Borcunu 7 Gün İçerisinde Ödeyemezse Cezaevine Girecek

icra borçları cezaevi adana'da bir anne borç yüzünden cezaevine, elektrik su borcuAdana'da En küçüğü 1,5 yaşında en büyük 13 yaşlarında 4 çocuğu olan 37 yaşındaki Zahide Bostan 2 bin liraya yakın borcunu 7 gün içerisinde ödeyemezse cezaevine girecek. 12 yaşındaki Elif Bostan, gözyaşı içinde "Annem cezaevine girerse bizi yetimhaneye verecekler, ben okumak istiyorum” diyerek yetkililerden yardım istedi.

İnşaatlar da kalıp işçisi olarak Adana'da çalışırken 1 yıl önce gittiği Ukrayna'da işsiz kaldığı için bir daha dönemeyen Şenol Bostan'ın (35) eşi Zahide Bostan (37) evde çalışan kimse olmadığı için elektrik ve su borcunu ödeyemedi. Bostan'a 2 bin lira tutan bu borçları ödemediği için icra geldi. Bostan bu borcu 7 gün içerisinde ödeyemezse cezaevine girecek.

Zahide Bostan "Ben 1 yıldır çok zor durumda yaşıyorum. Kocam Ukrayna'da işsiz kaldığı için bize para gönderemiyor. Kendisi en son görüştüğümüzde ekmeğe muhtacım diyordu. Toplam faizle birlikte 900 lira borcum var. Ancak icra geldiği için avukat parasıyla birlikte bu borç 2 bin lira olmuş. Bu parayı 7 gün içerisinde bulamasam beni cezaevine atacaklarmış. "Ben çocuklarıma yiyecek ekmek bulamıyorum, elektrik, su borcunu nasıl öderim". iki çocuğum da okuyor Ne yapacağımı bilmiyorum. Benim bu parayı ödeyecek gücüm yok. Bunu ödeyemezsem de cezaevine gireceğim o zaman çocuklar ne olacak hiç bilmiyorum. Ben çocuklarımı bırakıp cezaevine gitmek istemiyorum" dedi.

BEN YETİMHANEYE DEĞİL, OKULA GİTMEK İSTİYORUM
Zahide Bostan'ın 12 yaşındaki kızı Elif Bostan da devletten çözüm istediğini belirterek, "Çünkü annem cezaevine girerse bizi yetimhaneye verecekler ben yetimhaneye gitmek istemiyorum, okula gitmek istiyorum. orada kötü davranıyorlarmış her dakika dövüyorlarmış. Onun için devletten yardım istiyorum. Annemi kurtarsınlar. Annem bu parayı bulabilir mi bilmiyorum. Babam Ukrayna'da parasızlıktan gelemiyor. Annemin icra borçlarını ödeyemediği için cezaevine gireceğini duyunca dün şoka girdim. Ben yetimhaneye gitmek istemiyorum" diye gözyaşlarına boğuldu.

13 yaşındaki Cemal Bostan ise annesi cezaevine girerse kendilerine bakacak kimsenin olmadığını okulu bırakmak zorunda kalacaklarını belirterek, "Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den yardım istiyoruz, buna bir çözüm bulsun" dedi.

İHA (İhlas Haber Ajansı)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder