hayırlı akşamlar diyerek bu akşamki, yorumlarıma başlamak istiyorum. Zannederimki; son bir haftadır, sitemizde olumsuz bir hava esmekte. Bu olumsuz havayı; nispetende olsa, yumuşatabilmek için, hepinizin müsadesiyle; birkaç cümlede olsa yazmak istiyorum. Değerli Arkadaşlar; 30.01.2009 tarihinde, sitemizi keşfedip, siz değerli arkadaşlarımla, tanıştıktan sonra; aylardır, bende sizler gibi, eksiğimle birlikte bu haklı davamız için mücadele edenlerdenim. İnanınki; o tarihe kadar başımdan geçen bin bir türlü hallerden dolayı, kendi kendimi bırakmış ve gitmekle gelmek arasındaki bir çizgideydim. İşte o sıralar; sitemizi keşfedip, sizlerle tanıştıktan sonra, sizlerden aldığım güçle, yeniden mücadele azmi kazandım. Değerli Arkadaşlarım; durum böyle iken, birbirimize sitemimiz nedendir? Birbirimize çatmakla ve çatışmakla; birbirimize ve haklı olduğumuz davamıza, zarar vermekten başka elimize ne geçebilirki? Şu anda; isim belirtmenin ve taraf olmanında pek bir anlamı yok ama, birbirleriyle çatışan arkadaşlarımın; bu haklı davamızda, ne büyük; emek, çalışma ve katılımları olmuştur. Bizler; bu yapılanları, nasıl inkar edebilirizki? Değerli Hocam (Pirimiz) Cüneyt Arkadaşımıza gelince; hepinizin huzurunda, ilk önce onun gözlerinden öpüyor, kendisini; kucaklıyor ve önünde saygıyla eğiliyorum. Ancak; demek ki, kendisini herbirimiz çok yormuşuz ve bunaltmışızki, kendince karar alıp; aramızdan ayrılmaya karar vermiş. Kararına saygı duymakla birlikte; aramızdan hiçmi hiç, ayrılmasını istemediğimi belirtmek istiyor ve kendisine diyorumki; DEĞERLİ CÜNEYT HOCAM (PİRİMİZ), KARDEŞİMİZ, YOLDAŞIMIZ; BİZLERE ÇOK EMEĞİ GEÇEN DEĞERLİ İNSAN, SABRINA HAYRAN OLDUĞUM KİŞİ; GEL BİRAZ DAHA SABRINI ZORLA, BİZLERDEN AYRILMA; BİRÇOK ARKADAŞIMIZIN HALEN, HER ANLAM VE MANADA SANA İHTİYAÇLARI OLDUĞUNU UNUTMA. KENDİ ADIMA VE BU SİTEDE; SENİN, EMEK VE ÇALIŞMALARINI TAKDİR EDEN ARKADAŞLARIMIZ ADINA, SENDEN RİCA EDİYORUM; ARAMIZDA KALMAYA, DEVAM ETMEN İÇİN. Değerli arkadaşlarım; başkaca ne yazayım bilemiyorum. 01.Nisan.2010 Tarihinden sonra; Allah'ın izni ve hepinizin değerli katılımlarınızla, İnşaallah; bu haklı davamızda, mücadeleye devam etmek umuduyla. Tüm emeği geçenlere ve tüm katılımcılara; saygı ve hürmetlerimle.

  YanıtlaSil
 150. 152 ye cvp yokmu?yada acaba bilgisi olan yokmu?

  YanıtlaSil
 151. 152

  Cüneyt Bey geçen hafta bu konuyla ilgili Av.Sibel Sevinç hanımın pilot dosyalar oluşturduğunu yazmıştı.Sanırım hazır olduklarında bizleri bilgilendireceklerdir.

  YanıtlaSil
 152. sn av. neslihan hanıma, telefonda verdiği vevaplar için teşekkür ederim...

  YanıtlaSil
 153. Arkadaşlar,

  Elektrik,Telefon yada Doğalgaz faturası kendi üzerime olursa , alacaklılar buradan adresimi bulup eve hacze gelebilirler mi? Avukatlar bu yönde araştırma yapıyorlar mı?
  Yardımcı olursanız çok sevinirim

  Saygılarımla

  YanıtlaSil
 154. Arkadaşlar Rifat hisarcıklıya bende güvenmiyorum çek kanunu çıkmadan önceki beyanlarını unutmadık o yaştan sonrada başına çok büyük bir felaket gelmedende kafası değişmez bu günkü yönetimin ve üyelerinin çoğunun haktan,halktan yana değil paradan ve para sahibinden yana olduklarınıda biliyoruz Amerikayıda baştan keşfetmeye gerek yok o halde Başbakanımız kendi ağzıyla adli para cezasının kalkacağını çeklerin karşılıksız olmasından dolayı hiç bir şekilde hapis cezası verilmiyeceğini söyler ise BİLE İNANMAK ÇOK ZOR ALLAH TAN HAYIRLISINI DİLİYELİM HER GÜN HER SAAT HER DAKİKA HER SANİYE BU Değerli büyüklerimizin kalbine merhamet vermesini onlara doğru yolu göstermesini kimsenin hayatıyla oynamamasını şu üç günlük dünyada bugün var olduklarını yarın GERÇEK İKTİDARLA KARŞILAŞTIKLARINDA HUZURA AH LARLA DEĞİL HAYIR DUALARIYLA ÇIKMALARI İÇİN DUA EDELİM NE DE OLSA ONLARDA İNSAN,,,,,,,,,,,,izer

  YanıtlaSil
 155. arkadaşlar yazılanlar ve olan bitenden hepimiz bir ders çıkarmalıyız bir çok savaş vardır cephede kazanılıp masada kaybedilen gelin cephede başardığımız savaşı masada kaybetmiyelim lütfen herkes sağduyulu ve olum lu olsun mücadeleye devam

  YanıtlaSil
 156. CÜNEYT KARDEŞ BİZLER YARALIYIZ BİZİ YETİM BIRAKMA
  SENSİZ BU SİTE YETİM KALIR

  YanıtlaSil
 157. Daha öncede yazmıştım bir bilen yada başına gelen varsa lütfen cevap verebilirmi.uyapan gordum icra ceza mahkemesinde adıma hakikate muhalif beyanda bulunmamak suçuna istinaden bir alacaklım dava açmış. Daha önce ödenmemiş sermayem varmı diye icra dosyasından yazı gelmişti ödenmemiş kısmını bize ödeyin diye benimde ödenmemiş sermayem olmadığı için yoktur diye cevap vermiştim. sanırım bununla alakalı bir şey ama bunun sonuçları nedir ne ceza alabilirim. ve kendimi nasıl savunmalıyım bir bilen varsa yada daha önce başına gelen varsa bilgilendirirse sevinirim

  YanıtlaSil
 158. SN. Barışçı Mersin kişilikli,edebi ve yapıcı yazılarınız için teşekkürler.
  Hepimizin muhakak ki siyasi bir düşüncesi vardır. Sağ veya Sol . Bu konularda da tartışmak gerekir,fikir beyan etmek gerekir. Ama bu sitede olmamalı.Bu sitenin kuruluş amacı ve şekli belli. Bizim yapmamız gereken sağa veya sola bulaşmaktan ziyade birlikteliği elden bırakmamak ve sonuna kadar bu mücadelemizi sürdürmektir. Biz bu sitede sadece Çek mağduruyuz. Sadece bu sitede bunu paylaşmamız gerekir diye düşünüyorum.Sevgili kardeşimiz,arkadaşımız Sn. Cüneyt beyin hep yanımızda olduğuna eminim ve olması gerekir ve olacaktır düşüncesindeyim. Özgürlük için el ele.Bütün güzellikler güzel birlikteliklerle olur. AYHAN.

  YanıtlaSil
 159. 169 da yazan arkadaşım,yazdığın tüm kurumlardan sana ulaşmaya çalışacaklardır ama en önemlisini unutmuşunTürk telekom telefon olayı en çok başvurdukları ilk akıllarına gelen yol haberin olsun.Ama bu aralar memlekette işler pek yolunda gitmediğinden icra dairelerinden sıra alırlarken bile 40 güne kadar uzayan tarihlerde sıra almaya başladılar.memlekette icra haciz kabusu karabulutları geziyor.Hergün kaç borç intiharı oluyor biliyormusun.ülkemde 6,5 milyon abonenin elektiği kesik bir abone 4 kişilik aile desek 25 milyon insan ortaçağ karanlığına gömülmüş.66,000 kişi elektrik borcundan dolayı adliyelik olmuş mahkemelerde.Kredi kartı borçlularını söylemeye gerek varmı.Çiftçi lerin borçları gerek varmı bunları yazmaya.Ziraat bankası tarihinin rekorunu karını yapmış haberin varmı.İşsizlik boyutlarından bahsetmeye gerek varmı?Yeddi emin depolarında yer kalmamış eşyalar üst üste biliyormusun bunu.Tv ler bilgisayarlar,ne ararsan var.Ama milletimizin onurlu insanlarımızın bir huyu var ağlayanın malı gülene yar olmaz kimse içimizden gidipte hacizden ucuz mal kapatalım diye düşünmez bile.O işi meslek edinmiş ruhsuzlar var elbette.Onun aklına gelmez hacizden alacağı bilgisayar masasında hangi çocuğun göz yaşı var.onlara sorsan kiminin nasibi ağlamak kiminin gülmek der geçerler.YAda işini bilmeyen esnaf olur çıkar ağlayanın adı gazetelere bu ülkenin başbakanı tarafından.Ama halkını tüketen hükümetlerin kendileride tükenir.İşte geldiğimiz nokta budur.Bırak bulsunlar yemek masamızıda alsınlar.Tv mizi alsınlar,bilgisayarıda iletişimimizi koparsınlar.elektriğimizide kessinler.Dünyaya örnek bir ülke olalım afganistan uygarlık seviyesinde bir üstümüzde olsun.Evet bu gemi o rotaya doğru hızla ilerliyor.Hadi rastgele.

  YanıtlaSil
 160. Sayın 162 karşılıksız çeklerin güvencesi dediğiniz miktarın banka tarafından ödenme süresi 6 ay dense bile yargıtay içtihat kararı ile 10 yıldır.

  YanıtlaSil
 161. Sayın 152, AİHM ye müracaat için iç hukuk yollarının tamamıyla kapanması gereklidir.Önümüzdeki bir kaç ay içinde böyle bir başvuruda bulunacağız.Sn Av Sibel hanımında bu konuda bir çalışması mevcut.

  YanıtlaSil
 162. sayın 162 ,

  Bankanın keşideciye çek karnesi vermekle, banka ile keşideci arasında banka yükümlülüğüne ilişkin olarak gayrıkabil rucü niteliğinde olan bir kredi ilişkisi doğmaktadır. Bankanın bu yükümlülüğü kanundan doğan bir borç niteliğinde olduğunda Borçlar Kanunu md 125 gereğince, 10 yıllık zamanaşımına tabidir.

  Yargıtay’ın emsal içtihadında (Y.19.H.D.,2004/9172 E., 2005/2222 K.) kanuni garanti miktarının çekin ibrazı anında istenmemiş olmasının daha sonra istenmeyeceği anlamına gelmeyeceği, dolayısıyla çekin arkasına muhatap tarafından “karşılıksızlık nedeniyle ödenmediği” olgusunun yazılıp çek aslının hamile iade edilmesinden sonra da hamil tarafından Çek K. md 10 hükmüne dayanarak muhataptan ödemekle yükümlü olduğu miktarın istenebileceği görüşü benimsenmiştir.

  YanıtlaSil
 163. arkadaşlar bir sorum olacak
  6 ay önce babamı kaybettim.Emekli sandığından benim bilgilerimi isteyen evrak gelmiş.bana maaş bağlansa borçlarımdan dolayı haciz olurmu.
  Teşekkürler

  YanıtlaSil
 164. 3237 Sayılı T.C.K (01.05.2005 tarihinden sonra karşılıksız çek suçları için)

  Dava zamanaşımı

  T.C.K MADDE 66. - (1) Kanunda başka türlü yazılmış olan hâller dışında kamu davası;

  e) Beş yıldan fazla olmamak üzere hapis veya adlî para cezasını gerektiren suçlarda sekiz yıl,

  Geçmesiyle düşer.


  (6) Zamanaşımı, tamamlanmış suçlarda suçun işlendiği günden, teşebbüs hâlinde kalan suçlarda son hareketin yapıldığı günden, kesintisiz suçlarda kesintinin gerçekleştiği ve zincirleme suçlarda son suçun işlendiği günden, çocuklara karşı üstsoy veya bunlar üzerinde hüküm ve nüfuzu olan kimseler tarafından işlenen suçlarda çocuğun onsekiz yaşını bitirdiği günden itibaren işlemeye başlar.
  Serdar

  YanıtlaSil
 165. Sayın ekm2510 vermiş olduğun cevaplar için teşekkür ederim.Banka güvence bedellerini ödemesem cezası ne olur?2x470=940 b0rcum var fakat ödeyemiyorum.Bankada sıkıştırıyor ne yapmamı tavsiye edersiniz?

  YanıtlaSil
 166. Merhaba Arkadaşlar bir sorum olacak avukat tutacak param olmadığı için bir arkadaşıma vekalet versem şehir dışında çeklerime benim yerime tahüt verebilirmi lütfen açil cevap verirseniz sevinirim.

  YanıtlaSil
 167. 182

  şehir dışındaki çeklerinize kendinizde taahhüt verebilirsiniz.bulunduğunuz yerdeki adliyenin nöbetçi asliye mahkemesine gidin. ve muhabere yolu ile taahhütnamelerinizi vererek başvuruda bulunun..bugün son gün...

  zeynep aslı-izmir

  YanıtlaSil
 168. arkadaşlar taahüt verme bügün son günmü
  1gün daha varmı teşekürler

  YanıtlaSil
 169. arkadaşlar son güne kaldım ve hala belirsizliklerim var 3 adet çek ile ilgili tarafıma ulaşan bi soruşturma evrakı yok,savcılık bürosunu arıyorum herhangi bir soruşturma kaydı yok,çek bürosunu arıyorum bir dosya bulunuyor fakat savcının elinde diyor henüz soruşturmsa açmamış.bu durumda taahhütname verebilir miyim.ACİL :(

  YanıtlaSil
 170. 185

  çeklerinizle ilgili davalar yeni başlıyorsa zaten taahhütname vermenize gerek yok ki...davalar başlayınca sonuçlanana kadar bir süreniz var..ayrıca yeni yasanın getirdiği lehe durumlarda söz konusu olabilir...dava sonuçlanınca temyiz sürenizde var...yanlış anlamadıysam eğer ,durumunuz böyle ise ,t.name vermeyeceksiniz zaten..

  zeynep aslı-izmir

  YanıtlaSil
 171. arkadaslar yarın taahüt veremiyozmu lütfen açil cevap

  YanıtlaSil
 172. 1 nisan 2010 tarihi mesai saati sonu son tarih
  yasada 1 Nisan 2010 tarihine kadar diyor.

  biri size birden ona kadar sayın derse
  9 a kadar sayıp bırakırmısınız yoksa 10 uda sayarmısınız buda onun gibi 1 nisan perşembe masai saati sonuna kadar

  YanıtlaSil
 173. mrh soru ve cvplarınızı sürekli takip ediyorum emeği geçen tüm arkadaşlara teşkkür ediyorum. bir sorum olucak ama kimin yardımcı olabileceğini bilmiyorum. zimmet suçundan ankara yargıtay 5. ceza dairesinin onadığı karar yanlış verildiği kanaatindeyiz. bununla ilgili onanmış kararı bozdurabilmemiz için ne yapmamız gerekiyor hangi avukatımız bunun üstesinden gelebilir yardımcı olursanız memnun olurum. serkan ısparta

  YanıtlaSil
 174. BU HAREKET, YENİ ANAYASA SİTESİNDE BAŞLADI, VE BU SİTEDE BİRLİKTELİK VE KARDEŞLİKLE BU GÜNE KADAR DEVAM ETTİ.
  2004 YILINDA İŞLERİM TERS GİTTİ VE 2006 YILINDAN BERİ ARANIYORDUM. 2007 YILINDA BELEDİYE OTUBÜSÜNDE BİR YANKESİCİYE CÜZDANIMI KAPTIRDIM VE O GÜNDEN BERİ NE EHLİYET NEDE NUFUS CÜZDANIM VARDI. YENİSİNİ ÇIKARMAK MÜMKÜN DEĞİLDİ TÜRKİYENİN HER KÖŞESİNDE ARANAN BİR KİŞİ KİMLİĞİNİ KAYBETTİYSE YAPACAK HİÇ BİR ŞEYİ KALMAMIŞ DEMEKTİR NE AVUKATA VEKALET VEREBİLİYORSUN NE DIŞARI ÇIKABİLİYORSUN SADECE GİDİP TESLİM OLACAKSIN CEZAEVİNDEN TAHHUT VERECEKSİN TAM BUNU YAPMAYA HAZIRLANIRKEN CUNEYT KARDEŞİME TESLİM OLACAĞIMI NUFUS CÜZDANIM OLMADIĞI İÇİN VEKALET VEREMEDİĞİMİ SÖYLEDİM.
  CUNEYT KARDEŞİM BİR HAFTA İÇİNDE 5 AYRI ŞEHİRDE OLAN 13 DAVA İÇİN TAHHUTLERİ SAVCILIKLARDAN GÖNDEREREK TÜM DAVALARDAN İNFAZ DURDURMA KARARI ALDIRDI. BUGÜN HAKKIMDAKİ TÜM İNFAZLARIN DURDUĞUNU ÖĞRENDİM. CÜNEYT KARDEŞİME VE AVUKAT ARKADAŞI OLAN LEVENT BEYE BU SİTEDEN AYRICA TEŞEKKÜRLERİMİ İLETİYORUM. SİZLERE ÇOK ŞEY BORÇLUYUM.
  BİR YILDIR BU SİTEDE DİŞİYLE TIRNAĞIYLA MÜCADELE EDEN VE BUGÜN ÖZGÜR KALMAMI SAĞLAYAN BU MÜCADELEYE GÖNÜL VERMİŞ TÜM ÇEK MAĞDURLARINA TEŞEKKÜRLERİMİ BİR BORÇ BİLİYORUM.
  ALLAH HEPİNİZDEN RAZI OLSUN.
  STRNGR..

  YanıtlaSil
 175. Yargıtayın onama kararına karşı, davanın görüldüğü mahkemece Yargıtaya tekrar Karar düzeltme talebiyle başvurabilirsin. Karar düzeltme talebi Yargıtayın aynı dairesinde görülür. Karar düzeltme yoluna gidilebilmesi için yargılama esnasında varolmayan bilgi/belge'nin daha sonradan ortaya çıkmış olması aynı zamanda bu bilgi/belge'nin yargılamanın seyrini değiştirecek güce sahip olması veya gözden kaçan bir unsurun olması gerekmektedir. yoksa yine aynı karar çıkar

  YanıtlaSil
 176. Arkadaşlar kanal d de kredi kartı borçluları intahar edenler ve kaçak yaşayanlar konusunda ne yapmalı diye bir program var orada ki avukat mal beyanın da bulunmamanın 10 gün hapis cezası olduğunu söylüyor bu kalkmadı mı ya
  zeynep

  YanıtlaSil
 177. bakmayın siz kanal d dekiler hiçbir şey bilmiyo adamlar 1 hafta önce çeklerde taahhüt olayını bile müjde olarak verdi 3 ay önce çıkmış yasa zaten ne müjdesi:)oraya çıkanların bilgilerinden şüpheliyim şahsen ben bile avukat oldum nerdeyse artı ufacık çocuklar bile biliyo artık mal beyanından hapis cezası kalmadığını:)

  YanıtlaSil
 178. selam arkadaslar tahutlerın verılmesıyle ılgılı zamanın uzatılması soz konusumu

  YanıtlaSil
 179. lütfen cevap:mal beyanı tarih oldu.ama ticareti terk nasıl oluyor. ben ltd şti ortağı ve müdürü idim.şidi icra ceza mahkemesinde dava açılmış.dükkanı kapatırken yeni açan adam sorun yaşamasında bi arkadaşımın kullanmadığı büroya şirketi yeni adresini tescilledim.icralar oraya geliyordu.şimdi ykb dava acmış .acaba ben ticaerti usulsüzmü terk etmiş oldum.hakan

  YanıtlaSil
 180. ticareti terkte şirketi o adrese tescil ettirdiğinize dair belgeyi yani tescil belgesini icra mahkemesine sunun dava düşer

  YanıtlaSil
 181. sayın süneyt bey veya sayın zeynep hanım
  cok önemli bi sorum olacak bi mahkemede 150.000 tl tek bir adet cekim vardı tebligat ulaşmadı 80000 tl ceza cıkmış bende talimatla taahhütte bulundum ancak sorum şöyle çek miktarı kadarmı yoksa adli para cezası kadarmı taahhütme bulunmam gerekiyodu lütfen cok acil rica ediyorum yarın son gün lütfen bi cevap yazın teşekkürler

  YanıtlaSil
 182. sn 197

  çek miktarı kadar

  YanıtlaSil
 183. 197: Çek miktarı + yasal faizi kadar.

  YanıtlaSil
 184. arkadaslar taahudu ihlalden bu gun ceza geldi.yaptırımrnı bilen varsa lutfen yazsın

  YanıtlaSil
 185. 197

  Taahhütnameyi çeke karşılık veriyoruz..alacaklımıza ödeyeceğiz..adli para cezasına karşılık vermiyoruz..çek bedeli kadar... 150.000 tl+yasal temmerrüt faizi

  zeynep aslı-izmir

  YanıtlaSil
 186. taahutnamede temerrut faizi diyor ancak oran yok, oranını kim nasıl belirleyecek.

  YanıtlaSil
 187. ben oguz yılmaz siteden dun haberim oldu,avukatım aracılıgı ile ogrendim .herkese selam.sanayici idim.malum

  YanıtlaSil
 188. çekin miktarını yazmayıp sadece 3te 1 i ve yasal faiz desem mahkeme kabul edermi acil cevap

  YanıtlaSil
 189. 4

  toplam borcumun 1/3 ünü + yasal temerrüt faizi ile birlikte...şeklinde ilk taahhütlerimi verdim....3 tane mahkemeden red geldi...diğerlerinde kabul ettiler.. hakimlerin insiyatifine bağlı olarak değişik cevaplar geliyor ...ayrıca çek miktarı yazdığım taahhütlerin hiçbirinde de faiz hesabı yapmadım..problem olmadı.. yine de elinizde ne kadar bilgi varsa çekle ilgili hepsini yazmanızı tavsiye ediyorum..

  zeynep aslı-izmir

  YanıtlaSil
 190. ALARM ZİLİ BUDUR İŞTE !!!!!!!!!!!!


  Fatih Altaylı, Oray Eğin' in Akşam Gazetesinde yer alan "Cemaat Harekete Geçti" başlıklı yazısına, sitesinde yer vermiş. Bu yazıya, Osman Karataş (!) adı ile bir kişi yorum göndermiş. Fatih Altaylı da bu yoruma karşı "Umarım bu yazdığınızı herkes okur" diyor.

  Osman Karataş'ın ne demek istediği çok açık. Hala tehlikenin farkında olmayanlara, gücümüz yettiğince bu tür yazıları ulaştırabilsek diyorum.

  OSMAN KARATAS - 13/ARA/2007 10:36

  SAYIN ALTAYLI YAZINIZI OKUDUM.PEK MEMNUN OLAMADIM.NASIL Kİ BİZLER SİZİN GİBİLERE YILLARDIR KATLANDIYSAK BUNDAN SONRADA SIZLER BIZLERE KATLANMAK DURUMUNDASINIZ. ÇÜNKÜ DÜMEN BIZE GEÇTİ.
  HAZMEDECEKSINIZ,SINDIRECEKSİNİZ,BAŞKA ÇARENİZ YOK. BÜKEMEDİĞİNİZ BİLEĞİ ÖPMEK DURUMUNDA KALACAKSINIZ.
  HÜKÜMETTE BİZİZ......
  CUMHURBAŞKANIDA BİZİZ....
  YOK OLAN YÖKDE BİZİZ....
  YARGIÇTA BİZİZ...
  HAKİMDE BİZİZ...
  MEDYADA BİZİZ...
  ÇOK YAKINDA GENELKURMAYDA BİZİZ.....SİZLER FAZLA DÜŞÜNMEYİN BIRAKIN KENDİNİZİ BİZE...........


  Fatih Altaylı -

  İtirafınız için çok teşekkür ederim.
  Siz her kimseniz ve bizi her kim olarak görüyorsanız.
  Umarım bu yazdığınız yorumu herkes okur.

  fazla söze gerek varmı ?

  YanıtlaSil
 191. slm arkadaşlar benim 5 adet darama dosyam olduğu halde polise gidip gbt sorgıulattım ve bana senin gbt gözükmüyor dediler acaba tüm çek gbt ler kardırıldımı infazlar geçiçi durdumu acil cevap acil yarın son uncu28

  YanıtlaSil
 192. daha once icra esnsında vermiş oldugum taahutten oturu bu gun icra ceza dairesinden ceza geldi,ancak aynı borc icin yeniden taahutte bulundum bunlar farklı şeylermidir.saygılar oguz.

  YanıtlaSil
 193. Taahhüdü ihlal den ceza aldığımızda, süresi içinde temyiz edersek infaz duruyor dosya temyizden gelene kadar, değilmi?

  YanıtlaSil
 194. Yada şöyle sorayım.. Taahhüdü ihlalden gelen cezalara temyiz başvurusu yapabiliyormuyuz?

  YanıtlaSil
 195. bildigım kadarıyla taahudun ihlalininin temyizi olmuror.oguz

  YanıtlaSil
 196. bende onu yukarıda sordum ancak yanıt alamadım.taahudun ihlalınde infaz durmuyor ancak borcun infazını durduruyorlar.anlamadım.bu gün ceza aldım.oguz

  YanıtlaSil
 197. tahhüdü ihlalin cezası maLesef 3 ay hapis ,tahhüdü icra dairesindemi icra yapılan yerdemi verdini?icra dairesindeyse yapıcak bişey malesef yok ,d,iğerine itiraz edin bende yaşadım,icra yapılırken işyermde vermiştim şansıma üst mahkeme kararı bozdu

  YanıtlaSil
 198. ARKADAŞLAR YARGITAYDAKİ DOSYALARIMIZA TAAHÜDE BULUNMAMIZ GEREKİRMİ.LÜTFEN BİLEN CEVAP VERSİN.

  YanıtlaSil
 199. tahhudu fabrikada iş esnasında aldılar.oguz

  YanıtlaSil
 200. SAYGIDEĞER AV SİBEL HANIM MERHABALAR Uzun koşuşmanın sonunda yarın finale giriyoruz bundan sonra artık hepimiz için hayırlısı diyelim. Sibel hanım ileri yaşıma rağmen ülkemiz adaleti işleyişiyle yeni tanıştım ne diyeyim hayretler içinde kaldım bu güne kadar çok çok değer verdiğim hakimlerle ilgili sahip olduğum saygı ve sevgi hissini içimde tartışılır bir noktaya getirdi her kesin kendine göre yorumları,farklı farklı kararlar hepimizi perişan etti konular o kadar gelişti ki avukatlar bile konular karşısında bilgi eksikliği yaşadı örneğin bu gün avk.tımla tartışıyoruz vekaleten hkm bana cezaya devam diyor ağır ceza devam diyor avk.tım yapacak bir şey yok taksitlendirelim diyor ve devletin affettiği suçu kabullenip taksitlendirme yapmma zorunda kalıyoruz, oysa aynı il aynı konu bütün hepsinden beraat alıyoruz sadece bir hkm kendine göre karar veriyor kesinlikle hakkı olmayan bir kararla benim özgürlüğümü kısıtlıyor gel de bundan sonra saygı duy, bu mesleğin bu kadar basit e alınarak icra etmek bence çok ahlaksızlık tır insan ister istemez kızıyor, başka bir mahkemeye yine vekaletten dolayı başvuruda bulunuyoruz bir hafta sonra böyle taksitlendirme olmaz diye bize yazı geliyor atlıyoruz o ile gidiyoruz beyefendiyi görüyoruz sayın diyoruz biz size taksitlendirme için baş vurmadık vekaleten çekten ötürü cezamızın kalkması için başvurduk beyfendi baktı baktı yapacak bir şey yok artık karar vermişiz siz gidin ağır cezaya baş vurun dedi anlıyacağınız adam bizim dilekçeyi okumamış bile odacı bu işlere bakmaya başlamış hadi bakalım saygı duyun allah saklasın bir hekim karaciğer yerine akciğer yazsa sonuc ne olursa bu da aynı hadi biz bundan sonra ne oluruz bilmem ama bütün kalbimle ALLAH sizlere yardım etsin sizin işiniz çok zor sizin işte başarılı olmak için hangi hakim merhametli hangi hakim nasıl düşünür bunları bilmek zorundasınız kısacası avukat olarak başarılı olmak isteyen aynı zamanda TIP eğitimide almak zorunda gibi...BİZLERE YAPTIĞINIZ YARDIMLARDAN DOLAYI SİZE ÖMÜR BOYU KOCAMAN MUTLU BİR HAYAT DİLERİM SAYGILARIMLA.ihtiyar.

  YanıtlaSil